Baton Haxhiu i përgjigjet Berishës e Metës: Të bëhen bashkë me fis e farë, e nuk kanë aq referencë patriotike sa unë

2 Nëntor 2019, 11:39Politika TEMA

Analisti Baton Haxhiu i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha pas akuzave të këtij të fundit, se ai ka qenë spiunë i serbëve.

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Haxhiu ka treguar se askush nuk ka më shumë referenca patriotike se familja e tij, as Berisha, pasi ajo është shpërngulur tre herë nga Prekazi kur është djegur fshati.

Gjithashtu, Haxhiu tha se dhe babai i tij është burgosur tre herë nga regjimi serb.

“Jo. Për një arsye. Se unë i dua polemikat, polemizoj me mospajtimet, por nuk respektoj njeri që ka shpifje dhe një njeri që ka qenë edhe president e kryeministër dhe bën spekulantin, bën njeriun e keq dhe bën njeriun që askush s’do donte ta kishte kryeministër e president.

Kjo është gjë e rrezikshme. Fjalën e parë që e thotë publikisht ai është në gjyq.

Millosheviçi s’ka thënë asnjë gjë në Hagë, është e pavërtetë.

Dua t’i them një gjë këtij dhe atij tjetrit, presidentit, që ka spekuluar, të dy bashkë me familje, me gjyshërit, dajo, teze, halle, nuk kanë referenca patriotike familjare nga nëna e baba sesa puna ime, familja ime dhe familja e nanës time.

Këta të gjithë bashkë nuk kanë traditë patriotike të familjes sa dy familjet e mia.

Familja ime është shpërngulur tre herë nga Prekazi kur kanë djegur fshatin.

Kurse babai ka rënë tre herë në burg, herën e fundit në demostratat e 1981”, u shpreh analisti Baton Haxhiu.

14 komente në “Baton Haxhiu i përgjigjet Berishës e Metës: Të bëhen bashkë me fis e farë, e nuk kanë aq referencë patriotike sa unë”

 1. SHKELZENI says:

  Bâton je klase je legjende je kultura je dija shqiptare vari trapi. Birrishes dhe like floririt

 2. shqiptari says:

  KUSH TI JEP REFERENCAT,UDB-ja? NE KETE VEND KU TRADHTARET E KOMBIT DHE SHERBETORET E UDB-se BEJNE LIGJIN CA BAJGA SI PUMA JOTE KANE MARRE FUQI DHE PO PUNOJNE DITE E NATE NE DEM TE KOMBIT SHIPQTAR .NUK KA NEVOJE PER REFERENCA,FOTOJA ME VUCICIN DUKE U ZGERDHYER I THOTE TE GJITHA.FUCK YOU ANIMY OF ALBANIAN ROOTS.

 3. ????⚖️⚖️?? says:

  Meta dhe Berisha , janë jashtëqitja e kombit ,
  or Baton vëllai !
  Me anije pirate , i rrezistuan furtunës, por pasi të qetësohet
  deti, do të dalin të mbytur në breg .

 4. Monika hajdute me cizme says:

  A e di ti Baton se i jati saliut(ai me dokument se biollogjiku thone se eshte nje tjeter) ka qene bari dhish dhe jetonte ne shpell….
  Kurse ai ilirit ka qene me i qyteteruar dhe zbriti nga malet me cante shpine dhe opinga,kurse sot monika gjuan me cizme dhe iliri shet pordhe se eshte ber sheik duke vjedhur….
  Edhe kalamanjte i kane neper ishuj dhe ne Londer

 5. Beni says:

  Baton qe je spiun i Serbis dihet,kete ti po e verteton me vepra dhe jo me fjale,Baton,Bexhet,Hashim,etj jeni ne sherbim te Serbis dhe Rusis,e di kete e gjithe shqipetarija.Mos kerko te mbrohesh si struci.

  1. SHKELZENI says:

   O bene po dike shume gjera intéressante mbi batonin pse nuk shkone ne prokurori ta denancoshe nje agjente te udb .
   Nese une do te isha bâton do te gjeja nepermjete email dhe numrin tende te conection internet qe eshte thjeshte per ta gjetur dhe do dergoja ne gjyqe per shpifje

  2. Virusi says:

   Gjykimi rendomt I shikon gjerat bardh e zi. Ti qe s’je si une je tradhetar, sepse patriot jam veta. Keta tipa jetojne ne te kaluaren. Pavarsisht se sot je I detyruar te bashkejetosh, te shkembesh mallra e kulture me serbin, te ulesh ne tavoline me te, ta degjosh, te debatosh dhe perballosh ofertat e tij. Te rendomtit as e kuptojne dhe as e bejne dot kete rol. Ata Jane te vjeter, stoik, nuk e kane kulturen e debatit apo argumentit dhe sulmojne me armet e tyre te ndryshkura te patriotizmit primitiv. Ku e kuptojne ata Batonin. Meri dhe veri te diskutojne me serbin ne vend te Batonit dhe do ngelen si guak para tij.

  3. fran says:

   O Beni je shume bq..

 6. Like floriri says:

  Skraparizmi nuk ka asnje lidhje me patriotizmin,

 7. Jimmy Trendelina says:

  AShtu eshte mer Baton, po Shqiperia e ka pesuar me shume nga ata qe jane hequr si patriote te medhenj, se sa nga njerezia e gjore qe ka punuar sa i ka rene bretku e nuk ka bere gam gam gam si puna juaj sot qe jeni bere te gjithe qi qen tenora operash,

 8. Bureto says:

  “E di këtë gjithë shqiptaria”, thotë ky kastraveci këtu më lart. More, po ku e di ti mo se ç’di gjithë shqiptaria? Ja unë psh nuk di gjë. Ti pse flet dhe në emrin tim? Ke bindjen tënde, atë mbro, s’ta mohon kush. Lerini të tjerët të mendojnë vetë. Sepse quhen dudistë ata që janë të obsesuar për të patur vetëm ata të drejtë. Mos je gjë dhe ti një dudist? Po qe se je, nuk ke shërim, sepse për këtë sëmundje nuk ka ilaç.

 9. julio says:

  Baton, mos u tut me keta soj mut. Sigurisht qe keta do shpenzojne shuma te medha per te justifikur pasurite deri aty sa keta kane dhe kamikaze te cilet shfrytezojne fukarallekun e tyre, per te krijuar situata ne insituata ne favor te krimit tyre. Shqiptaret e dine mire se si erdhi Ilir Meta ne politike, dhe sa i frikshem u be kur pasojat i kaloj Dritan Prifti, sepse e denoncoj per 7%, ku i vihej bizneseve, dhe kur donte te eliminonte Tom Doshin. Ndoshta populli se ka komoditetin e mediave per te folur, por ja njeh lekuren se sa ju vlen, te shpresojme dhe pak tek institucionet qe po ngrihen. Meta ben sikur nuk din pse u vra Skerdilajt Konomi, Meta ben sikur nuk din pse u vra bankieri Santos, e biznesmeni Trebicka, te gjitha i di populli, keshtu qe te shoresojme tek mbeshtetja e Amerikes.

 10. mik says:

  Baton – Nuk te njoh dhe nuk mund te akuzoj per dicka qe nuk e di, por ama, ti duhet te argumentosh lavdine tande, jo lavdine e familjes dhe fisit tand. Ata te akuzojne ty e jo fisin e familjen tande.
  PS : E njejta gja asht edhe per ata qe te akuzojne ty. Gjithkush duhet me fole vetem per vedi t’vet.

 11. Llesh says:

  Eshte per te ardhur keq sepse te gjithe komentuesit jane anonime. Hiqni maskat dhe shprehni ate qe mendoni, pro dhe kunder. Kjo eshte burreri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje