Përplasjet për kufirin Kosovë-Serbi, reagon Beogradi: Duhet kompromis

6 Gusht 2018, 13:36Rajoni TEMA

Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek çështja që lidhet me kufirin e Kosovës, vjen një reagim nga ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç. Ky i fundit në një prononcim për mediat serbe tha se çelësi i zgjidhjes së situatës është kompromisi.

“Situata është aktualisht e tillë sa që kemi një mundësi të mirë që çështjen e Kosovës ta zgjedhim duke bërë kompromis”, tha ai.

Kujtojmë se këto ditë kanë qenë të mbushura me zhvillime sa i takon tezave për ndarje të kufirit mes Serbisë dhe Kosovës, debat që ka prodhuar shumë deklarata në distancë.

5 komente në “Përplasjet për kufirin Kosovë-Serbi, reagon Beogradi: Duhet kompromis”

 1. says:

  E pa Beogradi që me luftë s’guxon të futet., po rifillon bla bla bla-të.

 2. Kombi says:

  KJO NUK ESHTE ZBYTHJE, POR TEATER ME POPULLIN . KOMPROMISIN ESHTE BERE ME KOHE ,NGA BLESET E EUROPES, QE DUAN TA COPTOJNE KOSOVEN NGA PAK ,ME ANE SHKEMBIMESH . DO TI DALI ZERI SHUME SHPEJT FRIKACAKUT THACI , QE KA FRIKE NGA GJYKATA SPECIALE .

 3. Baliu says:

  Mbahu Daqiq mos ke droje se ke djem ne Buroje.

 4. vang says:

  Po pse,nuk ka minoritete ne shume vende te botes dhe asnje nuk degjojme te nguli kembe per ndarje te shtetit ku jane ata ,me perjashtim te serbeve qe duan coptimin e Kosoves.Dhe me e keqja eshte se shqiptaret bien pre e ketyre kurtheve te serbeve.Mos te vrapojme.Serbia nxiton.Ajo te ”beje leshime”,e jo te kerkoje prej Kosoves biles Kosova te dali e humbur.Sa per manastiret qeveria serbe vetem me kishen do grindet pak por tjeter kund e kane hallin ata.As te serbet e kosoves nuk u rref shume por per pasurite e veriut ,ta lene pa uje kosoven dhe ta kene ne dore fatin e saj

 5. Iliria e bashkuar says:

  Ska me kompromise. Keni mare plot toka Ilire duhet te denoheni per krimet ne Iliri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje