“Serbia bën gati ushtrinë kundër Kosovës”, ja çfarë shkruan media serbe

4 Gusht 2018, 09:36Rajoni TEMA

“Shqiptarët e Kosovës përgatiten që të shtunën në mëngjes të hyjnë në veri të Kosovës dhe ta marrin Ujmanin në mënyrë, që të pamundësojnë që serbët të fitojnë diçka në Kosovë”, shkruan gazeta serbe “Kurir”.

“Sot në orën 13 shërbimet e sigurisë së Kosovës” kanë takim me kreun e pushtetit për t’u marrë vesh për detaje të këtij skenari i cili tashmë me ditë të tëra po përgatitet”, pretendon gazeta serbe.

Kjo gazetë pretendon se “ka zbuluar” se me ditë të tëra janë lëshuar dezinformatat mbi konfliktin dhe po përgatitet terreni për aksionin e nesërm.

Gazeta vazhdon se, “hyrja në veri të Kosovës ka për qëllim të pamundësojë formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe dhe ta bëjnë pozitën e serbëve të pavolitshme në negociata në Bruksel”.

Gjithashtu shtohet se ushtria e Serbisë, policia serbe dhe shërbimet e sigurisë janë në gjendje gatishmërie.

5 komente në ““Serbia bën gati ushtrinë kundër Kosovës”, ja çfarë shkruan media serbe”

 1. fitili says:

  do zoti po e mushin menjen Serbt se kan me ja gatit bukur fort ksaj rradhet. As Francezt skan me dit nga me shku po plasi prap.

 2. Sava says:

  Na hangshi mutin gaxetare injoranta

 3. zaim zajmi says:

  “NJËRA nga ATO” LAJME, me prejardhje karakter mutërie, si mijëra herë të tjera.
  Ashtu e kanë serbët, ata të segmentit nazishovenist. Kur përgaditen të gatuajnë dicka, mishin e vet e parapëlqejnë si pjatë të parë.

 4. hysa says:

  Ushtria serbe e ka marre nje here ultimatumin per tu larguar dhe per te qendruar larg kosoves, keshtu asgje ska per te ndodhur sa te jete nato ne kosove. Te gjitha keto qe ben serbia jane pordhe me rigon.

 5. says:

  Serbia është e varfër. Pastrimin e repartave e quajn bërje gati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje