Pas ndalimit të doganierit që shpërndante para në Shkodër, LSI-ja jep alarmin: Po blihen votat në Tiranë, cubat e Rilindjes po fshihen pas xhamave të errët

24 Qershor 2017, 12:00Politika TEMA

Paraditen e së shtunës, një doganiar, simpatizant i LSI, është ndaluar në Shkodër me një listë votuesish dhe para, të cilat mendohet se do të shpërndaheshin për ta.

Një rast tjetër u konstatua edhe në Vorë, ku u bllokuan zarfe me para që shpërndaheshin nga militant të LSI-së.

Por kandidati i LSI për Tiranë, Ralf Gjoni, thotë se është PS ajo që po blen vota.

“Vini Re – Vini Re! Kujdes qytetarë të Njësisë 3 në Tiranë. Mos bini pre e shantazhit apo tentativave për blerje të votës tuaj nga horrat që i shërbejnë Rilindjes. Vota juaj është vetëm e juaja dhe e lirë të shkojë atje ku doni ju të Dielën.

Ju bëj thirrje të mos e shisni votën e të dokumentoni çdo tentativë për t’a blerë atë. I bëj thirrje policisë të monitorojë situatën pa pushim në terren e të verifikojë edhe elementë të caktuar të blerë brenda radhëve të saj.

Pseudo-cubat e Rilindjes po vërehen duke qarkulluar të fshehur pas xhamave të errët, nëpër rrugica të errëta, në këto orë të errëta të natës duke kryer akte të errëta. Terri i Rilindjes nuk e tremb dot votën tuaj dhe nuk e zbraps dot fuqinë e LSI e cila do mbrojë çdo votë tuajën me çdo formë.

Për çdo rast kemi informuar autoritetet kompentente, Misionin e ODIHR si dhe përfaqësitë diplomatike në Tiranë. Edhe pak orë na ndajnë nga 1 milion shuplakat që do i japin fund një herë e mirë arrogancës banditeske që po mban peng të ardhmen tonë“, shkruan ai.

10 komente në “Pas ndalimit të doganierit që shpërndante para në Shkodër, LSI-ja jep alarmin: Po blihen votat në Tiranë, cubat e Rilindjes po fshihen pas xhamave të errët”

 1. tonia says:

  Ky eshte nje njoftim absurd.Kush e ben kete deklarate :PS apo LSI?

 2. ILIRET says:

  Pra dhe vete Ralfi thote se ata te rilindjes nuk jane cuba. Jane pseudo-cuba, gjasme cuba. Se cubat e vertete jane keta te LSI. Keta kapen duke shperndare miell dhe blere vota dhe bertasin. Ej kapeni, ore po kapeni hajdutin.
  Uu, na iku. Ishte i LSI-SE.

  1. Muço GËRDYPI says:

   Ja ka fut vetes ky *politikani*;)

 3. kombi says:

  JENI FUNDRRINAT E KETIJ VENDI . JU KAPIN ME FAKTE DHE AKUZONI RILINDJEN .

 4. Shqiptari Ilirise says:

  Kjo eshte per te qeshur dhe per te qare.Hajdutet dhe bleresit tradicionale te votes,bertasin se PS po ble vota.

 5. shqip says:

  Mos e shisni voten tek “ps-ja”, vetem te lesh e lija ! Ne Tirane ? Po qenkr kaqol more ditezi . Po Tirana vetem me Veliaj-n , do mund te marre 20-23 deputet . Keta po behen keq se do humbin vendet e punes . Keto Jane parate e fundit te thesit te Ilir Monikes . Ruajini parate o lumadh . Do keni shume Pune dyerve te gjykates. Pse u be marrveshja e 18/05 ? Apo qe te rrish ne tave ti (lsi) , e te hani qyl .

 6. Mirush says:

  Hajduti bertet “Hajduti!” Rrini dhe pak… 24 ore dhe do shkoni ne p. te semes.

 7. Lesh e Li - o LSI says:

  Keta te Lesh e Lise, e bejne dobiçin dhe perpiqen ta ngecin ne dere. A thua populli eshte komplet injorant.
  Erdhi fundi edhe per keta hajdutet e pasurise se popullit, hajudet e votes, hajdutet e posteve dhe vendeve te punes.
  Moren fund – me ne fund..

 8. Albani says:

  LSI duhet te dal ne opozite se ka 8 qe vjedh e mashtron shqiptaret. Dhe ky eshte nje nga dhjetra rastet ku ata po paguajne. Ne Cerrik mbreme kane shperndare shuma konsiderueshme.

 9. sali Serbi says:

  Jane kriminele te pandryshueshem.Jane para alternatives ose te fitojne nje numer me vlere parlamentare per vendime te rendesishme ose te shkojne ne burg pas zgjedhjeve. Eshte nje lufte e paprecedent kjo e fundit. Ata vjedhin manipulojne dhe menjehere japin ulerimen qe hajduti nuk jam une por jane kundershtaret e mi. Eshte çfti i egersuar meta, kryehajduti dhe kryebushtra politike qe i manipulojne i organizojne dhe ekzekutojne keto afera kriminale. Eshte ne nderin dhe dinjitetin e çdo shqiptari te vertet, te denoncojne kete kriminel,ti neutralizojne dhe denoncojne ne organet e shtypit dhe drejtesise. Ndryshe ata do na telendisin edhe 4 e shuyme vjet te tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje