Basha e la jashtë listave, por Topalli ka një mesazh për shqiptarët që do të votojnë nesër

24 Qershor 2017, 13:19Politika TEMA
Basha e la jashtë listave, por Topalli ka një mesazh për

E përjashtuara nga Partia Demokratike dhe kritikja e Bashës, Jozefina Topalli  ka një mesazh për të gjithë shqiptarët që do t’i drejtohen kutive të votimit  nesër.

Me anë të një postimi në faqen e saj në Facebook, Topalli u rikujton shqiptarëve thënien e famshme të George Orwell.

“Populli që zgjedh politikanë të korruptuar, nuk është viktimë… por bashkëpunëtor”- poston Topalli.

28 komente në “Basha e la jashtë listave, por Topalli ka një mesazh për shqiptarët që do të votojnë nesër”

 1. nord.al says:

  Jozefine , une shkodrani demokrat qe urrej korrupsionin dhe deshiroj shtetin, e frymezuar nga ti , do te votoj Partine Socialiste.

 2. Nik says:

  Te shkon per shtat edhe ty kjo thenie…

  1. arbereshi says:

   Sot tre gra te nje kategorie ( BUNDRA ORIGJINALE) i jane drejtuar POPULLIT. Sadije Berisha, Sonila Meco dhe Xhozefina Topalli. Mungon Monika Kryemadhi ( me arsye ) se eshte akoma ne fshatin e burrit.

   1. optimizem per vendin says:

    Te lumet arberesh ! Tani ngelem te degjojme e lexojme mesazhet e bushtrave qe s’u ngopen kurre

 3. Ashtu posi says:

  Ik moj BUNDER!!!
  Tani qe nuk je ti ne liste,na qenkan te korruptuar ata qe do zgjidhen.
  Gjene me te mire qe ka bere Basha eshte qe te hodhi ne plera ty sigurimse.

 4. Studenti says:

  Ik e fshihu o zhelefinë, mbete si Lipe Shtogu, ,, prapa listës.

 5. TRAPI says:

  PD E KORRUPTUAR,PS E KORRUPTUAR NUK PO VOTOJME QE TE MOS JEMI BASHKEPUNTOR DHE BASHKEHAJDUT,,

 6. Besmir Ali says:

  Po.mire mo po kjone qe e kulluar e pakorruptuar. Sa eshte e virgjer Monika Kryekurva ap o kjo e netsheme

 7. TOPLECI says:

  Po mire moj Zonja Jozefine kush ta pagoj viziten ne Arabine Saudite Po Luiz Engjellin nepunes ne Ambasaden tone ne FRANCE ku studjonte bija jote pse e cove pa qene dipllomat, po me helikopterin e ushterise pse e shetisje dhenderrin me vajzen? prandaj mire ta bene qe te hoqen per Zhelesh e meritonje mos u ndij fare se ka edhe te tjera plot budalliqe.

 8. nini says:

  Populli qe ka votuar tere jeten nje idiote si ty cfare eshte?????

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Zhelefine, rri ne shpi tani e skuq petulla se brezi yt e ndriti kur vjen puna tek politika e paster.. Skuq petullat Zhelefine dhe mos jep me leksjone per popullin si te votoje se je e fundit per keshilla.. Futja ndonje xhiro andej nga Dubai edhe ohh prit ska me benzine falas.. Iku lala gjoni.. Je femer e dale modes.. Shijo pleqerine ne pensjon te parakoshem..

 10. lennard says:

  Ashtu si ke qene Ti ,deri sa je bashkepuntore e ngushte e Sali Kriminelit -Gerdec-21 Janar.

 11. taraboshi says:

  Jozefe ja ku perfundove mendove se ke lind vetem per depotete .Ja kush eshte edhe Salih Burisha qe edhe ai te flaku qe ti maroshe per te (te kuptohemi) per bemat e tij kunder vendit tone e njerezve tane dhe ti e mbroje duke thene :E ka vendos burisha shume mire i din mire ata pune ai sepse boll keni vjedh bashke .Vetem per kete qe te hoqen nga kandidimi ty ju shterngoj doren e per te tjerat te njejtin vleresim ruaj jane te dy kriminela

 12. g...... says:

  Nuk e di kush jeni UDHEHEQES te ndritur te PD, apo PS, apo LSI te gjithe sebashku te ndershem,genjeshtare, bandite, vrases,kriminele, imorale,HAJDUTE me cizme diten per DIELL, por te kujtoj nje moment te vetem jetoj jashte vendit tim te mbrekullueshem , por edhe sot e kesaj dite nuk mund ta fshij nga memoria ate rrugacerine tuaj si PARTI E RRUGACEVE DHE BANDITEVE te PD ,edhe Ju personalisht me ate thenien : KAPENI DHE NXIRRENI PREJ XHELESH………….. hajde hajde pika moj SHQIPERI cfare politikanesh kane uzurpuar ne ate vend.Prandaj edhe Une po te kujtoj njr thenie te urte Shqiptare : Cfare do te besh ,do te ta bejne. Ky eshte cmimi Yt ,ke shume per te paguar………. mos harro………

 13. Mondi says:

  Ti nuk fole ose nuk luftove ne 2005 kur erdhi KOPI nje shoku im po dhe e pagoi,ti me le pas dere ne kuvend mua dhe se me pare kishe frike te me kerkoje nder dhe dergoje te ndjeren Linda te ndihmonte se po te parakalonte Bregu.Ti dhe shume te tjere aty,Astriti,Bode e kishit frike ate burrin, vetem tre vete i thonin jo atij dhe ato u fshine nga axhenda e tij.Tani mos u qurravit kot neper ekrane nuk eshte fundi i botes ketu.

 14. fieraku NGA ferrasi says:

  Ste la lezet te flasesh
  Ishte kjo parti qe te ngriti ne maje
  Po Ca bere ti shtrese tende shkele me
  Kembe.
  Dy grazie Kane dale dot kunder PD
  Ti dhe sadija e shkele Berishes.
  Po tu ste la lezet fare sidomos pas pushim e te paguara.

 15. meti says:

  … Edhe TI nje “PLEHRE” … i harrove ato “BEMA FJALESH TE NDYRA NE PARLAMENT” … sa ishe ne Parlament vodhe dhe u pasurove me familje … MERITON TE QENDROSH JASHTE POLITIKES.

 16. saliu says:

  E vetmja pune e mire qe ka bere Basha eshte largimi yt dhe sojit tend nga parlamenti. Paskeni qene fare pa karakter ti, Bregu, Patozi, Selami etj qe nga njera ane kritikoni Bashen, ndersa nga ana tjeter shkoni dhe e lepine ate nga para e mbrapa neper mitingje.

 17. tomsojerit says:

  Jozt efin ! Ne partin ku militove je pjes e ter historis se hidhur qe populli shqiptar vuajti e po vuan pasojat dhe gjurmet qe ajo la ne cdo qeliz te tij ! Je pjes e ktij degjenerimi te paprecedent qe nuk di me ke vend Afrikan t bej krahasim ! Si !!!! ???? Ti nuk ke jetuar,nuk ke par e ske ven re cfar ka ndodhur gjat qeverisjes tuaj te shemtuar e te zhytur ne krim ! Ishe flamurtarja qe mbronte nga kreu i foltores se ktij degjenerimi kryebanditin ,krimineli dhe tradhtarin me te madh te gjith historis shqiptare dhe ne kte histori, do sdo ti ,mbetesh ne radhet e para te ksaj lloj partie !
  Nderi ta donte te largoheshe vet si burnesh nga kjo band vrastare,e te kujtoheshe per te mir ,por u rjeshtove ne mbrojtje te saj, me gjuhen e arogances dhe prepotences, qe pozicioni te fali ! Shiko si perfundove ,ashtu sic ndodh zakonisht ne klanet e tipit si parti e yte ,te fluturuan ty dhe te tjer ne kosh te plehrave, qe te hedhin gjynahet e tyre mbi ju ! I dole ne mbrojtje kryebanditit si dashnore e tij ne koh te tij ,paturpesisht, sepse kujtoje se do ishe perjetesisht e mbuluar me forcen e pushtetit qe e vidhnit hapur ! Ku e ke “besnikun”, qe kujton se do ti shpetoj ndeshkimit ,e mbase edhe i shpeton, duke sakrifikuar ushtaret si ty ! Je ber per keqardhje ,e mos u mundo te shesesh moral tani, se stonon shum shum ! Koh juaj esht kujtimi me i keq qe do shkruhet me germat me te zeza ne kujtesen e shqiptareve ashtu edhe si ky “koncert” parazgjedhor ku po ato personazhe hajnie e krimi ,her me kercenime e me tentativa pazaresh, spo duan te shkulen nga kok e shqiptareve !
  Uroj qe shqiptaret te jen me me fat e me me mend kesaj radhe , qe te mos thellojn fatkeqesin e tyre e me voten e 25 Qershorit…….

  1. Na bashkoj kenga popullore says:

   sakt te lumte

  2. Postrribaku says:

   …. Nderi ta donte te largoheshe si burrnesh nga kjo band vrastare……………………. Ku ka pas dhe ka nder kjo zhele mor?? A ju kujtohet kur pas 21 Janarit Jozefina u fotografua duke bere qitje me automatiket MP5 e gardes se bashku me “te moderuarin” Sokol Olldashi??!! Bile thoshte se “E kam fiksim me gjujt nje here me kete lloj arme “… Po keshtu ndodh kur e merr tjetren nga Instituti i Misrit dhe e ben kryetare kuvendi!!!

   Ja edhe linku: http://www.arkivalajmeve.com/Reparti-i-Zallherit-ministra-me-MP5-arma-me-te-cilen-qelloi-Garda.1046996664/

  3. Mondi says:

   He mo aventurieri Tomsojer se dhe keto, keta 4 vite na nxorren ne drite te pakte 400 mije shqiptar iken nga syte kembet.

 18. Artan says:

  Kjo eshte femra me fycke ne politiken shqiptare

 19. Luani says:

  Jozlfina ma na shkri damoret e bythes

 20. vota ime kunder jush................ says:

  Kur flet edhe kjo per korrupsion o zot na ruj.Vllai i xheles mlidhte 50 eurosht ne konsullaten e shqiprise ktu ne Milano , piazza duomo.

 21. qerosi says:

  O Lul Basha te lumte dora qe e hoqe kete Topallic qelbesiren nga lista. Asgje te mire nuk ke bere ne karieren tende politike, aman per kete qe bere me JOZI TOPALLEN meriton noten 10.

 22. Emigranti says:

  Tani po nxjerrin vehten ca ka ba me vetedije te plote, O budallaqja e dreqit.

 23. Na bashkoj kenga popullore says:

  Shko e pjerdhu more zagaric se na ke flliq si komb,dhe po na ban si e ndershme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje