Korrupsioni elektoral, vendoset në hetim Drejtori i Përgjithshëm i ARRSH

24 Qershor 2017, 13:53Politika TEMA

Burime nga Shërbimi Informativ Shtetëror bëjnë të ditur se ditën e sotme është depozituar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe Drejtorisë së Policisë Elbasan një material hetimor ne ngarkim te shtetasve Dashamir Xh. banues në Cërrik dhe Shkëlqim B. edhe ky banues në Cërrik.

Sipas materialit te referuar: “shtetasi Shkëlqim B biznesmen ne bashkëpunim me shtetasin Dashamir Xh. kanë premtuar shuma parash në këmbim të votës për zgjedhjet e datës 25 Qershor për një subjekt politik në disa zona të qytetit Cërrik dhe fshatrat përreth. Skema kriminale funksionon kështu: pas paguhen shtetasit nga ana e shtetasit Shkëlqim B., lista me kartat e identitetit i shkon shtetasit Dashamir Xh”.

4 komente në “Korrupsioni elektoral, vendoset në hetim Drejtori i Përgjithshëm i ARRSH”

 1. Vjola says:

  Pse policia nuk e jep per ke subjekt veprojne keta shkeles te ligjit.

 2. Vjola says:

  Pse policia nuk e jep per ke subjekt veprojne keta shkeles te ligjit.Me keto karta c’behet votojne te tjere apo kush ka marre leket nuk voton fare.r

  1. Ilir says:

   Dashamir Xhelili është i vëllai i kryetarit të LSI dega Cërrik

 3. Ilir says:

  Keta jane pronaret e LSI ne Cerrik, Dashamir Xhalili eshte i vellai i Astrit Xhelilit nga Cerriku, kryetarit te LSI ne kete qytet. Jani skraparlinj,byt.. e breke me Ilirin floririn.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje