Andi Bushati: Rama bëri atë që deri më sot se ka bërë dot as Pekini, as Moska

26 Janar 2023, 17:17Blog TEMA

Andi Bushati: Rama bëri atë që deri më sot se ka

Nga Andi Bushati

Dyshimet se regjimi i Tiranës ka arritur të korruptojë zyrtarin më të lartë në historinë e FBI-së, që hetohet për këtë krim, e ka vënë në një vështirësi të dukshme Edi Ramën. Ai po akuzohet se ka arritur të bëjë atë për të cilën nuk i’a kanë dalë deri më tani, as Pekini dhe Moska, duke thyer rekordin e blerjes me para të pista të shefit të kundërzbulimit të njërës prej agjensive më prestigjoze në glob.

Fillimisht, në një status të varfër në Twitter, Rama shpalli se kishte vendosur të mos merrej me budallenjtë që i hidhnin këto gurë në lumë, duke paralajmëruar se nuk do prononcohej më për këtë temë. Të njëjtën gjë bënë edhe kamikazët e tij mediatikë duke u zhdukur si me komandë nga debatet e mbrëmjes që trajtonin çështjen e Charles McGonigal. 

Por, kjo strategji, nuk zgjati dot as 24 orë. Miza që i digjte e bëri kryeministrin të japë shpjegime të tjera, për mikun e tij të arrestuar në Amerikë. Ai prtetendoi se as vetë personalisht, as qeveria e Shqipërisë nuk kishte lidhje me akuzat që rëndonin mbi zyrtarin e arrestuar. Se, McGonigali, 225 mijë dollarët i kishte marrë si borxhe private. Se ai vetë, i njihte dy ndërmjetësit që kishin “financuar” zyrtarin e FBI-së, por ama, ata nuk kishin punuar për llogari të tij. 

Lapsi.al i është drejtuar me një email zyrtar pytejesh edhe Ambasadës amerikane në Tiranë, edhe Departamentit të Drejtësisë në SHBA, për të mësuar mbi axhendën e ish- zyrtarit të lartë të FBI-së në Tiranë, nëse ai është shoqëruar nga diplomatë në këto biseda me kryeministrin apo ato kanë qenë takime private me qëllime të tjera. Pasi pyetja më e rëndësishme është se për ç’arsye kryeministri i Shqipërisë duhet ta takonte një zyrtar të lartë të FBI-së në praninë e personave privatë, që i kishin dhënë para apo paguar udhëtimet këtij të fundit?

Por edhe me kaq informacione sa mund të lexohen në përshkrimin e detajuar të aktakuzës kundër Charles McGonigal, del e qartë, se ndryshe nga ç’pretendon kryeministri shqiptar, ai është i dyshuari kryesor për korruptimin e këtij zyrtari.

Pika më e fortë për këtë gjendet në atë paragraf të aktakuzës kundër Charles McGonigal ku dëshmohet se ai u angazhua për të investiguar në dëm të një partie të opozitës. Nuk ka asnjë dyshim se bëhet fjalë për hetimin e çështjes se pagesave që Lulzim Basha i bëri lobistit Nik Muzin. Edhe datat edhe interesi për çështjen përkojnë me periudhën kur shpërtheu ky skandal. 

Pra ka një pyetje që qartëson gjithçka: çfarë leverdie do kishte një person privat si Agron Neza ti jepte 225 mijë USD Charles McGonigalit, për të hetuar kundër PD-së? Vetëm kaq mjafton për të kuptuar se njeriu i interesuar të dëmtonte rivalin e tij politik, qe një dhe vetëm një: Edi Rama. Partia e tij e përdori më pas këtë çështje për të anatemuar partë ruse të Bashës dhe për të denoncuar deputetët e rublave. 

Pra nuk ka dyshim se Charles McGonigal është korruptuar nga regjimi i Tiranës, për ti shërbyer luftës së brendshme politike në Shqipëri. Ky version përforcohet edhe më tej në aktakuzë ku theksohet fjalë për fjalë, se në 22 janar 2018, Agron Neza, i dha zyrtarit të FBI-së informacione që i kishte marrë drejtpërdrejt nga zyra e kryeministrit. Pra njeriu që e kishte paguar me dollarë cash McGonigalin, po e furnizonte atë edhe me me informacionet që kabineti i Edi Ramës prodhonte kundër PD-së.

A mund të ketë më dyshime pas kësaj? Natyrisht që jo. Ish zyrtari tashmë i arrestuar i FBI-së, nuk ka marrë para, as për biznes, as për interesa personale, ai është paguar si lobist politik i pushtetit. 

Këtë e dëshmojnë edhe fakte të tjera në aktakuzë. Kështu, ai që në dokument rezulton si dëshmitari B, por që tashmë është njohur si këshilltari informal i kryeministrit, Dorian Duçka, i ka paguar shpenzimet dhe udhëtimet zyrtarit të FBI-së. Po pse një njeri i afërt me Ramën, të cilin ai e ka pajisur me pashaportë diplomatike, të cilit i ka lënë të drejtën e përdorimit të një adrese emaili të kryeministrisë, u dashkërka të financoka Charles McGonigal? Natyrisht për realizimin e objektivave që i ka caktuar për të realizuar shefi.

Për të gjitha këto, jo më kot, kryeministri i Shqipërisë përmendet plot 14 herë në aktakuzë. Jo më kot ai ka bërë plot 4 takime me McGonigal, jo me tagrin e postit që ai mbane në FBI, por për ta përdorur këtë pozicion për interesa okulte lobimi.

E gjithë vija logjike e kësaj marëdhëieje të çon në një pikë: se Edi Rama është në origjinë të korruptimit të zyrtarit më të lartë të FBI-së të akuzuar ndonjëherë për këtë krim. Me anë të njerëzve të tij ai dyshohet se e pagoi atë për ta përdorur në luftën e brendëshme politike të Tiranës, për të goditur opozitën dhe përforcuar pozitat e pushtetit të vet. 

51 Komente

 1. B
  Brezi i djegur

  A ti je car komplet... Ske faj, kur sje i zoti behesh lolo e te tjereve... Medet!!!

  1. T
   Titi

   Tall menderet Meroua me kete vetem per klikime.

   1. s
    shqip

    Titi-me sakte se e ke thene nuk behet. Si rregull kryesor kur lexoj TEMAn, kurre nuk klokoj ne lajme qe vijne nga Bushati apo Lubonja, qe dihet se kane hesape personale me Ramen, por kete here, duhet me e pranuar se me intrigoi shume titulli. Sidoqofte, doli se edhe kete rradhe Andi Bushati vazhdon si gjithmone te flase brockulla qe me sa duket i merr nga nevojtoret e Berishes. Me kete nuk dua aspak te them se Rama nuk ka kusure, apo se ai eshte i shkelqyer, por sipas meje, Edi Rama eshte e keqja me e vogel, sidomos kur shikon se kush eshte rreshtuar si alternative, qe vec alternativa nuk jane, pasi i dime shume mire se cfare kane bere kur kane qene ne karriket e shtetit.

    1. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

     Andi Bushati është nje jave me vonese me këtë shkrim. Ohuuu kane dale fakte zyrtare qe nuk e implikojne fare Ramen ne keto afera. Kjo nuk e bën Ramen ndonje njeri të paster. Fare. Por kur këta debilat akuzojne Ramen per gjera qe nuk i ka bere, nuk i beson njeri edhe per ato gjera we Rama i ka me gjithë mend. Ky ka kaluar ne orgazem duke shkruar artikullin, nga qejfi se gjeti diçka per të share Ramën.

     1. B
      Bilushi

      Cilat fakte zyrtare? Asnjë gërmë nuk i bie në tokë Bushatit në këtë shkrim. Madje fakte po dalin për implikim më të thellë të Ramës në këtë pisllëk,sepse del emri i një agjenti tjetër të FBI që " vdiste " të takohej me bythëqirin tënd!

      1. R
       Rexhep

       Kopil komunist

    2. A
     Askushi

     Edhe nese eshte e vertet: ato jane para te nje privati dhe jo nga buxheti shtetit, megjithese ti nuk e provon dot qe jane perdorur per ate qellim. Kete e zgjidh hetimi ne ShBA dhe pike.

     1. I
      I Madhi Morricone

      O askush kari! Le ta quajme qe ato para jane te privatit per nje moment. E para a ka privat ne shqiperi qe paguajne nga leket e familjes per shtetin? Cfare ka perfituar ai borati i tropojes ne sherbim te ketyre parave? E dyta edhe lulit privati ja pagoi por dolen rubla sovietike por rames I dolen dollar tropoje! Me mire te kishe thene te dyja partite jane tu qish rracen.

      1. R
       Rexhep

       A ka rendesi se te kujt jane parate, kur perdoren per qellime te pista. Pse ka nevoje KM te shkaterroje opoziten, sepse eshte me hile. Si doni te ndertoni Shqiperine me hile. Imagjinoni njihere dinjitetin e popullit shqiptar pas shume e shume vitesh , imagjinoni gjeneratat e ardhshme te mvaren nga krimi dhe jo nga merita, Sa keq mendoni!!!

      2. P
       Poseidon

       O BUSHTER TA ZEME SE VERTET KA KERKUAR TE ZBULOHEN PARATE RUSE PER LULKEN E PD KUJTON SE KA BERE GABIM ...................TY O KURVE ESALEHUT PSE TE DJEG APO SE PO AFROHET DITA KUR TE JAPESH LLOGARI PER RUBLAT QE KE MARE NGA RUSET E SALEHUT DHE LULKES???? SE SHPEJTI. PAS SHEF SHKERDHENIT SY PESHKAQENIT

       1. P
        Poseidon

        O BUSHTER TA ZEME SE VERTET KA KERKUAR TE ZBULOHEN PARATE RUSE PER LULKEN E PD KUJTON SE KA BERE GABIM ...................TY O KURVE ESALEHUT PSE TE DJEG APO SE PO AFROHET DITA KUR TE JAPESH LLOGARI PER RUBLAT QE KE MARE NGA RUSET E SALEHUT DHE LULKES???? SE SHPEJTI. PAS SHEF SHKERDHENIT SY PESHKAQENIT

        1. L
         Luani

         Pinjollk komunist është vrimë haleje kuterbon , ju duheni zhdukur me sojë e sorollop , vetem hitleri ju bënte derman juve, në poçdn e ziftit, ju vrisni fëmijët tusj , jo më kotë thonë wë komunizmi ushqehet me gjakë.., ti jr në kry se je spiun dhe pinjollë spiuni ..!!

         1. T
          Titi

          Marazi I dukshem dhe ekstrem qe ka me Ramen I rrjedh Bushatit nga syte ,goja dhe veshet. Largqofte po vdiq nga ky maraz le tja shkruajne siper varrit arsyen.

          1. N
           Noci

           Keta nuk presin asnje te dhene nga amerikanet por edhe ky si Sala e Lubonja bejne prokurorin dhe gjykatësin ,e mbushin dynjane me fantazitë e tyre dhe Rama duhet te futet ne burg .E zemra se ka kërkuar per shkeljen e Lulit por mire ka bere se ai ka shkelet ligjin.Eshte takuar me nje personalitet te FBI ,e pse te mos e takoje kur ai po punonte edhe per ne ,apo harroni ju Fazlliçit qe Sala e futi aty ku nuk i lejohet kryetarit te opozites.Nuk ma ka marre mendja se Rama ka aq shume forcen sa t'a shkaterroje nje opozite siç thoni ju por harroni se opozita filloi te shkaterroje kur Berisha u nxorr nga grupi parlamentar.

           1. B
            Bardha

            E dine ky cari i bllokut

            1. N
             Noni

             Sektorit te finances se Familjes. Jepini nipçes 800 euro per kete shkrim. I ka trajtuar ceshtjet sipas porosive te dhena.

             1. H
              Hysniut shkrete na la

              Nuk e di por se si sillet ky .nipi i Hysniut nje Zote e din..! Mendimi im ! normal nje mendim i lire... Ky ose e uren Demokracine ,se po te ishte koha e Hysniut ky do jetonte Si Mbrete ...Ose do kete qene Spiun dhe Nuk ka rruge tjeter qe Sala apo te tjeret e terheqin zvare Si zvaranik..

              1. H
               Hysniut shkrete na la

               Nuk e di por se si sillet ky .nipi i Hysniut nje Zote e din..! Mendimi im ! normal nje mendim i lire... Ky ose e uren Demokracine ,se po te ishte koha e Hysniut ky do jetonte Si Mbrete ...Ose do kete qene Spiun dhe Nuk ka rruge tjeter qe Sala apo te tjeret e terheqin zvare Si zvaranik..

               1. A
                Arjan

                ANDI NJE ANALIZE E DREJTE DHE E FORTE SE NUK KA SI SHPJEGOHET PERCARJA E PARTISE RRUMPALLE TE SALI PORDHES NE 5FRAKSIONE QE RAHMUTI TE MBRETEROJ I PASHQETESUAR.

                1. A
                 Arjan

                 ANDI NJE ANALIZE E DREJTE DHE E FORTE SE NUK KA SI SHPJEGOHET PERCARJA E PARTISE RRUMPALLE TE SALI PORDHES NE 5FRAKSIONE QE RAHMUTI TE MBRETEROJ I PASHQETESUAR.

                 1. t
                  tata luigji

                  Doli miu nga haleja per te pare si po dhjet gjak berisha Kete e perdhunoi berisha qe kur ishte femij,bile hysniu hapi qeshtje pnale po i tha enveri jo se dalim si pederasta

                  1. K
                   Kurrizi I dushkut

                   Nukë janë vetëm krerët e opozitës ata që shkatërruan opozitën porë jeni dhe ju sharlatanët që shkruani broçkulla duke menduar se shqiptarët janë ata të viteve 90 vazhdoni se e keni mirë.

                   1. c
                    ceni, boston

                    Prit o legen blloku, mos nxirr konkluzione pa ditur gje. Ceshtja eshte ne dore te gjykatave amerikane dhe jo ne doren e bastardeve komuniste si puna jote. Prit te dalin perfundimet e hetimeve dhe te dale fajtori. Nqtse eshte Rama do te pergjigjet. Goja jote ha shume mu t ashtu si edhe gjyshi edhe babai jot! Fatkeqesia e kombit tone jeni juve ish komunistet te veshur me kostum demokracie.

                    1. I
                     Ilir

                     Ku e di ky cari i Hysniut.Dhe nese Rama i ka thene per lobimin rus mire ka bere sepse eshte k/minister por kjo nuk ndryshon asnje gje sepse lobimi eshte bere dhe duhet ndeshkuar.I gjithe soji i ketij boles jane hedhur ne sulm se zbuluan ameriken qe dhe nongraten e ka bere Rama pasi saliu pervecse ka vjedhur dhe vrare familjarisht nuk ka bere gje tjeter kot i bien ne qafe Kjo eshte logjika evketij boles dhe soit te tij

                     1. X
                      Xyxy

                      Mos e luaj shume prapa.icen! Or cun or nipce e .llokut!

                      1. R
                       Rdi

                       KETA BUSHATRT E KESAJ KOHE TE TERE ANTISHQIPETARE DHE BYTHE LEPIRES. HA MUT HA TE NGOPESH . VETEM KESHTU MUND TE FLASESH ME BYTHELEPIRES SI TY

                       1. E
                        Emigranti

                        O bushat shume von u kujtove more djal po nuk na fole per lajmin e dites , Zenin eSaliut e thirren nga Spaku ne lidhje me 26 njerez qe u poqen te gjalle ne gerdec edhe Trebicken e gjore e nxorren per gjah ndersa per ate amerikanin nuk keni bythe ta korruptoni Rama jo e jo po as ti me Sali nongraden

                        1. L
                         Lumi i Vlores

                         Vetem dy fjale vlejne per ty: tu befte ne gryke, se do shpetojme ne e do shpetosh edhe ti vet nga bythelepirjet

                         1. R
                          Romeo

                          Andi. Te te shajne sa te duan patronazhistet. Ti sic ke qene kunder saliut je dhe kundra rames. Ty bravo te qofte. Te tere qe kemi pak klase shkolle e kuptojme qarte se ne cfare problemi eshte perfshire rama. Nuk ka rendesi ca shkruajne keta qe paguhen per te ngrene corben e Rames.

                          1. A
                           Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

                           pinjolli bllokut e zbuloi sic zbulonte gjysh hysniu grupet armiqsore.nuk ke faj ti more biri spiunit,kur ky popull budalla te ndjek dhe tv e drogaxhinjve te ftojne per te dhene mendim,edhe flasin per dekomunistizim.ky halja duhet cuar ne cerme te hapi kanale sic benin te persekutuarit e gjyshit dhe kryetarit te deges puneve te brendeshme medi bushati

                           1. P
                            Përparim

                            Ju gazeta tema perse e ndyrni gazeten me kete debil. Nuk e kuptoni qe ky si haleist ka 30 vjet qe tallet dhe hakmerret per te paret e tij qe dhe ata si ky i nxoren fundin ketij kombi? Po ja u them une me bindje qe ky ,fatos lubina,cuni isotirit Robert koqe papa,që e ka pasur shtimin oficer me kurs për radiollakacion në Rusi në repartin e vendkomandës qendrore ne sauk me numër 9951. Këta pasi i shërbyen me zell atij sistemi,tani janë kthyer në zagaret e sali karaxhiçit dhe see lënë kombin të bëj përpara,kujtojë se populli është qorr dhe nuk i njeh këta parazit se kush janë.

                            1. T
                             Tajari

                             Mirë o Andush,me kete llogjiken Tuaj Ju dilni te jeni nipi i Enverit dhe jo i Hysniut.????‍♂️????‍♂️

                             1. T
                              Tarrasi

                              Ore kurve blloku,po a ke turp,o legen,kur nuk te lene gje pa thene,me qindra komentues,qofsh ti qe je,po pederasti, mbetet pederast,kjo eshte semundje

                              1. I
                               I larguar por gjithmone tironc

                               Hidhuni ne sulm ju jeniceret anonime te Meros dhe mbroni me te gjitha menyrat kete psikopat me kartele qe nuk mban pergjegjesi se eshte i goditur nga trute qe i vogel!! Bedele te shpifur!

                               1. N
                                Niku

                                Po mire o Bushat, ti mendon se jane te gjithe loqe si puna jote qe s'dine te logjikojne? Ja ku eshte aktakuza zyrtare nga Ministria e Drejtesise ne SHBA: https://www.justice.gov/usao-sdny/press-release/file/1563476/download Ne asnje paragraf nuk flitet as per Shqiperine, as per Edi Ramen, as per vizitat e ketij tipit ne Shqiperi dhe as per spiunimin e opozites. Permendet vetem New Jersey Corporation qe merrte para nga banka e Qipros. Dhe ky derdimeni tjeter nga Tropoja as qe e dinte per cfare ishin ato para.

                                1. a
                                 alphazeta

                                 Mos gënje shumë. ja çfarë shkruajnë USA Today dhe CNN rreth aktakuzës ndaj ish - zyrtarit të FBI-së dhe marrjes së rryshfetit prej tij nga një ish zyrtar i shërbimit të brendshêm shqiptar. USA Today: A former top-ranking New York-based FBI official pleaded not guilty Wednesday to charges of false statements and concealment of $225,000 in secret payments he allegedly received from a former Albanian intelligence operative who also was an FBI informant. CNN News: In what the indictment describes as an "apparent conflict of interest between his official FBI duties," McGonigal allegedly accepted a $225,000 payment from a naturalized U.S. citizen born in Albania who had been an employee of the Albanian intelligence agency several decades earlier and ran a business in Delaware.

                                 1. b
                                  ben

                                  Pra, vete juve keni treguar se rryshfet dhenia nuk ka ardhur nga Rama, m.q.s. ai e paska takuar kete tipin, por nga nje "former Albanian intelligence operative" (ish informator i SHIK-ut) dhe me vone nga nje "naturalized U.S. citizen born in Albania who had been an employee of the Albanian intelligence agency several decades earlier and ran a business in Delaware" (nje shqiptar me pasaporte amerikane, qe paska qene disa dekada me pare, ish punonjes i SHIK-ut, dhe qe sot paska nje biznes ne Delaware". Ne te dyja keto raste, merret vesh se Rama nuk ka gisht, pasi se pari nuk dihet se perse jane dhene keto para. Se dyti, shume ish shikas te Berishes (sidomos kjo duket qarte nga rasti i dyte me siper) u larguan jasht vendit me ardhjen e PS ne fuqi. Per kete ceshtje, cdokush mundet te fantazoje sa te doje, por pa dale faktet, do benit mire qe te mos flisni.

                                  1. N
                                   Niku

                                   Ti e lexove aktakuzen, apo vetem lexove CNN dhe USA Today? Une te vura linkun e aktakuzes, me gjej ku flitet per Shqiperine aty apo per Agron Nezen, apo per ndonje emer tjeter shqiptar. Bushati po shkruan per aktakuzen, jo per cfare shkruan CNN dhe USA Today.

                                   1. p
                                    për ata që nuk din anglisht

                                    USA Today: Një ish-zyrtar i nivelit të lartë të FBI-së me bazë në Nju Jork u deklarua i pafajshëm të mërkurën për akuzat për deklarata të rreme dhe fshehje të 225,000 dollarëve në pagesa sekrete që dyshohet se kishte marrë nga një ish-operativ i inteligjencës shqiptare, i cili gjithashtu ishte një informator i FBI-së. CNN News: Në atë që akuza e përshkruan si një "konflikt të dukshëm interesi midis detyrave të tij zyrtare në FBI", McGonigal dyshohet se pranoi një pagesë 225,000 dollarë nga një shtetas i natyralizuar amerikan i lindur në Shqipëri, i cili kishte qenë punonjës i agjencisë së inteligjencës shqiptare disa dekada më parë dhe drejtonte një biznes në Delaware.

                                  2. S
                                   Skenderbegasi

                                   Andi prandaj je sakat nga mendja se del perhere ne perfundime. Me kete shkrim ja ke parakaluar idiotit qe çonte dru ne pyll.

                                   1. P
                                    Pollogasi

                                    HUDHRA, QEPË, PARFUM, HALE e SHKELUR ose Rama - Saliu - Basha ose vargu i pafund i kriminelëve politik në trevat shqiptare... Do na merr malli Për pastërtinë A L B I N.

                                    1. T
                                     Toni Buloni

                                     I ka ba me dhi gjak rama gjithe kto halet e komunistave si salen Lubin kete bolen qe e ka i jati me shurren e memgjezit se komunistet e ndershem ja kane ba mutin gjithe partive se nje mut jane te gjitha po kto komunista antikomunista kishin kene race e poshter po shyqyr qe doli nje kryderr si rama e po jua fut kaken ne byth ktyre fekaleve.

                                     1. k
                                      ka llafe se Kristaqi pallonte Vito-n o shokeni

                                      kurse ky i bo gojore Te Gjatit ne halen e ymer bozit

                                      1. T
                                       Tirana

                                       Te jep pershtypjen sikur eshte produkt pathologjik urrejtjeje, pjelle ndyresire gjenetikisht dhe menderisht. Por nuk eshte i tille!

                                       1. T
                                        Tani

                                        O Nipce dajos dhe djali Nderit te Kombit Mehdi Sigurim Bushatit hapi syte lexo se je nga te vetmit qe ben gazetari nga Vila ku te ka strehuar Ilir Meta lexo dhe meso se Neza eshte bashkepunor i FBI dhe Rama mos te duket cudi qe ka ndihmuar FBI ti vere prangat atij qe kishte bashkepunuar me Russet atij qe ka marre lek direkt nga Russet dhe pikerisht nga Oleg Deripaska , mos bej si specialist o femi i llastuar

                                        1. V
                                         Veremliu

                                         Po te plas e keqja ne shpirt nga marazi qe ke per Ramen o Bushat. Do te semuresh o Bushat. Kur te fitoje dhe zgjedhjet lokale Rama do te shpifet veremi o Bushat. Nuk te ndihmojme dot o Bushat.

                                         1. H
                                          Himarioti

                                          Ky Bushat, Lubonja dhe ca të tjerë si puna e tyre, ngjajnë me ato insketet që, linden në mëngjes dhe, ngordhin në darkë. Ose, si mizat në bythën e elefantit.

                                          1. G
                                           Genti

                                           O Andi Bushati qe je sa nje. Mut mjeshtri , te ka lene zoti i madh vetem nga genjeshtrat, mashtrimet manipulimet , felliqesirat qe nxjerr nga goja jote e qelbur . Ti vazhdo leh ham gam gjithe diten , por kot e ke sepse qeni qe leh nuk te ha . Populli te njef mire si zemer katran qe je . Do te mbulosh diellin me shoshe dhe ti fusesh te gjithe ne nje kazan por me kot lodhesh dhe cfilitesh o Bushat . Bushat o Bushat lol…. Nuk ka me te mire se Rama, atij do tia japim voten . You vetem nje fjale dini hajdut , hajdut dhe hajdut. Vodhi , vodhi, dhe vodhi . Po nxirr fakte , prova o Bushat , Bushat o Bushat . Meten e ke me ze dhe figure, Sala me gjithe familjen ne SPAK … E di cke ti o Bushat a na thua pak ku i gjete leket qe bleve vilen ?????? Pirth pirth o Bushat hajduti .. Nuk shikojeni dhe nuk degjoheni me kot harxhon frymen ne te gjithe te njofim mire o Bushat shkurtabiqi , ti mashtron . Duhet te behesh edhe 4 here sa je te arrish Ramen . Deri atehere Rama ka plot kohe te jete Kryeminister. Ha ha ha ha Bushat o Bushattttt.

                                           1. R
                                            Rexhep

                                            Genti, propaganda, asgje s!.po argumenton,

                                           2. S
                                            Sali gerdeci

                                            Mi pusetash ,,,qe qelb ere,

                                            1. M
                                             Myzeqari prej shkodre

                                             Myzeqari. Po paske qene si kandari i zonjes qe kur shkoi me yzmeqarin i tha zoterise saj , e peshoi ustai zotrote,me mori te keqen se une e fsheha dhe e hengra ne peshe,mire j'a bere tha zoteria.Ai ishte aq i trashe sa nuk kuptoi qe zonja i hengri koqet e kandarit te yzmeqarit deri rreze Dhe ti more koqe kandari bushter bushat mos ha shume mut se te bene dem,sepse ate e hane vetem qente qe lehin. Edi Rames nuk i vini te thonjte e kembes. Ju te gazetes Tema,kam shume respekt per shkrimet qe beni,por procka si te ketij budallai qe mban vehten per te zgjuar ,analist ,te pjekur ne hije e tjera e te tjera si p.sh beu i zonjes kur zonja shkoi me yzmeqarin,duhet te ruaje zonjen e tij ky.

                                             Lini një Përgjigje