REAGIMI/ Aishe Haklaj: Berisha më 5 janar vrau Shkëlqim Haklajn dhe e konsideron si ditë fitore ndaj kundërshtarëve

4 Janar 2022, 17:40Politika TEMA

Aishe Haklaj, motra e vëllezërve Haklaj, në një reagim për gazetën TemA, thotë se Sali Berisha kërkon ta përdorë sërish 5 janarin, si atëhere kur nisi hakmarrjen ndaj vëllezërve të saj.

Ajo thotë se 5 janari shënon ditën kur Berisha vrau Shkëlqim Haklajn dhe nisi vëllavrasjen në Tropojë, që mori jetën e qindra personave.

“Sali Berisha si kriminel dhe i pa fytyre e i pa cipe vazhdon te perdore edhe sot e kesaj dite daten 5 janar si fitore te tij, i cili me kete date vrau Shkelqim Haklaj dhe futi ne vëllavrasje Tropojen, nje nder zonat me delikate ne luften e Kosoves.

Kjo tregon se kjo date eshte e shenuar per te kunder kundershtareve te tij politik, por atehere realizoi ate qe ai deshi sepse Amerika nuk e kishte kuptuar akoma se kishte te bente me nje komunist me pikëpamje  lindore, i cili do te vdese i tille.

Atehere Sali krimineli realizoi vrasjen e Shkelqim Haklaj sepse organizata e tij kriminale ishte e mbrojtur, e financuar dhe e instruktuar nga Berishovici.

Tani me 5 janar nuk do te vrase perseri kundershtarin e tij politik, sepse tani Saliu nuk eshte me ai Sulltani i 97-98, por nje i vdekur politik e moral, i cili nuk eshte e nevojshme te vdese fizikisht.

Njolla dhe turpi qe ai njeri do te marre me vete ne varr jane te njejta me turpin e Esat Pashe Toptanit dhe te atyre tradhetareve te kombit qe tradhetuan gjakun dhe vatanin e tyre.

Kete 5 janar nuk e lejon Amerika ate kriminel te realizoje krime e perjashtime me forcen e vetos se Sali shpellarit qe i rezistoi monizmit, por qe nuk i rezistoi demokracise.

Faleminderit Amerike qe nuk e lejon Sali vrasesin te realizoje 5 janare te pafundme.

Populli duhet te kete frike nga nje vrases sepse ky vrases na vrau ne dje, por neser do t’ju vrase edhe ju te tjereve per interesat e tij te ngushta”, thotë Aishe Haklaj në një reagim për gazetën TemA.

16 komente në “REAGIMI/ Aishe Haklaj: Berisha më 5 janar vrau Shkëlqim Haklajn dhe e konsideron si ditë fitore ndaj kundërshtarëve”

 1. Pak says:

  Ee, flet Hajishé, flet krimi, por Kraja dhe SPAK nuk eshte aty per ta luftuar, por per ta mbrojtur deri ne vdekje.

 2. M a r k o says:

  Aishe leni bla blate! Je malcore te ka vra e te ka pre da kurrkush tjeter. Zbato kanunin. Mos u qurravit ekraneve.

  1. Bubi says:

   Fix fare, boll me ankesa e quravitje na i ke tregu e stertregu…

 3. Morrat e Kuq says:

  Oj shami kuqe e tropojes bre. Ay shkelqimi tend me gjithe vellain tjeter e vrane ne bjeshke dy vellezer te pafajshem moj e mallkuar. Saliu nuk ta vrau cimin tend o kunadhe por ta vrane hasmit qe keni bere tere veriun dhe tropojen. Vellezerit tuaj zonje vrane edhe ata trima qe dergonin arme ne kosove. ju keni dore ne shume vrasje moj kukvajke. Prandaj rri aty se je dhe shume borxhe popullit te zones tende. Jane vellezerit tuaj katile dhe burracak qe me uniformen e policise vrane brenda ne komisariat te ndjerin.. Nuk eshte pare ne bote oj kucedra e vampireve te vritet tjetri brenda ne komisarjat. Jeni te UDB oj kuceder.

  1. Hemiblopitoni says:

   Ti idjot, vertet po na ngre nervat me te njejtin avaz!
   Morrat jane morra dhe nuk ka rendesi ngjyra e tyre. Pershembull, ti je nje morr qe na je trazuar ne lesht e bythes dhe na bezdis. Ti je morr blu, sipas mendjes tende, por Ducja ka thene: Nuk ka rendesi ngjyra e morrit, por rendesi ka qe ai te pi gjakun. Pra sipas Duces(mikut tend)nuk ka rendesi ne se je morr blu apo i kuq!
   Ti me Sali Karrin kerkoni te pini gjakun shqiptar. Gjakun tuaj serb e keni te helmuar dhe Doktori ju ka thene se i vetmi shpetim eshte te pini gjak shqiptari.
   Meqe gjaku eshte i kuq, ti mendon se edhe shqiptaret jane te kuq. Jo bre burre! Ja ti, pershembull, je me ngjyr blu(supozoj se je shqiptar)… Me fal, po do thoshja me ngjyre mut!
   Here tjeter fol si burre dhe mos pirth si Sali Betrisha, se qelbet Shqiperine! Fol per problemin dhe mos u merr me ngjyren e mutit!

   1. Fuck it says:

    Ça ke . PSE te djeg ty. Te verteten po thote. Ste pelqen Ty Puna jote. Apo je ndonje NGA fisi I tyre. Po thone QE Jane kriminele dhe kane vrare plot . Te kishin vrare ndonje NGA familja sdo flisje keshtu. Dhe Berisha kriminel eshte. Lufta Brenda llojit, por te pakten Berisha ta thote para syve. Keta vrisnin mbrapa kraheve. Ka Prova plot per keta. Prandaj nuk hapin gjyqe se do vene vete ne Burg per ca kane bere

 4. Kastriot says:

  ju Haklajt duhet ti kishit futur plumbin o Aishe!

 5. Srazua says:

  Permend nje fakt te math, nje hamendje te zgjuar dhe nje konkluzion te gabuar.
  1-Fakti i math eshte lufta e Kosoves dhe roli i Tropojes ne kete lufte. Vellavrasjen ne Tropoje e lidh pikerishte me faktin “delikat” te Tropojes ne kete lufte.
  2-Hamendja jote qendron ne ate se vellezerit e ti ishin kundershtare politike me Saliun. E verteta mund te jete edhe me e thelle, prandaj se kjo hamendje juaja vjen nga dhimbja juaj. Per vrasjet e Saliut duhet future shume thelle. Ajo nuk eshte ceshtje politike por ceshtje kombetare.
  3-Gabon kur thua qe Sali Berisha ishte i instruktuar nga “berishovic” per te vrare Shkelqimin. Sali Berisha nuk instruktohet nga persona te vecante. Ai eshte spiun strategjik i serbit dhe ai nuk ka nevoje te instruktohet nga persona, qofte edhe vehtja e tij. Ai merr udhezime afategjata nga UDBA dhe ne kete kuader ai zhvillon aktivitetin e tij. Jo me kote ne e kemi quajtur kete spiun Sali Rrumpalla. Ai tashme eshte kethyer ne Lugat Rrumpalla!
  Me fal se te lendova, por keto pune jane shume te thella. Me vjen keq qe nuk e pershkruan ate me ato ngjyra qe ka. Ai eshte lugati serb qe te vrau vellezerit sepse ata dic kane ditur….

  1. kopi says:

   ik ore kokerr bole

 6. vellezerit tuaj janë heronj, dhe nuk bën të bësh ham ham siper tyre....!!!! says:

  Zonjë, e gjith malsia dhe gjith Shqiperia e dijnë historinë e familjes tuaj. Të gjithë janë të bindur se kush e ndezi ketë vlla-vrasje. Kurse ti, më duket që je një llafazane që perseritë gjithnjë të njëjtat frazë. Siç thotë populli, sado ta rrahësh një gozhdë, ajo një maje e nxjerr. Pra, ose merru me drejtesi, ose merru me kanun, ose merru me të dyja, ose mshele llapen, sepse edhe neve që kemi rrespekt të pa fund per vllezerit tuaj ke filluar të na gërditësh. Mos të duket vetja më e zgjuar që je në të vertetë.

  1. prec ulaj says:

   Kjo grua nuk e quajne kot Shota e Tropojes.
   Eshte burrneshe e ka treguar me automatik, dhe ti po i dole perpara, te shpeton cici ne pantallona.
   Shko spiuno pak tek Saliu tani, trego sa i forte je qe ofendove nje grua…, me emer te rreme, si skuth

 7. Buli says:

  Nuk kam simpati per Berishen, por ketyre Haklave ja ka bere shume mire. Ishin terrorista.

  1. LALA says:

   Pëfundimisht ke simpati dhe i shërben ati qeni o Bylo Buli.

 8. Fuck it says:

  Epo. E di gjithe Tropoja dhe Shqiperia ça familje kriminelesh Jane keta . Pislleqet QE kane bere pjestaret E kesaj familje as uji shiut nuk I lan dot. Vrasje, kercenime, vjedhje, kidnaping dhe plot pislleqe te tjera. Fati I keq I ketyre QE rane ne hundlesh Berishen QE I tregoi vendin . Kane qene te uryer ne Tropoje dhe gjithe veriun. Ptu fare e keqe, ne djall E keni vendin.

 9. Beni says:

  Nuk keni perse shani dhe akuzoni njeri tjetrin,sepse keni qene dhe jeni te gjithe njelloj

 10. Vranakonti says:

  MORRAT E KUQ, ç’pate qe te ra dambllaja o derezi? Te preku Sali Berishen? Je bythelepires i Saliut? Mos u dhjas aq shume,se do t’i vij fundi Berishes si superkriminel qe eshte,por ndoshta edhe ty.Aisheja ka shume te drejte se ato qe thote ajo jane te vertetatuar dhe te njohura me dokumenta te cilat do dalin ne momentin e duhur. Dale,dale nuk ke pare gje akoma ti dhe ata si ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje