FOTO: “Si të bëhesh milioner”, 24-vjeçari tregon sekretin

22 Mars 2023, 14:07Lifestyle TEMA

FOTO: “Si të bëhesh milioner”, 24-vjeçari tregon

Një 24-vjeçar milioner ka dhënë këshilla për ata që duan të bëjnë para dhe gjithçka nis me të punuarit më pak.

Lucas Lee-Tyson, nga Teksasi, ka nisur të krijojë pasurinë e tij kur ishte adoleshent. Tani, ai ka një biznes të quajtur Groëth Cave, ku mëson njerëzit se si të bëjnë para nga rrjetet sociale dhe jo të shkëmbejnë kohën e tyre për para.

“Keqkuptimi i madh është se që të jesh i pasur dhe i suksesshëm, duhet të punosh orë të gjata. Nuk bëhesh milioner se punon shumë, na kanë gënjyer. E vërteta është që të nevojitet diçka për ta shitur dhe ta reklamosh te njerëzit e duhur”, tregon 24-vjeçari.

“Unë aktualisht bëj 50 herë më shumë sesa kur punoja për të tjerët. Rroga të jep çatinë mbi kokë dhe të mban në vend, nuk të rrit të ardhurat”, shtoi Lucas Lee-Tyson.

6 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Pyesni Shkelzen Berishen si behen meleonat pa asnje pike djerse ne fund te shpines.

  1. M
   Mese e vertete

   Mese e vertete .. Por Si ky peshkaqeni ka shume ne Shqiperi.....do Zoti Ju befshin Ilace per vete dhe per Femijet qe nje dite as lutjet e Zotit nuk do TI bejne derman...

   1. M
    Mese e vertete

    Mese e vertete .. Por Si ky peshkaqeni ka shume ne Shqiperi.....do Zoti Ju befshin Ilace per vete dhe per Femijet qe nje dite as lutjet e Zotit nuk do TI bejne derman...

    1. K
     Komunist me Rolex

     Ose tigrin apo beqon e rilindjes dhe ato e din si bëhen milionat me rroga 900 mije lekshale

     1. L
      Latif Dreqi.

      "Komunist me Rolex" Tigrit dhe Beqos, çdo dite dikush u thosh: Puna e mbare, kurse evlati i babes tat Shkelzen Berishes o "Kamunist me rolex", kurrkush se di se ku ka punuar ene nuk di sa meleona Euro te thata ka ne dallap te rrobve mshtjelle me brekt e Armines.

    2. Këta janë 'konsulentët financiarë' që ï bëjnë milionat duke u riq në ythë me miliardierët ????????????????

     Lini një Përgjigje