Ilir Meta thyen heshtjen elektorale? Reagon PS: Mos i kërcëno njerëzit nëpër telefona

24 Qershor 2017, 15:05Politika TEMA

Ilir Meta ka shkuar në Berat, dhe raportohet se ka mbledhur drejtorët e LSI në zyrat e Bashkisë së Beratit.

Raportohet se ai u ka kërkuar angazhim maksimal në zgjedhje me tone shumë të acaruara.

Por i menjëhershëm ka qënë reagimi i Partisë Socialishte.

Ja se çfarë i thotë Metës.

Reagimi i PS Berat

“O President! Eshtë heshtje elektorale sot O President!

Ç’punë ke në zyrat e Bashkisë në Berat, Skrapar, Kuçovë me drejtorët e LSI O President! Pse i kërcënon njerëzit nëpër telefona O President!

Qetësohu O President!

Lëre rehat Beratin se është ditë pushimi sot O President!

Qetësia dhe dashuria për njëri-tjetrin, e beratasve, skraparllinjve, kuçovarëve dhe tërë komuniteteve të këtij qarku, ka triumfuar tashmë mbi ankthet dhe ulërimat e dëshpërimit O President! Suksese ne jetë“.

11 komente në “Ilir Meta thyen heshtjen elektorale? Reagon PS: Mos i kërcëno njerëzit nëpër telefona”

 1. Lennard says:

  Ky personazh Negativ falimenton ne 25 Qershor.Do te haje 1 milion Shpulla.keshtu qe nuk ka pse rri dhe President .Duhet menjehere te jape doreheqjen se ndryshe do ta terin per zhelesh.

 2. Meti says:

  … “PLEHRE” dhe miku-hajdut me BERISHEN, ben keshtu per te shkaterruar zgjedhjet dhe per te mos vazhduar reforma ne DREJTESI

 3. Franci says:

  Edi Rama do te jape llogari para shqiptareve nqse nuk e shkarkon pas zgjedhjeve kete sharlatan.

 4. greece is shit says:

  ky eshte plehra kokmadhi, shok i plehrave Rama e Berisha………

 5. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: June 4, 2017 at 12:07:46 EDT

  Fakte dhe mendime

  KU HUMBI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra… Po te pakten shpetoni trurin… mendjen ! Ebola dhe kanceri !?
  – Zot ruajna mendet e krese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po behen qesharake…. Po behen edhe me mistrece se ata femijet e keqinj qe sapo zihen me shoqi- shoqin nuk lene gje pa thene e sajuar kunder njeri- tjetrit.
  Ia prune ne maje te hundes Edi Rames !
  E vune midis murit dhe shpates !
  Ju shpifen si arrogant kur te tjeret e kercenonin me guerilje e Motolotove ala Chegevara, me pjekje ne hell e hedhje ne Lane !
  Ata nuk ishin arrogantet as ultimatumdhenesit. Ata ishin “paqesore” 24 karat terroriste!
  Sapo zbatoi ultimatumim me qetesi e dashuri iu versulen duke e vendosur midis shpatave te tyre dhe murit te Cadres se Berishes!
  Shkurt: hyp se te vrava.. zbrit se te preva !
  Bakllavane per vete !
  Krundet Edi Rames !
  Sukseset LSI-se !
  Deshtimet PS-se !
  Derisa i erdhi fundi
  Qetesi – dashurise !
  Le te flasin faktet e gjalla :
  LSI ka drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Ishte qeveria e bujqesise…
  Krejt fajin per deshtimet ia hedhin qeverise se Edi Rames… Kam pase respekt qe ne rini per ministrin Panariti deri kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare.
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces per kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Kane pasur Ministrin e Drejtesise po per vite… Per ministrin e pare Nacon kisha degjuar histori korrupsioni e zhvatjeje nga vete goja e viktimave te tij pasi u be edhe para se te behej kryeprokuror i Durresit .
  E pasoi Ylli Manjani… Me shume analist kritik e pergjues verimash celesi hotelesh bashke me Eskobarin Balili po i LSI-se se sa minister i Drejtesise. Votues i devotshem e cbllokues i cdo vendimi per emerime e gradime ala Gjin Gjon Plepave te rinj nga Keshilli i Larte e Drejtesise dhe Bujar Nishanit ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh magjistrate me rezultate te shkelqyera e te pakorruptuar!
  Shume me poshte se Komitetet Ekzekutive te ish- diktatures qe i fshikulloi ne menyren me idote te mundshme !
  Paten qeverisjen e postave me mbi 2 500 veta, domethene vota, sic i kane pare e sic shohin…. Fajin prape e ka Rama !
  Kishin qeverisjen e e burgjeve, me mijera vota ! Ua vodhen edhe ushqimin! Mire ua bene se te gjithe votonin per Berishen dhe LSI-ne !
  Paten … 35 per qind te pushtetit dhe rubinetat e parase me Berishen me vetem rreth 6 per qind te votave nga 2009 e deri ne 2013.
  U rriten ne mbi 10 per qind te votave dhe moren mbi 40 per qind te pushtetit dhe pushtetit me qeverisjen, ku kishte me shume para e me shume vota.
  Tani , meritat per cdo arritje te qeverise reformatore Rama- Meta i mbajne per vete!
  Te gjitha fajet e mekatet per cdo mosarritje i paska PS-ja e Rama !
  Po si paskan pranuar te bashkeqeverisin me nje te droguar qelibaret e Flori Meta !?
  Po si paskan votuar per nje te droguar kryetari i Kuvendit e deputetet e tij qe nuk po lene gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Deri edhe Ebola e quajti Edi Ramen bashke kryetari i koalicionit.
  Nese Rama eshte Ebola bashkekryetari i aleanes eshte kanceri i saj !
  Eshte I vetmi krye politikan shqiptar i kapur ne flagrance me ze e figure jo nga Edi Tama as nga Sali Berisha, jo nga Gramoz Ruci as Lulezim Basha, jo nga Saimir Tahiri as nga Spartak Ngjela…. por nga zevendesi i tij ne LSI dhe ne qeveri Dritan Prifti… ne nje afere 700 000 euroshe vetem me nje dore!
  E per cdo shoqeri e Shtetit korrupsioni nuk eshte Ebola… Eshte kanceri i tyre.
  Ndryshimi!?
  Ebola eshte e sherueshme.
  Kanceri eshte i kurueshem por jo i sherueshem.
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo Hashashi Lazaratit!?
  Cfare i shtyu qe te vajtojne Daden e Leskajn pse u hoqen nga listat!?
  Rrahin gjoksin e mburren si Partia me rinore ( Bravo e madhe megjithe zemer ) e akuzojne kreyaleatin dhe kyrqeveritarin tuaj pse hoqi dy te moshuara nga listat e 25 qershorit !
  Bir Selman Nenes ke te qaje me pare !
  Vetes cupulina … Rames pleq qyqare !
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem ?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Nderkohe 90 per qind e aferave korruptive qevritare te zbuluara e goditura ligjerisht gjate tete vjeteve te fundit kane per autore perfaqesues te te gjitha hallkave qeverisese dhe udheheqese te LSI-se
  Mire qe e humben dhe hodhen ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine … !?
  Por , te ruajne te pakten fytyren!!! Jo vetem ate por edhe trurin e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel se gjyshi dhe gjyshja sa shtriheshin per te fjetur i luteshin Zotit :
  – O Zot i madh ruajnaj mendet e krese !
  Nuk luteshin as per para dhe as per vota !
  Kjo eshte edhe lutja ime jo vetem njerezore por edhe me vellazerore edhe per vellezerit e motrat e LSI-se…
  Po te humbim pushtet e para… gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Por e kemi shansin dhe pervojen ti ribejme te gjitha nga e para perseri.
  Po te humbasim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhen as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti i Donald Trampit !
  Atehere kemi shkuar per lesh ! Nuk jemi ne gjendje te shkruajme as dy fjale :
  Lajmerim Vdekjeje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe e me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte tragjedi e lemeri njekohesisht !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim..
  E kam provuar tri here vdekjen fizike! U riktheva mbrapa… Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme !
  E ne kete mengjez me nje qiell Kristal e det blu perballe me Diellin ne krahun e zemres dhe Henen ne krahun e shpates i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendet e krese mua e cdo shqiptari, cdo njeriu kudo ne Bote, se pari politikaneve !
  Amin !

  SHENIM : E ritheksoj se midis Ilir Metes dhe Edi Rames e kam pasur me mik Ilir Meten, por
  E kam mik Ilir Meten, por kam edhe me mik te verteten !
  Kopjim i shprehjes filozofike mieravjecare greke:
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten !
  Vec ne shqip edhe rimon !
  Ah sa e pasur eshte kjo gjuha jone shqipe qe po e varferojme e sakatojme aq egersisht me paditurine tone pa skaj …
  Cfare mekati !?

  1. PidhiISateme says:

   O Alban Dega, po si te ka bere Zoti kaq marroq?

 6. Konti Sbaltaxh says:

  Ilir “presidenti” po u jep udhezimet e fundit bandave te tija , per te sulmuar kutit e votimiy duke pasur mbeshtetjen e kryebashkiakut te Beratit qe e emeroi vete dhe me ndihmen e specializuar te zv. ministrit te brendshem qe nuk po e shkarkon dot as Kryeministri.

 7. Fatosi-kosove says:

  Ku eshte zvkryeministresha e lul bashes qe sla drejtor apo punetor te thjeshte pa e prejashtuar apo kercenuar,ku jane lul basha e sali berisha,ku eshte ministri i policise,ku eshte bujar nishani,te gjithe kane heshtur kur behet fjale per te tjeret pos per PS-n dhe Ramen qe siq duket ua ka futur dreqin ne bark,kam bindjen se edhe i ashtuquajturi president ilir meta do ta perfundoi mandatin akoma pe e filluar,siq ka bere keto dite fushate e edhe sot ne diten e heshtjes elektorale ky e deshmon se duhet shkarkaur pas 26 qershorit dhe me emer te Zotit nese Rama fiton shumien dhe ban qeverine me PDIU-n te filloi vetingu nga illiri e te vazhdoi me sali berishofazlliqin,lul bashen qe paska dashur ta vras millosheviqin,e deri te strazimiri qe dilte ne protesten per parkun i armatosur,urojme qe ky terror ndaj shqipatreve te merr fund me 26 qershor.

 8. . says:

  bizneset qe jane ne dispozicion te leshlise kercenojne puntoret qe te votojne partin e lsi.Puntor te nderuar mose votoni lsi se padronet e juaj qe jan te mbeshtetur nga leshelia,nuk ju kane njohur te drejtat e juaja.ata spekullojne ne kurrisin tuaj me pagat e vogla dhe te pa mjaftueshme per punen qe beni.lsi parti padron qe trajton puntoret si skllever.

 9. Tralala says:

  President, te pelqen kryetarlleku por nuk je me Kryetar. Vasili, president, ai eshte kryetar mos qofte.

 10. L.R.I says:

  O president,me qetsi dhe dashuri,pa i fut duart ne tepsi,gjerat kane kosto, zullumi vjen nje moment dhe te mund,harami te mbetet ne fyt,ai amerikani vjen neser,dhe ai kishte nje te mire ,qe kishte fjale pak,po pune bente shume,pergjigjen e pare do te ta jape populli neser,per te tjerat pregatitu me vone,nuk ta ka me njeri ne refene dhe sa me shpejt ta kuptosh kete,aq me mire do te jete per ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje