Dyqani Xiaomi, lokacioni i parë zyrtar i shitjes me pakicë i Xiaomi në Shqipëri, u hap sot në Tiranë

9 Tetor 2021, 12:49Hi-Tech TEMA
Dyqani Xiaomi, lokacioni i parë zyrtar i shitjes me pakicë i Xiaomi

Dyqani i ri Xiaomi është një vend unik ku çdokush mund të përjetojë gamën më të gjerë të produkteve Xiaomi, nga telefonat celularë deri te produktet smart të shtëpisë të lidhura me internetin.

Gjigandi i teknologjisë globale Xiaomi hapi dyert e dyqanit të tij të parë Xiaomi për të gjithë vizitorët në Tiranë sot. Dyqani i fundit Xiaomi ndjek popullaritetin jashtëzakonisht të madh të dyqaneve të shitjes me pakicë të Xiaomi të hapura kohët e fundit në rajon, hapjet e të cilëve u shënuan nga një vëmendje e jashtëzakonshme nga një numër i madh i fansave të Xiaomi. Dyqani në Tiranë u hap në prani të përfaqësuesve të shumtë të mediave, influencerave të famshëm dhe me mbështetjen e distributorit dhe partnerit me pakicë të Xiaomi, kompanisë Albatrade, pjesë e Balfin Group me seli në Vienë. Dyqani i ri Xiaomi është i hapur për të gjithë vizitorët nga sot në hapësirën 150 m2.

“Interesi i jashtëzakonshëm që u ndje patjetër sot në hapjen e dyqanit të parë Xiaomi në Shqipëri është ajo që na frymëzon për të krijuar produkte të reja edhe më të mira, më të shpejta, më inteligjente dhe më argëtuese. Falë partnerit tonë, Albatrade, pjesë e Balfin Group me seli në Vienë, ne kemi qenë të aftë për të përmbushur interesin e jashtëzakonshëm të tregut dhe për të ndihmuar klientët tanë në të gjithë Shqipërinë të marrin pajisjet e fundit Xiaomi në duart e tyre,” tha Ninko Đurić:, Menaxheri i Rajonit të Ballkanit të Xiaomi.

Edhe gjatë kësaj kohe, nuk mungoi interesi i jashtëzakonshëm, i cili u reflektua në numrin e madh të vizitorëve që donin të merrnin produktet Xiaomi me çmime speciale. Ekipi prapa hapjes së dyqanit u sigurua që të gjitha masat anti Covid-19 të ishin respektuar. Pajisjet mbrojtëse, dezinfektuesit u siguruan për të gjithë vizitorët dhe distanca midis njerëzve para dyqanit u kontrollua gjithashtu. Përveç shumë fansave të Xiaomi, hapja u ndoq nga mediat, si edhe persona publik të televizionit e rrjeteve sociale.

“Dyqani ynë i parë global u hap pesë vjet më parë në Singapor, dhe sot, ky është dyqani ynë më i fundit, në një anë tjetër të botës, në Tiranë. Ky dyqan sot i bashkohet mbi 1000 dyqane globale Xiaomi. Një arritje e tillë nuk do të ishte e mundur pa ndihmën e të gjithëve, punonjësve tanë, partnerëve dhe miliona fansave të Xiaomi në të gjithë botën.

Pjesë nga deklarata e Z. Andrzej Gladki, Zëvendës Drejtori i Përgjithshëm – Rajoni i Evropës Verilindore të Xiaomi.

Dyqani i fundit Xiaomi ofron një gamë të plotë të telefonave celularë Xiaomi dhe Redmi, pajisje shtëpiake smart, TV, audio, pajisje video dhe produkte lifestyle. Për më shumë informacion mbi ofertën aktuale, ju lutemi vizitoni linkun e mëposhtëm.

Rreth kompanisë Xiaomi

Korporata Xiaomi u themelua në Prill 2010 dhe u listua në Bordin Kryesor të Bursës së Hong Kongut më 9 korrik 2018 (1810.HK). Xiaomi është një kompani elektronike konsumatore dhe prodhuese me smartphone dhe pajisje smart të lidhura nga një platformë IoT në thelbin e saj.

Duke përqafuar vizionin tonë “Bëhuni miq me përdoruesit dhe bëhuni kompania më e dashur në zemrat e përdoruesve”, Xiaomi ndjek vazhdimisht risitë, përvojën e përdoruesve me cilësi të lartë dhe efikasitet operacional. Kompania ndërton pa pushim produkte të mahnitshme me çmime të sinqerta për t’i lënë të gjithë në botë të gëzojnë një jetë më të mirë përmes teknologjisë inovative.

Xiaomi është një nga kompanitë kryesore në botë të smartfonëve. Pjesa e tregut të kompanisë përsa i përket dërgesave të telefonave inteligjentë u rendit Nr 2 në nivel global në tremujorin e dytë të vitit 2021. Kompania ka krijuar gjithashtu platformën kryesore të konsumit AIoT (AI+IoT) në botë, me 374.5 milion pajisje smart të lidhura me platformën e saj që nga qershori 30, 2021, duke përjashtuar telefonat smart dhe laptopët. Produktet Xiaomi janë të pranishme në më shumë se 100 vende dhe rajone në të gjithë botën. Në gusht 2021, kompania u rendit në listën e Fortune Global 500 për herë të tretë, duke u renditur në vendin e 338 -të, duke u ngritur 84 vende në krahasim me vitin 2020.

Xiaomi është një përbërës i Indeksit Hang Seng, Indeksi i Ndërmarrjeve Hang Seng China, Indeksi Hang Seng TECH dhe Indeksi Hang Seng China 50.

Për më shumë informacion rreth Xiaomi, ju lutem ndiqni faqen zyrtare të Xiaomi në Shqipëri: https://mi.al/openingday

 

2 komente në “Dyqani Xiaomi, lokacioni i parë zyrtar i shitjes me pakicë i Xiaomi në Shqipëri, u hap sot në Tiranë”

  1. E verteta says:

    Po mire ore se me te vertete jeni te habitshem! Jepet gjithe ky lajm dhe ne asnje rresht nuk thuhet se ku gjendet ky dyqan i Xiaomit. “Hapet dyqani” thoni, po ku hapet pra ku, ke arusha?

  2. xhoxhi says:

    Shqipëria pazari i botës ku shitet çdo gjë dhe nuk prodhon asgjë.Do ndërtohet ndonjë fabrikë apo uzinë të gëzohemi?Asgj[ nuk gjen MADE IN ALBANIA.Kur vallë do shikojmë?Dyqani u ap dhe paret shkojnë tek i huaji.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje