Jozefina Topalli: Bashën do e kapim hopa bashkë me kunatin dhe do e largojmë, fuori, por s'do jem unë kryetarja e re e PD

13 Tetor 2021, 11:10Politika TEMA

Jozefina Topalli është e bindur që Lulzim Basha do shkarkohet nga Kuvendi, madje përdor frazën “do ta kapin hopa bashkë me kunatin dhe e largojnë”.

E ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku përballë një paneli me analistë, Topalli tha se kjo është një gjë e sigurtë dhe nuk ka asnjë alternativë tjetër.

Ndërkohë Topalli hodhi poshtë zërat se do kandidojë për kryetare e PD. Më poshtë pjesë nga deklaratat e bujshme të zonjës Topalli dhënë për gazetarin Qafoku.

Zonja Topalli, a aspironi ju për të qenë kryetare e Partisë Demokratike?

Po e them që të mos ketë keqkuptime. Unë nuk do jem kandidate dhe kryetare e Partisë Demokratike. Unë jam në Partinë Demokratike. Jam anëtare e saj. Kam qenë, jam dhe do të je aty. Por jo kryetare.

A do merrni pjesë në Kuvendin e Partisë Demokratike?

Nuk e di. Nuk e kam menduar një gjë të tillë.

Lulzim Basha ka deklaruar se nuk e njeh Kuvendin. Çfarë do ndodhë nëse ai dhe kryesia nuk e njeh?

Ore ai nuk njeh asgjë. De fakto ai ka ikur. De fakto nuk është më kryetar sepse i ka ikur anëtarësia, i kanë ikur të gjitha kolonat. I ka ikur baza dhe rri vetëm me vulën në zyrë.

Po nëse nuk e njeh Kuvendin?

E kapin hopa dhe e e largojnë. Mblidhet kuvendi. Kush pyet për të. Kur kuvendi vendos, nuk ka më.

Anëtarësia vetë.

Po nëse çështja shkon në gjykatë?

Nuk shkon hiç në gjykatë se kur vendos Kuvendi nuk ka më vend për gjykatë.

Po Basha nuk e njeh kuvendin. Vulën e merr.

Bashkë me kunatin, hopa dhe e largojnë

Po si kujton ti. Si jo? Kush është ai? Do pushtojë karrigen?

Ai ka vulën

Pas Kuvendit, mbyllet Kuvendi, bëhen ndryshimet statutore. Fuori.

Po ai mund të pretendojë se në Kuvend ka patur firmëtarë që nuk ishin delegatë.

Për gënjeshtra ai…

Zonjë mund të vendosë gjykata ndryshe

Kur vendois Kuvendi nuk ka më gjykatë.

Zonja Topalli ju nuk e keni dashur Bashën që në vitin 2004 dhe gjatë gjithë kësaj kohe.

Në 2017 Rama i tha Bashës largo Topallin nga Kuvendi.

12 komente në “Jozefina Topalli: Bashën do e kapim hopa bashkë me kunatin dhe do e largojmë, fuori, por s’do jem unë kryetarja e re e PD”

 1. Roberto says:

  Jo hopa moj Josefin,kape per zhelesh dhe nxirre jashte si dikur ne parlament.

 2. BEPE SHKODRANI PREJ PUKE says:

  FOLI SALI BERISHA FEMER QE TE KAP PER ZHELESH. O PIKA QE NUK TE BIE MOJ MENDER FEMER E ETUR PER POSTE. SHKO MBAJA OTURAKUN SALI KRIMINELIT DHE JO TOCIT TEND. ZHDUKUNI MOJ NGA POLITIKA, NUK E KUPTONI ALA SE JENI BO TE NEVERITSHEM.

 3. Bylykbashi says:

  Kapeni për zhelesh atë Bashën dhe nxirreni jashtë PD.
  Kapeni hopa atë Bashen dhe nxirreni jashtë PD.
  Kjo Zhelefina ta kap për zhelesh atë mikun e vet dhe thërret
  hajde hopa, hopa!
  Me miq e sorollopa!
  E kapni o per zhelesh
  Se jeni racë delesh!
  Eh moj Zhelefinë, moj Zhelefinë
  Sa shumë qef e ke Partinë
  Por mbi të gjitha ke Salinë!
  A e mban mënd moj Zhelefinë se sa qef e ke patur Salinë? A e mban mënd kur të pyeste “i madhi” Blendi Fefzoja që ne se Salija do ti humbte zgjedhjet a do të jepte doreheqjen?
  Dhe përgjigja jote ishe epike! Si mund të mendosh se do ti humbë zgjedhjet Salija? Salija është Perendia! Salia është Zeusi që lëshon rrufe në ditë me diell! Të mendosh këtë duhet të jesh budalla! Po budalla, budalla! Budalla! Budalla! Budalla!
  Dhe Fevzoja na doli Budalla! Po budalla! Budalla!
  Por Salija i humbi zgjedhjet, dhe dorëheqjen dhe lëshoi rrufenë në ditë me diell duke vënë Bashën në krye të PD. Atëhere çfarë faji ka Basha që ti Zhelefinë kërkon ta kapësh për koqesh dhe ta tredhësh duke e nxjerrë jashtë PD.
  Zhelefinë e dashur, nuk ta ka fajin Basha, por Salija qe e vuri atë në krye të PD.
  Prandaj ti je e destinuar të dështosh se bashku me Salinë dhe zhelet e tjera!

 4. Askushi says:

  ‘Do e kapim pèr zhelesh,e perjashta’ ,- thuaj mo Xhoz Krietarja!

 5. Shkodrani prej malcije says:

  Po kjo zonje cfare e beri partine e saj??? Sa cudi me zoteri doli Patosi nga Kavaja se Topalli nga Shkodra, kjo tregon se paska rene niveli i Shkodres.
  Zonja disa i kap per zhel esh e disa te tjere i ngre hopa, shume e forte eshte, po ja bete stervitje me motors neper shkretetirat e Arabise. Nuk do te vish kurre ne pushtet mgjth po servilosesh deri ne jargavitje z. Berisha i cili doli me burre ate qe e tha e beri.

 6. Vranakonti says:

  Po nuk deshi Basha,kuvendi nuk mblidhet,edhe nqs mblidhet eshte antikushtetuese dhe ne kundreshtim te plot me statutin e PD-ke. Ne fund te fundit,Basha eshte nje kryetar i ligjshem se eshte zgjedhur brenda rregullave statutore.Pra,ai eshte i votuar. Te jini te bindur se edhe gjykata ka per t’i dhene te drejte Bashes.Saliu e ka te humbur kete betej dhe pike.Berisha do shkoi ne burg.

 7. Altini says:

  Jozi e zeza, paska ndryshuar gjuhë, e paska kthyer ne italisht, per te kujtuar vitet e studimeve ne Bologna, ku ishte nje studente mediokre. Dikur thoshte “zhele”, sot “fuori”. Ah, sa do te donte t’ia merrte partine LB, edhe pse thote qe nuk i intereson, por e “zeza” zonjë bie të flejë et zgjohet ne mëngjes, me mendimin se nje ditë do e marri partinë dhurate nga plakushi komunist tropojan. Të shohim skenarin e telenovelës Pd-iste…

 8. Angjelini says:

  O neperk e zeze, abuzimet tua jane te padhogaritshme. Nuk e kuptoj se cfare pret SPAK. Po kujtoj vetem dy raste: Nuk ke lene vend ne shqiperi dhe bote pa bredhur per turizem. Kur vajza e juaj studjonte ne France, i dergove dashnorin atje si i atashuar ne ambasaden Shqiptare qe ajo te perfitonte strehim dhe djeta falas. Nuk po permend pastaj heshtjen tende kur mezati i Kamzes dhunoj seksualisht nje vajze te pambrojtur. U zhdukte rraca e juaj o Xhozi. Paski qene ma te kqinj se shkjet siq thojne ne Kosove. Paski qene demokrat 24 karatesh mo Xhozi. Tani do themeloni nje parti anti-Amerikane. Poshte imperializmi Xhozi. Rrnofte Sali Birisha!

  1. t says:

   rrote. mblidhi bletet ne koshere. nuk di ca flet.

 9. ta shkerdhefte Jozi ne bythe✌??

 10. fukaraji20 says:

  Mjere shqipetaret per cfare “politikanesh” kane..!!!

 11. Shko drane,kape hopa says:

  Kur ta kapesh hopa ferkoja nje cike topet.Dhe nje nga nje,jo te dy njeheresh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje