"Shkëmbime territoresh", mediat serbe: Serbia ka mobilizuar ushtrinë, gati për luftë

5 Gusht 2018, 09:21Rajoni TEMA

Mediat serbe raportojnë se Ushtria e Serbisë ka ngritur gatishmërinë luftarake në të gjithë territorin e saj, për shkak të, siç thuhet, tensioneve në Kosovë.

Pasi takimit të së shtunës, të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë, gazeta  serbe “Novosti”, shkruan se “organet e  sigurisë në Serbi kanë rritur aktivitetet e tyre për të parandaluar planet e autoriteteve në Prishtinë që të shkaktojnë trazira në Kosovë, por edhe veprimtarinë e qarqeve të caktuara në Serbi, të cilat me lajme të rreme po shkaktojnë shqetësim në mesin e popullatës serbe në veri të Kosovës dhe në jug të Ibrit”, përcjell Telegrafi.

Në të njëjtën kohë,  duke cituar “burime të mirë-informuara”, gazeta serbe shkruan se “kreu shtetëror serb po shqyrton masat që do të ndërmerren për shkak të shkeljes së Marrëveshjes së Brukselit dhe refuzimit tash e pesë vite të shqiptarëve për të krijuar Asociacionin e Komunave me shumicë serbe”.

Gazeta shkruan se “Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë u mblodh të shtunën paradite për gati dy orë, kurse konsultimet erdhën për shkak të zhvillimeve të fundit në Kosovë dhe informatave nga shërbimet e zbulimit, sipas të cilave shqiptarët po planifikonin të ndërhynin në veri të Kosovës,  si pasojë e paralajmërimeve të rreme se serbët në mënyrë të njëanshme do të shpallnin formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe”. (TemA)

8 komente në ““Shkëmbime territoresh”, mediat serbe: Serbia ka mobilizuar ushtrinë, gati për luftë”

 1. Kalec Dega says:

  Serbia ska nevoje per ushtri , ka plot gjuetare Beogradi. Shume Koqevare enderrojne te kthehen ne gjirin e Serbise , sa me larg Shqiperise.
  Ket rradhe, blini gardh per te bllokuar kufirin ose i thoni Hungarise tjua jap falas, per te mos lejuar refugjatet e Koqoves qe mund te kerkojne dush dhe vaska moderne per tu lare dhe pashaporta shqiptare.

  1. undefined says:

   Prandaj u shkerdhye ne Koshare ushtria serbe dhe u terhoqen si b…q….filloj te vrase e te djege fshatrat e pambrojtur si ne Kroaci ku ja futen koqet ne morset ushtrise serbe dhe i veshen tanga hahahaha

   1. F.K says:

    Po cfare ushtri serbe kishte ne koshare mor aman , ishin 100 ushtare te leves qe mbronin nje pike kufitare ne maje te nje kodre ,kunder 1100 mes ushtareve tane dhe uck dhe u luftua per 6 ore rrjesht

 2. Atdheu says:

  Shqiptaret asnjehere nuk kane shkaktuar trazira. Ato gjithmon dhe vetem serbet i kane krijuar.

  1. i menduari says:

   Atehere ne duhet te fillojme te shkaktojme trazira, qe te tjeret te na e kene friken ?

 3. gent_king says:

  As dhe nje pellembe toke nuk do falim, erdhi ora qe padrejtesite e se shkuarres ti vendosim ne vend, kur kemi aleat shtetin me te fuqishem te botes, me emrin Amerika , ne jemi me te fortet ne bote , nuk do jete njesoj si ne vitin 99 , ta dine mire serbet , deri tek molla e kuqe do vej kufiri, ta mbaj mend serbia , dhe serbet hipokrit , qe sa mesojne se kane prane nje person me kombesi shqiptare kur ndodhen neper europe, ikin si ai larua , me bishtin ndershale, deri tek molla e kuqe, amanet i te pareve tane , hhehhh serbi te erdhi ora qe lerofsha majkun .

 4. USA says:

  ISHALLA E KAN ATE MENDJE LE TA PROVOJN SE JEMI 7 MILJON TE BARABART ME 70 MILJON DO PAGUAJN PER ATO QE KAN BERE ASNJE CENTIMETER TOKE SHQIPTARE DO BEHEMI SHKRUB DHE HI DHE NUK DO LESHOJM ASNJE PELLEMBE LE TA PROVOJN ROBET DO TJU SHKERDHEJM PA NDIHMEN E ASKUJT

  1. ... says:

   Avaash avaash mos u hap shum bythesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje