Bushati i kenaqur me viziten ne Athine: Në rrugën drejt zgjidhjes së problemeve të mbartura nga historia

3 Mars 2017, 17:53Sociale TEMA


Ministri i Jashtë Ditmir Bushati pas takimit me homologun grek Nikos Kotzias, zhvilluar një ditë më parë në Athinë, deklaron se është bërë një hap përpara në rrugën drejt zgjidhjes së problemeve të mbartura nga historia, por edhe ato më të rejat.

Bushati ka paralajmëruar një tjetër takim dypalësh, muajin e ardhshëm. Sipas tij, me palën greke është rënë dakord për hartën rrugore, si dhe për afatet e hapave të tjerë që do të hidhen në të ardhmen.

Duke respektuar konfidencialitetin e bisedimeve, Bushati nuk ka dhënë detaje, por ka theksuar se të dy palët e kanë të qartë rrugën e zgjidhjes dhe se gjithçka do të bëhet publike në momentin që procesi do të ketë përfunduar.

7 komente në “Bushati i kenaqur me viziten ne Athine: Në rrugën drejt zgjidhjes së problemeve të mbartura nga historia”

 1. Timi says:

  Të shpresojmë. Por mos të harrojmë thënien. Ki kujdes nga greku edhe kur jep dhuratë.

  1. a says:

   O kari Timi, po ne me dhurratat e Grekut kemi Jetuar 25 vite rresht ore qyqar, me dhuratat e Grekut kemi shpetuar nga Katastrofa Sociale qe mbyti Shqiperine ne vitet 1992-3….96-97…
   Perse riciklon si Majmun, thenie qe nuk i pershtaten realitetit Greko-Shqipetar. Ato thenie i shkojne per shtat Sulltan Erdoganit, qe bene Pazare te forta me Shqiperine per c’do Teme. Ju kujtoj evazionin fiskal te Korumit qe u fshehe nga Ramy ne kembim ….., ju kujtoje lejen per ngritjen ne Tirane te Xhamise me te madhe ne Ballkan, ne kembime…., Ju kujtoje vendosjen te Turko-Camit Idrizit, byrazerit te Erdoganit, ne nen kryetar te Parlamentit brenda nje Nate., ne kembim …. dhe shume e shume te tjera.

 2. undefined says:

  Ceshtja came?

 3. undefined says:

  Ceshtja came??

 4. Spathiati says:

  Obobobo,
  kan vajtur per lesh gangedrlleqet e Rama-zanit kunder Greqise dhe historite me Akropolis?
  Idrizi, Dashi i Havase, Omar Memo, Akif Rakipi (etj gangstera turkoarab te PDIU-se), pse jeni fshehur?

 5. PO,PO says:

  UNE JAM SHUME MOSBESUES , NE BISEDIMET ME GREQINE ! GREKET NUK
  NA KANE NJOHUR AS NJE HERE SI PARTNER TE BARABARTE , POR NA KANE
  KONSIDERUAR SI TE DORES SE DYTE , JANE SJELLE ME ARROGANCE E
  MOSPERFILLJE . NUK BESOJ SE MUND TE SILLEN NDRYSHE NDONJE HERE .
  NDAJ EDHE NUK DO QE TE PRONONCOHET Z. BUSHATI .

 6. Glauk says:

  Qe ta dini: Ato dhuratat e grekut kanë qenë fonde të dhëna nga Bashkimi Evropian për evropën juglindore (shqipëri, Maqedonni, Mal të Zi). Meqë Greqia ishte në BE, do të mbikqyrte edhe shtetin Shqiptar (demek). Hyrja e Shqipërisë në NATO…ndryshoi diçka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje