Njihuni me ushqimet që janë më të dëmshme se duhani

18 Mars 2022, 14:15Lifestyle TEMA

Sipas një studimi nga Lancet, disa lloje dietash vrasin më shumë sesa cigaret. Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojnë shëndetin e njerëzve. Megjithatë, disa produkte, të cilat ne i përfshijmë në dietën tonë për të ashtuquajturat cilësitë e tyre të dobishme, mund të jenë gjithashtu shkatërruese për trupin tonë. Midis tyre janë lëngjet e frutave të freskëta që duken të shëndetshme në krahasim me pijet e tjera me gaz, por në fakt mund t’ju sjellin një hap më afër diabetit.

Frutat konsiderohen jetike për shëndetin dhe lëngjet e freskëta janë një mënyrë e thjeshtë për t’i shtuar ato në vaktet ditore. Megjithatë, në formë të lëngshme, frutat humbasin shumicën e elementeve të tyre të shëndetshme, si fibrat, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në parandalimin e diabetit, sëmundjeve të zemrës dhe obezitetit. Për më tepër, konsumimi i pakontrolluar i lëngjeve mund të shkaktojë këto probleme shëndetësore për shkak të sasisë së sheqerit që ato përmbajnë. Në fakt, disa prej tyre kanë po aq sheqer sa një kanaçe e tërë kola!

Rekomandohet të hani një frutë të tërë në vend të pirjes së lëngjeve. Mjafton një frut për t’ju ngopur dhe për të kënaqur dëshirën për diçka të ëmbël, ndërsa për të bërë një gotë lëng zakonisht duhen disa fruta në të njëjtën kohë.

Çokollatat proteinike

Edhe pse të pasura me lëndë ushqyese, disa cokollata proteinike janë gjithashtu të pasura me sheqer të shtuar. Sipas bazës së të dhënave të ushqyesve, shumica e këtyre cokollatave përmbajnë nga 15 deri në 30 g sheqer për racion. Por, nëse zgjidhen siç duhet, ato janë një mënyrë perfekte për të larguar urinë dhe për të shmangur të ngrënit e tepërt, pasi ato përmbajnë shumë lëndë ushqyese jetike. Një cokollate proteinike perfekte duhet të ketë të paktën 3 g fibra, 5 g proteina dhe më pak se 10 g sheqer.

Sushi në vetvete nuk është i dëmshëm. Megjithatë, janë përbërësit e ndryshëm në sushi që shkaktojnë problemin kryesor. Shumë sushi në ditët e sotme përmbajnë majonezë, krem djathi, salca dhe produkte të tjera që rrisin vlerën ushqyese të sushit por gjithashtu kontriubojnë në marrjen e kalorive në një ditë. Për të shmangur problemet me peshën, zgjidhni sushi të thjeshta me salmon.

Peshku i rritur në rezervuar

Ky problem ka të bëjë edhe me sushin. Peshku i egër është një burim i pasur i acideve yndyrore të shëndetshme Omega-3, të cilat mund të zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru. Por përmbajtja e tij varet shumë nga ajo që ha peshku. Fatkeqësisht, peshqit që blejmë në supermarkete zakonisht nuk vijnë nga oqeani, por nga rezervuaret. Prandaj, jo vetëm që u mungojnë lëndë ushqyese të shëndetshme, por përmbajnë edhe përbërës kimikë që fermerët i përdorin për t’i rritur më shpejt.

Përpiquni të gjeni një burim të besueshëm peshku të freskët dhe mos hezitoni të pyesni se ku e blejnë ata kuzhinierë sushi peshkun që është i mbështjellë me produkte të ndryshme.

Ushqimet pa yndyrë

Në shekullin e kaluar, një dietë pa yndyrë ishte një bum. Derisa nutricionistët kuptuan se prodhuesit filluan të zëvendësojnë yndyrnat e shëndetshme me sheqer të përpunuar në mënyrë që të ruanin shijen natyrale të produktit. Pra, në vend që të hani atë që dukej si një vakt i shëndetshëm, ju po konsumonit “një bombë sheqeri të maskuar”. Tani ekspertët rekomandojnë të zgjidhni produktet e qumështit që janë të pasura me proteina dhe yndyrna të shëndetshme, si gjizë ose kos grek, të cilat nuk përmbajnë sheqer të përpunuar.

Drithërat

Drithërat janë konsideruar gjithmonë si një zgjidhje e thjeshtë për një mëngjes të shëndetshëm dhe me vlera ushqyese. Megjithatë, jo të gjitha llojet e drithërave ofrojnë të njëjtën sasi përfitimesh. Shumica e tyre janë të përpunuara. Gjatë përpunimit, drithërat humbasin një sasi të konsiderueshme të fibrave dhe lëndëve të tjera ushqyese që ju ndihmojnë të qëndroni të ngopur. Për të mos përmendur sasinë e sheqerit të shtuar në drithëra për t’i bërë ato të shijojnë më shumë dhe të jenë më tërheqëse për fëmijët.

Buka e bardhë

Buka e bardhë është një tjetër produkt i bërë nga kokrra të përpunuara që nuk kanë lëndë ushqyese dhe fibra të shëndetshme. Ndërsa fibrat kontribuojnë në një peshë të shëndetshme, presion të mirë të gjakut dhe një rrezik më të ulët të diabetit dhe sëmundjeve kardiovaskulare, fakti që buka e bardhë nuk e ka atë mund të jetë arsyeja pse përballeni me të gjitha këto probleme.

Buka me drithëra integrale mund të jetë një alternativë e mirë. Për më tepër, studimet kanë treguar se konsumimi i përditshëm ul rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të përmendura më sipër.

Soja mund të jetë po aq e dëmshme për shëndetin tuaj sa edhe për ekologjinë. Thuhet se kulturat e sojës janë monokulturat më shkatërruese, pasi ato “grabitin” tokën nga lëndët ushqyese dhe e lënë atë plotësisht të shkatërruar. Për më tepër, shumica e kokrrave të sojës janë të modifikuara gjenetikisht, që do të thotë se vështirë se merrni ndonjë nga lëndët ushqyese të premtuara prej tyre.

Një problem tjetër me sojen është përqendrimi i lartë i estrogjeneve bimore, që rrisin nivelin e tyre në trupin tuaj dhe prishin ciklin menstrual. Për të njëjtën arsye, marrja e sojës zakonisht lidhet me një aktivitet të shtuar të hormoneve tiroide, gjë që mund të çojë në humbje të papritur të peshës, djersitje dhe ënjtje të qafës.

 

1 komente në “Njihuni me ushqimet që janë më të dëmshme se duhani”

  1. Roberto says:

    Po dakort me keto qe thuhen por nuk e kuptoj ate qe e ka shkruar apo e ka perkethyer kur thote per kosin Grek???? Po pse ne nuk bejme kos?? Nuk kemi apo nuk dime??? Kosi jone,kosi i shtepise eshte 100.000 here me i mire se kosi Grek. Na cate trapin me kos Grek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje