Te fundit

01:08

22:40

22:25

22:19

22:16

22:13

22:04

22:12

2020-05-26 07:43:34Kulturë TEMA

4 komente në “Akuzat e Institutit që e internuan/ Zbulohet dosja e Spahivoglit: Në Teatrin Popullor, s’më pranuan ‘për mungesë talenti’, qëndrova 5 vjet pa punë, më emëruan në Bërzhitë”

 1. Bernard Sh. says:

  Dramaturg aktor dhe regjizor I madh. Intrigat ia nderprene rrugen e suksesshme te artit. Arti yne humbi shume nga mungesa e Kujtim Spahivoglit. I perjetshem kujtimi I tij.

 2. Ska says:

  Ne qofte se ishte liberal se afroi V. Gjoken ne Institut mund ta hiqnin si drejtues e ta linin aktor the thjeshte. Si u coka keshtu ne lopate dikush me kaq shkolle e talent ? Ose duhet te kishte me shume probleme se c’thuhen ne kete histori.

 3. xhoxhi says:

  Çuditem se si nga një popull i tërë nuk doli një trim tia numëronte në lule të ballit qenit të pabesë Enverit që vrau njerzit më të mirë dhe më të aftë.Siç lexojmë çdo gjë bëhej me dorën e tij.Vrau ministrat vravi shokët dhe të afërm vetëm e vetëm për të qënë i pari.Fajtorë jemi ne të gjithë që spiunomin çdo njeri..Shoku im më spiunonte në degë dhe më kanë thirur dy tre herë ke thënë kështu dhe ke thënë ashtu.Gjithë spiunë ishin.Sapo vura antenën në taracë më thirën në komitet të partisë dhe më thanë e ke drejtuar nga jugosllavi….Edhe sot jemi përsëri kështu frikacakë dhe shkojmë sa nga njëri krah në tjetrin vetëm për interesa dhe kështu kemi 30 vjet që sillemi vërdallë dhe njerzit e aftë janë pa punë dhe ata që shkojnë pas Bashëe,Ramës etj etj kanë zënë kariket.Pas 30 vitesh jemi shumë keq se para viteve 1944….

 4. Anila Dushi says:

  Nuk ka qene aq paguaj. Komunist qe e pesoi nga te vetet. Perfiton si mik me Fadil Paçramin dhe e peson bashke me te. Si pedagog torturonte studentet ,kishte probleme me moralin dhe keto gjera jo pa te drejte ne ate kohe ishin te denueshme. Fakti qe u denua dhe nuk I rikthye ne art,nuk ja rrit vlerat si artist,se si njeri nuk ka pase. Por pasi vdes ,e kane bere zakon te japin dhe vlera qe nuk I ka pase,ose ti rrisin ato. Keqardhje per denimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje

18:13 Kulturë

12:51 Kulturë

10:34 Kulturë

19:00 Kulturë

11:27 Kulturë

10:16 Kulturë

22:20 Kulturë

21:40 Kulturë

20:58 Kulturë

18:26 Kulturë

Më të lexuarat

14:31 Politika 62 komente

11:42 Sport 13 komente

09:12 Rajoni 5 komente

18:13 Sociale 17 komente

10:12 Politika 51 komente

10:25 Politika 23 komente

Blog Tema

01:08 Blog

18:56 Blog 1 koment

18:37 Blog 8 komente