Andi Bushati: Pse nesër do votoj Arlindin?

13 Maj 2023, 18:22Blog TEMA

Andi Bushati: Pse nesër do votoj Arlindin?

Nga Andi Bushati

Ndoshta i vetmi debat idesh gjatë kësaj fushate të pasur me sharje, por të varfër në mendim, ka qenë ai nëse vota kundër dy partive të mëdha është e çuar dëm. Në emër të votës së dobishme partizanët e pushtetit bënin thirrje se duhet të mbyllim hundën dhe të zgjedhim rilindjen, për të mos e kthyer vendin tek e shkuara e Saliut dhe Ilirit. Idhtarët e këtyre të fundit, madje dhe të tjerë, që si kanë votuar kurrë ata më parë, mbronin tezën se duhet përkrahur opozita më e fortë, për të ndaluar avancimin e një regjimi kleptokrat dhe liberticid.

Pra, të dyja oponionet dominante mbronin të njëjtën ide: vota për të vegjlit apo të rinjtë është e shpenzuar kot.

Në fakt është e kundërta. Dhe për këtë më ka bërë të bindem ndjekja e rregullt e fushatës që zhvilloi në Tiranë kandidati i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori.

Ka së paku tre arsye se përse zgjedhja e emrit të tij në fletën e votimit të dielën është në të mirë të publikut të gjërë.

Së pari, sepse përgjatë gjithë betejës së tij të parë elektorale, në takime kokë më kokë me njerëzit, në emisione televizive e mbi të gjitha në videot e postuara në rrjetet sociale, ai vuri gishtin mbi plagët e Tiranës, që janë në fakt në përmasa më të zgjeruara, ato të të gjithë vendit. Ai denoncoi si askush ndonjëherë më parë ethet e shfrenuara për fitime përmes ndërtimit, që kanë masakruar mjedisin, kanë zvogluar hapsirat tona të gjelbëta, kanë mpakur trotuaret. Ai tregoi me gisht një qytet ku ndotja e ajrit ka çmimin marramendës të 3 mijë viktimave në vit, ku trashëgimia kulturore po shfarroset në favor të vlerës të metrit katror, ku fushat e sportit dhe sheshtet e dikurshme mes pallateve nuk egzistojnë më. 

Po këtë, mund të thotë dikush, e kanë bërë edhe kandidatë të tjerë në të shkuarën. Madje ka pasur të tillë që ia kanë besuar himnin e fushatës, me temë shkatërrimin e Tiranës, të njëtëve këngëtarë që bëjnë thirrje për të votuar vandalët e sotëm. 

Po ai ekziston, madje është i dukshëm prej së largu.

Diferenca e madhe mes Arlind Qorit dhe atyre që kanë denoncuar më parë dëmtimet e pakthyeshme në kryeqytet, është se kandidati i Lëvizjes Bashkë nuk është mjaftuar vetëm me tregimin e simptomave. Ai  është futur më thellë, tek shkaqet e sëmundjes. Ai është i pari dhe i vetmi kandidat që pikën ku kemi mbërritur sot e sheh si një krim në bashkëpunim 30 vjeçar mes një klase politike që po përçudnohej, dhe një oligarkie që po forcohej. Ai është i vetmi që ka bredhur me një kamer të thjeshtë përgjatë vijës së verdhë buzë liqenit për të denoncuar, emër për emër, oligarkët që e kanë kafshuar parkun kombëtar.

Arsyeja e dytë për të cilën ai duhet zgjedhur këtë herë, qëndron në faktin se është i vetmi që nuk e sheh të keqen tek emrat e përveçëm (Rama, Veliaj, Basha, Brojka apo Berisha) por te sistemi që kanë instaluar ata. Ai propozon një mënyrë tjetër të shikimit të gjërave, atë ku i forti të mos jetë doemos ujk për njeriun e thjeshtë.

A ja vlen pra që qoftë edhe të fillojmë të mendojmë se mund të kemi një formë të re të organizimit shoqëror, ku të lëmë pas kapitalizmin kafshëror, në emër të më shumë barazie, ligjshmërie, ndershmërie? Kjo është pyetja që ngre në thelb kandidimi i Arlind Qorit. Kjo është risia që ai propozon, për herë të parë pas 30 vjetësh, në një skenë politike moralisht të degjeneruar nga paraja, ideologjikisht të trullosur nga neoliberalizmi dhe mendërisht të atrofizuar nga mungesa e shpresës.

Natyrisht, në këto zgjedhje ai nuk është kandidati që do kthejë përmbys tryezën. Në një sistem si ky yni gjërat janë të paravendosura. Rilindja dhe Veliaj i kanë mbyllur letrat ende pa iu drejtuar zgjedhësit kutive të votimit. Në këtë kuptim, debati për votën utile apo atë të çuar dëm është i pakuptimtë. Asnjë përpjekje për të frenuar marshimin e regjimit, duke përzgjedhur rivalin më të fortë të tij, nuk mund të jetë e suksesshme. Dhe kjo i zhvesh idhtarët e votës pragmatike nga detyrimi për të bërë zgjidhjen më pak idealiste të mundshme. Kjo i çliron ata nga detyrimi momental.

Pikërisht këtu gjendet edhe arsyeja e tretë se përse duhet votuar për grupin e të rinjve të Lëvizjes Bashkë. Jo tek synimi për të rëmbyer bashkinë, por tek shpresa e vetme për të rihapur një debat mbi shoqërinë ku duam të jetojmë. Në këtë kuptim, çdo votë për kandidartin me numrin 1 dhe këshilltarët me numër 36, është një kontribut për krisjen e një modeli të dështuar. Ajo nuk të rendit sot për sot me fitimtarët, por ajo të nderon në raport me të nesërmen. Ajo nuk përkëdhel dot sedrën e atyre që duan të jene medoemos nga ana e më të fortit, po ajo shpërblen ata për të cilët ka vlerë të jenë në anën e së drejtës. Fiks për këtë vota për Arlind Qorin nuk është një votë e çuar dëm, pasi ndonëse nuk prodhon një ndryshim të menjëhershëm, ajo mban gjallë rezistencën për një të ardhme tjetër.

65 Komente

 1. K
  Klaus

  Sepse je i njejti komunist si ai.

  1. b
   bushati

   po ti ke komunist do votosh?

   1. K
    Koment

    Une jam pragmatist. Do votoj Belindin. kurse ti Bushat voto Veliajn dhe mos u perdridh. Nese nuk votohet Belindi ky do jete rasti unik ne bote kur populli me fukara ne dynja eshte edhe idealist. Voten e shet por parimet jo. Para do paguajme cdo dite te fatorinoja por ama parimet nuk i shkelim. Voten e shesim sot per 100 evro . E c'na duhen 1000 evro ne fund te vitit? Me mire nje veze sot se nje pule mot.

    1. S
     Shemsedini

     Po nipi i shokut Husni je more koqe kandari, te therret gjaku kriminel qe ke ne deje packa se ke dale i tredhur.

     1. J
      Jurgen

      Kush nuk esht komunist mor aman

      1. V
       Vjosa.al

       Bushatit nuk i rruhet për Qorrin. Obsesioni i tij është të mundet Rama. Dhe Frontit Nongrata Berisha, Meta,

       1. v
        votuesi

        Gabon Klaus!Andi pa dyshim qe kerkon te vere ne vend amanetin e gjishirt Hisni.Edhe Saliun ndaj e do se i ngjan si anetaret e birose politike.Ndaj do nje Arlind sepse edhe mbiemri i shkon per shtat qellimeve te tij,pra do sa me shume "Qorra"!Eshe doç doçi ai se edhe Viton e kishte te zgjuar .Letrat amerikane i ka nga gjishja Vito .Sa per "komunist" gabohesh se vetem i tille nuk eshte ,ose eshte sa eshte edhe Saliu "Demokrat" ,ku te dy nuk kane asnje lidhje me to!

        1. J
         Jo partia,por Shqiperia!

         Per ju te shpifurit antikomuniste qe me pare keni qene dhe jeni ANTISHQIPTARE! Ju jeni PLEHRA se ne fjalet e Bushatit nuk ka asgje komuniste ashtu sic nuk ja komuniste ne asnje nga idete qe ka mbrojtur Arlind Qori dhe shumica e shqiptareve qe mezi ngrysin diten me buke me kos! Klasa politike shqiptare e sunduar nga kelyshet e bllokut te Byrose Politike qe nga Sali Berisha,Fatos Nano dhe Edi Rama etj qe uzurpuan pushtetin pas 90-tes kurre nuk punuan per ndertimin e nje demokracie dhe shteti ligjor,kurre nuk ishin pro europiane e aq me pak PRO AMERIKANE,sepse kane qene dhe jane ne pare ANTISHQIPTARE! Per 33 vjet askush nuk guxoi te thote se cfare modeli do implementonin ne Shqiperi sepse ne fakt do benin sic bene , shkaterrimin dhe grabitjen e te gjitha pasurive kombetare,percarjen e popullit dhe vendosjen e DIKTATURES SE NJE NJERIU TE VETEM QE NGA SALI BERISHA E DERI TEK EDI RAMA! Ne keto kushte katastrofike vendit i duhet nje RREZE DRITE, qe na ka munguar,per te shporrur te gjithe klasen antishqiptare politike! Dhe kjo rreze drite eshte "LEVIZJA BASHKE" me drejtues ARLIND QORRIN ashtu sic mund te jete neser edhe nje parti alternative me njerez idealiste si Adriatik Lapaj etj! Modeli me i sakte mbi te cilin duhet te mbeshtetet politika shqiptare be te ardhmen gjykoj se eshte pervoja e persosur se si funksionon demokracia dhe shteti ligjor ne SHBA! Me konkretisht dhe me hollesisht kam konstatuar nga afer pervojen e pushtetit qendror dhe vendor ne Michigan(SHBA) qe ka zhvillim kudo ku banojne njerezit,pa bere dallim dhe pavaresisht se ku banojne! Atje taksat pushteti ua kthen ne sherbime per cdo komunitet! Michigani eshte shtet me 12 milion banore,por qyteti me i madh eshte Detroit me 600 mije banore ,por banoret e ketij qyteti nuk jetojne me mire sec jetojne qytetaret e tjere qofte edhe ne qytezat e vogla me disa mijra banore dhe disa qindra km larg tij! Bile,si ne te 50 shtetet e SHBA, si kryeqytet i Michiganit nuk eshte Detroit ,por nje qytet i vogel me rreth 100 mije banore,Lansing ku jane vendosur dhe kryejne funksionet te gjitha institucionet e ketij shteti me 12 milion banore! Ndersa Shqiperia sot me rreth 2 milion banore eshte gati e shpopulluar kudo dhe gjysma e banoreve jane grumbulluar ne Tirane,ku nuk gjejne as shtepi,as pune,as cerdhe,kopshte,shkolla as lulishte,parqe kende lojrash fusha sportive etj ashtu sic i ka plotesuar pushteti ne Michigan! Vertet Erion Veliaj eshte diplomuar ne Michigan,por nuk ja prure ASGJE NGA PERVOJA E MREKULLUESHME e ketij shteti parajse ,i cili ia vlen te jete shembull per te ardhmen e Shqiperise! Kam sjelle qindra foto dhe vidio te vitit te kaluar nga Michigani,por asnje media nuk ka pranuar t'i transmetoje sepse prishen me qeverine! SHBA duhet te jete YLLI POLAR i Shqiperise!

        2. h
         hik o cop Muti e futu ne Hale

         s'po i krruhen kujt bolet se ke do lepish ti prostitute kazani se cilim Mut ,gamelin e vicidolit apo bythen e mero bozit

         1. B
          Bushati Saliut nipi Hysniut

          Je kokrra e komunistit ke lindur ne bllokun e komunisteve je nipi komunistit Hysni je djali komunistit Mehdi ke nipi i komunistit Nesho Kondi i gjaksorit Xheli Gjoni ke ndenjur ne prehrin e komunistit diktatorit Hoxha ke gjak komunisti dhe voton nje komunist po fale zotit ( megjithse jam athée ) nuk ka shume debila si ty Shqiperia

          1. k
           komentues falas

           Bushati Saliut nipi Hysniut - ke harruar komunist Saliun qe i nderronte pelenat ne Paris Andit dhe i fshinte shurren. Vetem per kujtesa, pa i ka mbaruar pa u zgjuar.

          2. B
           Bushati Saliut nipi Hysniut

           Je kokrra e komunistit ke lindur ne bllokun e komunisteve je nipi komunistit Hysni je djali komunistit Mehdi ke nipi i komunistit Nesho Kondi i gjaksorit Xheli Gjoni ke ndenjur ne prehrin e komunistit diktatorit Hoxha ke gjak komunisti dhe voton nje komunist po fale zotit ( megjithse jam athée ) nuk ka shume debila si ty Shqiperia

           1. A
            Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

            Doli miu gjirizit nga strofka e gjyshit dhe i babait hetus sadist qe internonte njerzit,dhe keta te persekutuarit nga babai i ketij fytyre,e kane idhull te tyre kete vemje

            1. A
             Arlind Qorri i Mjaftit

             https://politiko.al/video-kur-veliaj-arlind-qorri-dhe-laert-kola-prezantoheshin-si-pjese-e-organizates-politike https://sot.com.al/aktualitet/deklarata-tronditese-zbulon-skandalin-ja-si-i-blen-veliaj-njerezit-dhe-si-u-shit-arlind https://joq-albania.com/artikull/1131501.html

             1. L
              Luani

              Pinjolli komunist është më i dhjere dhe i prmjerr se vetë komunisti , ti je mbetje toksike, jo muti ..!!!

              1. L
               Luanesha

               me thuaj nje emer qe nuk eshte pjelle e nje komunisti te byrose. nese me gjen nje qe nuk eshte Arlindi une do shkoj ta votoj

              2. A
               Ajax

               Idjot komunist

               1. D
                Durrsaku

                Na plasi trapi se ke voton ti mer pleher e Hisniut

                1. H
                 HAJDUTI

                 Ja pse duhet ti te votosh Arlindin. 1-Andi je rritur si nipi i nje prej komustiva te komitetit qendror. 2- i edukuar me parime te diktatures 3-ti kurre nuk e ke dashur kapitalizmin Ti voton mercenaret e enver hoxhes dhe Ramizit, saliken dhe spiunin ,ti kerkon te sjellesh ate regjim qe te iku nga dora, ..kurre me ai regjim nuk vjen me! Kurre ..

                 1. T
                  Taraboshi

                  Diversionisti Bushati

                  1. l
                   lexues

                   E kujt po i rruhet hajdari se per ke do votosh ti kokrra e legenit

                   1. P
                    Preshi I lushnjes

                    po Saleh gerdecin qe te ka bere milioner pse e braktise, apo ste ka paguar kete sezon o andikari

                    1. a
                     alphazeta

                     Ka të drejtë. Janë disa që thonë : jetojmë në demokraci. Ata ose janë budallenj dhe gënjejnë veten, ose janë maskarenj dhe duan të mashtrojnë të tjerët. Për mendimin tim thjesht kemi kaluar nga diktatura dhe monizmi në kleptokraci dhe oligarki. Pra nga shiu në breshër. U duhet thyer turiri këtyre zhabave që quhen Sali, Metë, Ramë dhe kompani. Shqipëria ka nevojë për një parti të majtë të vërtetë, që të ruajë dhe të kujdeset për pronën publike. Si mund tu privatizokan burimet ujore, pyjet, mineralet, nafta deri edhe plazhi?! Boll me kapitalizmin grabitqar. Ka ardhur koha për një politikë tjetër ekonomike. Dmth për ekonominë sociale të tregut ose kapitalizmin shtetëror.

                     1. Z
                      Zetaalpha haaa peshk i ngordhur

                      Shko ne krahinen Serbe kosovo kalo malin dhe ke nje bolshevik ne mos gabohem quhet Kurtovitch erdhi dhe ne Tirane mori 5 vota po mos harro mer me vehte dhe nipin e Hysniut ,djalin e Todit dhe jeni top se ketu ju konsiderojne plehrat komuniste .

                     2. 7
                      77

                      Ka disa copa muti, nga me te urryerat, te peshtirat dhe te neveritshmet, pa asnje kontribut qytetar apo intelektual, pa asnje reputacion publik, injorante, te korruptuar, gjobaxhinj, zjarrvenes, fashistoide, te krimbur ne para, me Vila dhe miljona qe perlyhen me jashteqitjet e tyre 24 ore ne 24 neper tallavate e oligarkeve, pa i dashur dhe duruar askush, por te paguar dhe imponuar pa pushim nga nje dore e zeze kunder deshires se nje populli te tere, dore qe i ushqen, perdor, i nderzen dhe qe me sukses shfaros me ane te tyre cdo lloj mendimi kompetent, shkencor, profesional, te kualifikuar, qytetar dhe shteformues nga debati publik. Dhe kur nje cope muti i tille te mbeshtet publikisht, kandidati ose eshte bole, ose i perlyer nga e njejta corbe e prishur. I ngelet Arlind Qorrit te distancohet nga "mbeshtetja" e baglave te tilla, nese eshte serioz, nese eshte i paperlyer, nese ka respekt per veten.

                      1. E
                       Evisa

                       Kot deklaron diçka që dihet. Si çdo njeri edhe ti voton të ngjashmin tënd. Por kjo është meritë e demokracisë, e botës së qytetëruar dhe jo e gjyshit dhe babait tënd që të detyronin të votoje vetëm për t'a. Mund t'na thuash se çdo e gjente një njeri në atë kohë të sundimit të familjes tënde po të deklaronte votën kundër? Edhe sot ti voton Arlindin me ëndrrën për t'u kthyer ajo kohë. Por ngordhi ajo pulë që bënte atë vezë....

                       1. L
                        Likja

                        Se je kelysh komunisti

                        1. A
                         Ardjan67

                         Se je kelysh komunisti

                         1. H
                          Hisniu

                          Eh more nipce, e dhjeve Arlindin se tani se voton kush ate. Kopil je, me ke ngjare koke e kembe.

                          1. A
                           Arzt

                           Utile?! Shqip flet ky derdimeni?!

                           1. t
                            tikanis

                            jepuni nai sufllaqe komentuseve se sot e meritojne.

                            1. I
                             Ilir

                             Kujt i plase per ty mor morr bythe

                             1. N
                              Nari

                              Po kujt po i rruhet se per ke do votosh ?!! A thua se vota jota vlen me shume se e te tjereve,qe ne u dashkemi ta dime se per ke voton ky miu i hales

                              1. H
                               Hekuran

                               Po ça karin kerkon kur flet se si duhet te hyj e te dali PD nga zgjedhjet o bythqir ?

                               1. F
                                Fcb

                                Një vite Rilindase me pak.

                                1. A
                                 Arian

                                 O plehre kujt i plasi per ke voton ti mor pis

                                 1. C
                                  Coli

                                  Epo meqe e voton ti Arlind Qorrin e paska te sigurt fitoren

                                  1. V
                                   Veri

                                   "Komunizmin" e lam para 32 vitesh, dhe ju qe komentoni as e keni idene ca ishte diktatura Enveriste. Fshini qumeshtin nga buzet nje here pastaj na kujtoni dumen, spurdhjaker sufllaqexhinj

                                   1. K
                                    Komunisti i vogel andi

                                    Komunist 1 meter i gjate

                                    1. R
                                     Revolucionari

                                     Kujt i plasi trapi kë voton ti, i biri i sigurimsit dhe nipi i xhaxhit Hysni, besnikut të Enver Hoxhës. Ik ore pirdhu se na çave trapin.

                                     1. k
                                      kasemi

                                      Une jam plotesisht dakort me Andin. Edhe pa lexuar kete shkrim per Arlindin kisha vendosur. Nje vrejtje te vogel sipas mendjes time komentuesve fyes ndaj Andit. Une vete nuk e dua Andin, por une gjykoj ate qe ai thote, jo kush e thote. Arlindi eshte puntor, i ndershem, ka goditur themelin e kesaj te keqe ku po sorollatemi prej shume vitesh, dhe shume kush u lodh se sorollaturi ne boshllik pa shprese, e po ikin te shkretet shqiptare nga syte kembet. Boll me me ato te pozites dhe te opozites, pasi shqiptaret po ikin prej te dyjave, e para po i shterngon lakun cdo dite ne cdo drejtim, e dyta nuk i jep asnje shprese se dicka po ben apo duhet te beje, per tja hequr kete lak.

                                      1. B
                                       BISNESMENI

                                       Sistemin kapitalist nuk e instaluan SALA ILIRI ap RAMA ishin partneret tane Amerikane qe na imponuan. Keta nuk e ndryshojne dot sistemin ekonomik sepse do te humbisnin shume perfitime qe u sjell ky sistem ata kishin ne dore vetem mundesine te zbusin sado pak pasojat negative te sistemit ekonomik te kapitalizmit

                                       1. B
                                        Busho

                                        Se eshte kelysh i kuq si ty mor nipi i gjyshit…

                                        1. S
                                         Shqipëria

                                         Un kame frike nga antishqiptarizmi se komunistate e Benin nje pune i varrin ne litare tradhetaret te shiturit

                                         1. N
                                          Noci

                                          E voton se eshte komunist si familja jote

                                          1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                           Është e kuptueshme që do votosh kundër Veliajt. Për Bellon e ke të qartë rezultatin, por po mundohesh dhe në minutën e fundit të ndikosh kundër Veliajt.

                                           1. B
                                            Bledi

                                            Kushdo qe shan Arlindin ose eshte hajdut ose eshte idjot.

                                            1. B
                                             Bledi Bledkari

                                             Ose nuk eshte enveriste ose nuk eshte marksiste-leninistit o i mbaruar

                                            2. A
                                             AGUSHI

                                             Kujt i plasi ka.i,o ka.,se ke voton ti,o mut,muti

                                             1. T
                                              T

                                              Me kete shkrim ti e ke bere pis Arlindin,ti ke turp ta thuash publikisht se do votosh Saliun,dhe na tregon perralla me Arlindin.

                                              1. B
                                               Besim se Shqiperia duhet te behet

                                               Pa dashje Andi sot eshte korrekt, ne cdo dimension! Une po ashtu votoj Arlind! Por personalisht! Nuk detyroj asked!

                                               1. I
                                                Ilir meta

                                                Kujt i plasi se ke voton ti o bq i familjes se degjeneruar kriminale bushati

                                                1. S
                                                 Salikoqepetulla

                                                 Ik o Andi te Qifja sojin dhe racen,pederast.!!

                                                 1. U
                                                  Une

                                                  Sepse je debil si yt gjysh. ( dardha nen dardhe bie)

                                                  1. A
                                                   Ai tipi

                                                   Se s’i ndahet shpirti nga marksizmi morrave te kuq…

                                                   1. B
                                                    Bragjini nga Terbaçi

                                                    Hysniut ti rruani topet ju te rilindjes!! Nuk ju iken pushteti nga Arlindi,mos u trembni. I forte eshte ky Rama,i ka bere ballistet te gjithe per vehte.

                                                    1. d
                                                     duaje

                                                     komentuesit ketu nuk e kane me Andin, por thjesht jane friksuar nga shperthimi i papritur i mbeshtetjes per Arlindin.

                                                     1. D
                                                      Duaje uuuuuuuuuu

                                                      Uuuuuuu nga Qorri lereeee se e dhjeve fare po do votojme Qorrin se nuk na mhafroje Enver Hoxha o TESTICULE e pjerdhur

                                                     2. G
                                                      Gurabardhi

                                                      Njeriu sa më i marrë që është, aq më seriozisht e merr veten e vet. Edhe ky Bushati, prandaj e merr veten shumë seriozisht se, është komplet i marrë.

                                                      1. P
                                                       Piktori

                                                       Sepse qe nga gjysh Hysniu e te tere klani juaj spiuna te UDB qe slat shoke e general pa spiunuar e pushkatuar .Tradhetare e Southampton kriminel

                                                       1. V
                                                        Vjosa

                                                        Ate e dinim edhe pa na i thene ti se per ke do te votosh bashke me Saco Pancon tjeter, qe te dy pasardhes te fisit te qelbur te Vito Kapos. Lypsur qofsh me gjithe voten tende.

                                                        1. S
                                                         Sula

                                                         Pergjigje vetem per titullin: Sepse je koqe si puna e Qorrit.

                                                         1. A
                                                          Alushi jam

                                                          Bishti i qenit , sa do që ta drejtosh , bisht qeni mbetet .

                                                          1. P
                                                           Patriot

                                                           Ky eshte nga ata qe bene artikuje per te vene gjoba,kush e ha e ha.Pastaj i duhet kazanit tipa si ky,

                                                           1. T
                                                            Toni Montana

                                                            Ooooo...Bushat plehra...e paske marre vesh qe Arlindi ka dike qe e suporton/financon...dhe do ta mjelesh edhe ate duke u bere zedhesi i tij....nejse xhanem..tipa si ti i duhen ketij kapitalizmit/komunizmit qe propagandon Arlindi....do te hash buke edhe TI.....puuuhhh....c'plehra mban kjo toke dhe njerez te ndyre qe duan te hane ne c'do lloj canaku nxjerr kjo pseudokapitalizem qe po kalon Shqiperia....

                                                            Lini një Përgjigje