Armand Shkullaku: Pse iu hodh në qafë me puthje Edi Rama, kryeministres italiane

6 Qershor 2023, 10:51Blog TEMA

Armand Shkullaku: Pse iu hodh në qafë me puthje Edi Rama,

Nga Armand Shkullaku

Përqafimi dhe puthja e papritur, gati invaduese, që kryeministri shqiptar i dha homologes italiane, Meloni, përpara kamerave në samitin e Moldavisë, përveç debatit mbi etikën, ngre një pyetje thelbësore mbi shkakun e një akti të tillë.

Edi Rama është një politikan i ndërtuar mbi nevojën ekzistenciale të të qenit në qendër të vëmendjes kurdo dhe për gjithçka. Ai nuk e përballon dot faktin e kalimit pa u vënë re. Daljet e tij të pakufishme në tv, përdorimi i ERTV, protagonizmi për të qenë aktori kryesor në çdo ngjarje, nga ndeshjet e futbollit deri tek samitet e Natos, provokimet dhe batutat për të tërhequr reflektorët mediatikë, fjalimet e gjata, veshjet jokonvecionale, etj, janë pikërisht shprehje e verifikimit të ekzistencës së tij si protagonist nëpërmjet formës.

Lider i një vendi të vogël dhe me kufizime të thella në përmbajtje, kreyministri shqiptar ka gjetur provokimin si një mjet efikas që të flitet për të. Herë nëpërmjet gjuhës politikisht “jo korrekte”, herë me veshje që kontrastojnë fort me homologët, herë me dorën mbi shpatullat e presidentit amerikan apo së fundi me ndukjen e faqes së Melonit, ai e ka shndërruar në motiv të personalitetit të tij, devizën: forma gjithçka, qëllimi asgjë.

Ai u bë disa herë lajm në mediat e njohura botërore kur në samite të rëndësishme si ai i Natos në Madrid, i vendeve të Ballkanit në Londër, apo në takimin me presidentin Macron, u shfaq me kostum dhe atlete Adidas. Sigurisht lajmi nuk ishte se çfarë tha lideri shqiptar apo ndonjë progres cilësor i Shqipërisë nën drejtimin e tij, por thjesht fakti se tipi i gjatë nga Ballkani ra në sy për mënyrën se si kishte mbathur këmbët.

Po në samitin e Natos në Madrid, Rama tërhoqi përsëri vëmendjen me sorrollatjen e tij epike për t’i dalë para e mbrapa presidentit Biden, deri në atë pikë sa nervozoi dukshëm sekretarin Soltenberg që u detyrua të spostohej për t’i hapur vend dikujt që nuk pyeste për etikën vetëm për të siguruar disa pamje me liderin e SHBA.

Sjellja e Ramës sigurisht që shpjegohet me nevojën për të patur vëmendje, por ajo është edhe më komplekse. Ka shumë liderë të vendeve të vogla si Shqipëria, që sillen normalë dhe peshën e tyre përpiqen ta evidentojnë nëpërmjet angazhimeve serioze dhe alternativave që përfaqësojnë. Edi Rama vepron ndryshe, sepse veç kufizimit që ka si përfaqësues i një vendi me rëndësi relative, ai nuk ndihet i sigurtë në thellësinë e çështjeve për të cilat diskutohet dhe për të cilat kërkohet jo thjesht qëndrim por edhe angazhim. Për të është shumë e lehtë të bëjë lajm duke bërë rolin e gaztorit apo “mistrecit joshës” në oborrin e të mëdhenjëve, se sa me mendimet dhe idetë e tij.

Kjo është sjellje tipike e njerëzve që kanë pushtet, por jo aftësi mendimi e formimi për t’u ballafaquar si të barabartë me homologët e tyre. Bota njeh plot shembuj të tillë, si fjala vjen Berluskoni (me kukafshehtin e famshëm me Angela Merkel) apo Trump me sjelljet atipike në samite ndërkombëtare. Mirëpo ndërsa për ta, çartje të tilla sfumohen për shkak të peshës së vendeve që përfaqësojnë, këtij tonit i mbetet thjesht etiketa e gaztorit, që në fund entusiazmon vetëm katundin tonë perifierik që krenohet me bëmat e liderit nëpër botë. Rama bëhet lajm, Shqipëria rri në vend.

Më shumë se tërheqjen e vëmendjes së më të fuqishme të botës ndaj Shqipërisë, Rama ka zgjedhur joshjen e tyre me personalitetin e tij. E para do të kërkonte shumë punë dhe seriozitet në angazhime, e dyta pak talent dhe aspak seriozitet. Të gjithë e mbajnë mend se si kënaqej në fillim Angela Merkel me shakatë e kripura të Ramës, madje spin doktorët e kryeministrit flisnin për një dashuri të pamatë të kancelares për këtë personazh atipik. Por, kur erdhi radha për punë serioze e angazhime të rëndësishme, Merkel kuptoi me kë kishte të bënte dhe Gjermania nuk ofroi ndonjë avantazh ndaj Shqipërisë.

Qasja e Ramës ndaj liderëve botërorë, ngjan me atë të dikujt që në pamundësi të sinkronizojë mendimin me formën, në mungesë të të parit, flet me duar, prek, bën xheste por nuk ka një kumt të qartë për të përcjellë. Në pamundësi të ballafaqimit me ide, me kompleksin e të qënit i vogël dhe me ndrojën se bashkëbiseduesi do të kuptonte menjëherë paaftësinë ose paditurinë, veprimet ala bersluscon janë i vetmi shpëtim. Për t’u bërë lajm nga forma e çuditshme që mbulon përmbajtjen e zbrazët.

Këtë fenomen e ilustron më së miri takimi i Ramës me Kurtin në Berlin, tetorin e shkuar. Ndërsa kryeminstri i Kosovës priste të kishte një bisedë për tema tepër të ndjeshme në atë kohë, si tensionet me Serbinë dhe Ballkanin e Hapur, Edi Rama i shkon nga pas dhe i mbyll sytë me duar, ndërsa dikush kujdesej të filmonte skenën e liderit gaztor. Lajmi mbi lirshmërinë e kryeministrit tonë pushtoi mediat lokale, ndërsa edhe sot, raportet mes tij dhe Kurtit janë thuajse të ngrira.

Kështu edhe me kryeministren Meloni. Askush nuk u mor me nivelin e marrëdhënieve sot mes dy vendeve, por shijuam për disa ditë një puthje nga kryeministri, që duket sikur e kemi zgjedhur të prodhojë lajme showbizi dhe jo të qeverisë. Vetëm përpara.

74 Komente

 1. J
  Jari

  O Debil i lindur, ç të bëri Rama me atë përqafim o Homo, o rracë M,,,, , pt huuu farë e keqe.

  1. k
   k

   Në Itali , asnjë gazete nuk i bëri jehojë atij xhesti të pavënd dhe jashtë çdo lloj protokolli ndërkombëtar. E justifikuan me arsyen se duke ardhur nga një vend I prapambetur, nuk ka kulturën e përshtatshme në mardhëniet nderkombetare. Kurse në shqipëri, njerezit nuk kanë me se merren dhe shpikin situata të këta. Edhe kjo është shenjë provincializmi dhe prapambetje.

   1. E
    Enes

    Nuk eshte fare debil, por po thote ate qe shume prej nesh mendojme per nje kryeminister te nje vendi te parendesishem, por qe sillet sikur te ishte lider global/

    1. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

     Sa shumë jeni ju, se unë sshoh vetem trapa si ky Shkullaku we shkon mbas Saliut. Rama është per t'u share, por ne momentin qe shkon mbas Saliut, të humb e drejta e argumentit dhe nuk të dëgjon njeri. Është njesoj si nje krahasim qe e lexova ketu nga nje komentues. Nuk mund të predikojë per virgjerinë nje prostitutë rrugësh. Prandaj evdashur Enes, duhet të rrish drejt e të flasesh drejt. Jo të rrimë shtrembër. Si nje njeri qe nuk kam votuar kurre per PS, si i djathtë qe nuk mund te bashkohem kurre me Sali Komunistin dhe këtë PD (Foltore) të ndyre te mbushur me ish-sigurimsa,unë kam të drejtë ta shaj Ramën, dhe di ta shaj me mire nga ty. Por ketu nuk jemi ne gare se kush .e shan Ramën më bukur. Ketu është fjala se si rrezohet Rama. Dhe me e rendesishmja është SE pse duhet rrezuar. Shkullaku thotë se Rama duhet hequr sepse puthi Melonin. Ja, tani thuaj ti. Qysh ta marr seriozisht unë kete Shkullak koqe kandari, se pse Rama puthi Melonin. Po kujt i plasi. Per mua ata levte flejne bashkë po të duan. Unë nuk pashe ndonje reagim nga Meloni per t'ja futur me shpulle. Kjo është e keqja e kundershtarëve të Ramës. As të shajne nuk dijnë. Lere ky K-ja me siper. Analizoi edhe mediat italjane ky K-ja. Ore K. Po K mbete gjithë jetën o burrë i dheut? Po behu L nje herë. Qe ta kuptoni. Derisa ju të merreni se ke puth Rama dhe ku i heq breket Rama, ta gëzoni Ramën kryeminister. Kur ta hiqni vemendjen nga Rama por të kundeseni per të zgjedhur ne krye të opozites nje figure vërtetë intelektual të djathte dhe të respektuar nga të gjithë, ate dite Rama është i ikur. Madje do iki vetë, sepse është i zgjuar dhe e kupton kur do humbë. Por juve jeni K Kandari, dhe Rama tall ato, ..... he mo si i thone atyre, l......, lidheset mo lidheset desha të thosha, lidheset e kepucëve. E rrezoi Ramën Shkullaku me një artikull per shalqinjtë e Melonit. Debil.

     1. P
      Pilo Lala

      Keta jane legenat e Sal;i Berishes, kane urrejtje per suksesin e Edi Rames, nuk lene gardh kopeshti pa u fshehur, ta gjuajne me gure. Suksesi Kryeministrit eshte tek puna qe ben ne cdo qytet, ne cdo rruge, nuk eshte tek puthja e Italiankes. Puthja i sherben Edi Rames te kthejne koken Europa te shikojne cfare po ben ai ne Shqiperi.

     2. D
      Demokrati vjetër

      Ky Shkullaqi , vjen vërdallë dhe merret me pamjen e jashtme , veshjen dhe lëvizjet mekanike të Ramsesit , se i vjen turp të thotë esencën e fhalimene të tij ,në inreres të vendit . Ai bën ato që nuk i ka bërë asnjë udhëheqës i shtetit shqiptar në mardhëniet ndërkombëtare , në dialog të barabartë dhe pa komplekse me partnerët . Shullaqi ngeli pas bythës së Saliut dhe nuk mund të shkëputet nga berishizmi . Një avaz ja ky xhuxh i zi , nuk di gjë tjetër . Berisha i bëri të pasur me vila e para dhe do ti shërbejnë sa të jenë gjallë.

      1. L
       Likja

       Enes,thuaj atij shkullakut te lahet ndonjehere,,,

     3. B
      Bureto

      Nga tufa e zagareve qe lehin pasi nuk u var. Dhe per kete e urrejne. Ja ta zeme se në cfare nga ato qe shkruan Shkulaku, ka te drejte, e pastaj? Në rastin e Melonit, ishte aty ai qe e pa kur e puthi?! Tani le ta lemë rastin ne fjale, po ku e di ai dhe shkulaket e tjere, se Rama i ben ato per motive dhe arsye qe shpik mendja e tij? Psh, pse mos themi, se Rama eshte vetvetja. Ai nuk shtiret, eshte origjinal. Kush ta pelqeje le ta pelqeje, kush jo, si psh Shkulaku e co le të pelcasin. Kujt i plasi per ta, se Rames e di qe nuk i plas ndaj nuk ua var. Se Rama manifestime te tilla, më shume se sa jashte (ashtu duhet), bën brenda vendit dhe gjithsesi, edhe pse kundershtaret, ia bejne me të madhe, bile edhe ia amplifikojne (kundershtar e kane dhe mire bejne), ai prape pelqehet nga votuesit te cilet nga viti 2000, kur u zgjdh per here te pare kryebashkiak i Tiranes, per 23 vjet rrjesht, nuk ka rreshtur se fituari kunder te gjitheve me Ilir Meta, Hysni Milloshe, Marko Dajt etj, si në maj 2011, paçka se ia vodhen per te emeruar beniaminin e Salehut dje, dhe "brava" sot. Tani e di që do thonë i vjedh, i mashtron, i blen me parate e korrupsionit etj etj, broçkulla si keto (autori origjinal i tyre, sigurisht qe mbetet Salehu), pavaresisht se keto jane bere bajate dhe sot nuk i ha më njeri. Shkulaku dhe shkulaket e Salehut, po t'ua mbaje bytha, le t'i turren popullit, ai nuk i do, bile i neverit dhe sipas proverbit: "Tjetrit shikoj punen dhe jo gunen!", votojne Ramen. Rama ndaj antiramisteve, eshte superior në çdo drejtim. Tani per kete koment, kjo logori ne stiloin e vet, e di se çdo thone edhe per mua, paçka se ata nuk ka se si ta dine që unë nuk e kam votuar ndonjehere, më shume PS, se sa atë, se po te ishte, ta zemë, kryetar i PD do ta votoja.

      1. E
       Eagles

       Mua me duket si ai çeçeni Duken binjake

       1. V
        Vranakonti

        O ti orango tango mos vall te ka ngelur merak ty qe nuk e puthe ti Melonin,? Na cave bythen me kete shkrim. Palaco.

        1. D
         Debili

         Fytyre e keqe, bagel, i korruptuar. Kur del ky palo Gazetari, ndrroj kanal! I neveritshem.

        2. D
         Dikush.

         Kastrave, po kastravec tejet i pjekur. I idhët. Jo në kuptimin metaforik qe nenkupton mbiemri "I idhët", por të lë shije të keqe në gojë. Që, pasi e provon, e pështyn me neveri.

         1. e
          eli-tiv

          ...eh u lodhe shume ....e keni te veshtire te vleresoni k/ministrin sepse jeni te fokusuar te saliu e meta..pra jeni te fokusur tek niveli nen mesataren....Gazetari nuk ka mjete per te vleresuar Ramen...

          1. I
           I Madhi Morricone

           Bravo eli pipdhi, une them ti fuste dhe karin me stil prapa kraheve ne ato momente te zjarrta dhe populli te ishte krenar per ate kok.kar qe bredh neper samite per interesa seksuale te ndyra . E fundit damken e asaj puthje e ha populli shqiptar si njerez te pakulturuar

           1. X
            Xham Ajka

            Po ti, pse u damkose? Ai nuk puthi tet'eme. Koqe kandari. Po ti i mban pishën Ramës, kudo ku shkon? Po si të ketë Shqiperia trapa zalli me dy gishta përpjete si puna jote, pse të mos rrije Rama kryeminister. Ty të ka plasur haleja brenda ne shtepi dhe u qelbet komplet, por ti e ke hallin se komshiu bën seks me drita ndezur dhe duket nga jashtë. A ti je koqe kandari. Shko mer pallë shiko se PD-ja ka marre rruget e mutit, ti e ke mendjen të ruash Ramën.

            1. M
             Morricone

             Morricone,,te fala sllobodankes,,,

           2. t
            tirona

            Shyqyr qe ju ka juve si ty ,Lubonjen ,Bushatin e ndonje tjeter qe e mesoni si te sillet se vajmedet Shqiperia pastaj. Me ca kokrra si puna juaj ai eshte aty deri sa te kete jete ,ju ka dhene dhe vazhdon tju jape uje ne bisht te luges sic thote nje fjale e uret popullore ,por problemi juaj dhe sidomos i yti eshte se ju ka zene halli me non graden dhe nuk dini si te siguroni ndonje buzeqeshje ne distance kundrejt doktorrit nga ndonje shoqerues i ketyre qe Rama tall trapin ,se per dhenie dore deri tani ja keni arrit me zonjen glover !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            1. G
             Goni

             Rama vertet ka te meta dhe mbase e tepron me gjeste te tilla te panevojshme, por Shullakut, Lubonjes dhe Bushatit do ju shfaqet kanceri nga urrejtja dhe inati qe kane per Ramen

             1. Y
              Ylli

              Beni ham- ham ju se atij vetem votat i shtohen dhe kjo vetem nga gjuha juaj qe perdorni kunder tij. Po na e beni perandor vetem ngaqe ju e e sorropi juaj silleni keshtu.

              1. "
               "BOHOTINA"

               O Zot! Çfare ndyresire...

               1. N
                Nari

                Aq i merzitur eshte nga fitorja e pa pare e Rames dhe humbja derrmuese e mikut te tij Sali nongrates,sa e ka humbur llogjiken komplet dhe meret me budallalleqe,qe i ka thene e sterthene kaq e kaq here !!

                1. s
                 saliu duhet te shpallet terrorist

                 Hengsh m... e sali krimineli sic ke ngrene ne keto 30 vje o i mjeri ti shukullak

                 1. T
                  Trojan

                  Po ik or cope bythqiri ,ti dhe Bushati t ju dhjesesh ne koke gjithe diten

                  1. D
                   Demokrati orëve të para

                   O idiot o katundar i përjetshëm, Keni dy dekada që i merrni erë bythës së Ramës dhe ndërkaq Rama ecën vetëm "përpara", ndërsa ju katundi mediatik shqiptar vetën sa i keni çarë bythën këtij mileti që tashmë as ju ka më në refene. Çfarë nuk keni bërë për të reklamuar Sali Halenë dhe në fund një mut të madh bëtë: Saliu është i padëshiruar nga gjithë mileti, ndërsa ca si puna jote keni mbetur si zagarë që as nuk lehni më sepse nuk ndillni më njeri.

                   1. e
                    eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                    Edi Rama ju hodh ne qafe me puthje asaj K/ministres italiane per te njejten arsye qe del i veshur ashtu si dordolec apo per arsyen qe derdellit budallalleqe plot para mikrofoneve - pra per te bere SHOW. Sepse Edi Rama eshte i programuar qe te terheqe vemendjen nga qeverisja e tij pleher duke stisur te tille SHOW qe pastaj sejmenet e tij mediatike te thone ate qe thoshin sherbetoret te "Mbretit lakuriq", pra "sa bukur eshte veshur Mbreti"!

                    1. X
                     Xham Ajka

                     Po mire ore, të gjithë juve të PD-se, pederasta jeni mor burrë i dheut qe u mbeten sytë të koqet e Ramës? Çfare mut burrash jeni ju që u bien breket ne toke nga Saliu, por keni fytyre të merreni me breket e Rames. Pastaj ankoheni se pse nuk merrni vota. Ke shkruar edhe italisht dhe me figura letrare gjoja. Demek duhet të impresionohemi ne "sa i zgjuuuuaaar!!" Bravo. Të të vejë mesuesi nje dhjete me yll? Dhe thuaj mamit të vije ne takim me prindërit. Se heren e kaluar solle ate kllufin, tet'atë, qe na hengri gjithë patatinat dhe frutat qe kishim per prindërit e tjerë.

                     1. P
                      Pilo Lala

                      Hahahaha, i madhe je me kete pergjigje. Keta te Saliut i ka futur gaz karbonik ne tru Saliu, dhe nuk ka servis qe i rregullon, paciente te pandreqshem, kane dale nga faza. Edi Rama ben keto gjeste te shtoje vemendjen e Europes ndaj puneve qe jane bere ne Shqiperi.

                    2. L
                     Lekbibasi

                     U place dhe su poqe por gjithe jeten ngele KOK LOQE, ti dhe ca te tjere jeni "gazetar" antishqiptar dhe antikombetar po pse se jeni plera qe flisni gjithemone kundra te mires se doni vetem te keqen e ketij populli se paguheni nga vendet qe se duan Shqiperine.Ju nje dite do ndeshkoheni per kto qe beni se vetem shpifni o kurva plera.

                     1. S
                      Shqiptari i Ilirisë

                      Foli ky kaka e Berishës.

                      1. L
                       Loni

                       Keta pisat e kazanit i ja shkerdhyer at fort e aq shume ai maloku kriminel familjarisht nongrata saqe kur nuk kane de cfare te thone per Edin, te cilit nuk i vijne as tek maja e atletes adidas, merren me breket dhe atletet e Edit. Fakt 1: Edi eshte qytetar dhe nuk krahasohet fare ne jeta zvarraniket provinciale, te dhemtuar ne pamje e ne shpirt. Edi i ja dhjere te gjithe bashke keta pisa dhe tani nuk i ka mbetur gjw veçse te lehin per veshjen dhe paraqitjen e Edit. Hahaha jane te shqetesuar shume se Edi takoka lideret boterore me atlete hahaha! Tmerr kush flet... Fakt 2: Roger Federe, kampioni absolut i tenisit, super milioner (dhe natyrisht qytetar) shkon ne prithet mbreterore ne Londer me atlete, jo adidas por te firmes se vet RF. Ha mut tani o shkullak pis kazani, hepi edhe Bushatit e Lubonjes, jepibe edhe Sali derrit!

                       1. 1
                        1

                        Po mor po si thua ti eshte ,po ae mban mend konferencen e shtypit te Berishes dikur me Berluskonin ku ky i fundit tallej me artikulimin e gjuhes se Saliut dhe i kerkonte vajza per prostitucion?Saliu nga halli per ti bere qefin zgerdhihej dhe nuk i tha asnje fjale.Tani si eshte me mire skena me Melonin apo me berluskonin?

                        1. S
                         Shqiptari i Ilirisë

                         Po ç'ta lexosh këtë mor aman! Shikojeni që nga forma e kafkës dhe mjekra që ka. Si njeriu i neandertalit.5 milion vjet përpara.

                         1. K
                          Kronikani Ymër Pësht_Hani - live nga zorra e trash

                          Meloni u tremb kur në faqe ju ngjitën pa lajmëruar venduzat atrofe të Vin Sumës dhe... pyeti Vinin e Netës gjys-zëri: Pse po me puth ? - Dukesh si një bythë puthes, qe zakonisht njihet si një person që do të bëjë shumë përpjekje për t'u dukur mbresëlënës, i mirë dhe i denjë ndaj një personi me pozitë më të lartë shoqërore !! Joooo! Cara mia Meloni! Puthja ime është një tkurrje e gojës për shkak të një zmadhimi të kavitetit anal prej gazrave. Eshte gjëja më e ëmbël që mund të bëjë një llapist Surreli pa qënë gomar...po... A mund të të puth në vend që të të kap nga pas?

                          1. S
                           Skenderbegasi

                           Sa shume eshte kursyer Zoti me tru per ty.

                          2. a
                           aleks

                           ky buthlepiresi i saliut, lubonja, bushati,qimi i pekes dhe çeta e tyre jani antidoti i EDI RAMES, sa te jene keta vemje neper ekranet e tv shqiptare EDI do te fitoje gjithmone

                           1. D
                            Durrsaku

                            Po kush je ti mer katunar qe te diskutosh qendrimin e Edit .Ti je nje fundrine qe te perdor mera e berisha per leter higjenike.IDIOT I LINDUR

                            1. D
                             Durrsaku

                             Po kush je ti mer katunar qe te diskutosh qendrimin e Edit .Ti je nje fundrine qe te perdor mera e berisha per leter higjenike.IDIOT I LINDUR

                             1. V
                              Vrleshte ka thone Xhozi dikur

                              Ky koke ariu qenka konsultuar me A. B. dje! Mesa duket edhe per kete analist nuk ka para kete jave! Duhet ngacmuar pak Blendua i Opinion dhe pronar ne Toptan, me SB.

                              1. V
                               Vezhguesi

                               Shkullak,kokrra e katundarit te Stropckes! Jo vetem je inferior me pamjen dhe sjelljen tende, (kujtoj levizjet dhe mimiken ne "Opinion",rregullimi i kravates dhe ngerdheshja pa kuptim kur flet)fshatar tipik,i pagdhendur te cilit veshjet formale i rrine keq,por dhe per komentet qe ben te cilat jane shfaqje e zilise fshatareske.Per te mos thene qe fshatarit i duhen tre breza per tu bere qytetar.Pse mor gjytyrym nuk flet per sjelljen e te ngjashmit dhe idhullit tend?Ai eshte jo vetem fshatar dhe malok ne sjellje por dhe kriminel i certifikuar me bemat e tij! @Nuk kam asnje mendim negativ per fshatin dhe fshataret por per sojsezet e ketij kallepi kam neveri!!!!

                               1. A
                                Agron

                                Qent lehin karvani ece para

                                1. A
                                 Asd

                                 Shkullaku ngjason fizikisht me Kadyrov.

                                 1. E
                                  Emigranti U S A

                                  E per cudi more Shkullak te gjitha keto i ka bere Rama po cudia eshte qe askush nuk i zemerohet apo ta mbaje neper goje pervec ju plera te pa ricikushme si ti qe e ke surratin si bytha e Rames , Cim Peka , Tos Boleonja apo Bushatlliu qe edhe per cudi edhe Rama nuk ju llogarit fare . Nuk besoj qe ne rruzull tokesor te kete keshtu plera gazetare qe per cdo levije te Kryeministrit do ta gjejne nje ycke per tu kruar per te filluar serialin e jashteqitjes nga goja , ndersa per cdo fjale qe thote apo levizje qe ben nongrada ju duket e studiuar mire e prej burri shteti ne nje kohe qe tere buta ja ka fshire emrin as nuk e llogarit njeri per te gjalle kur askush nuk e takon pervec ju plera te pa riciklushme qe gjithe diten e naten flini me endrra amos nje dite do te gedhihet kryeminister krimineli Sali gje qe kurre s’ka per te ndodhur te pakten sa te jete Rama gjalle .

                                  1. S
                                   Shkullaku bytha e Berrishes

                                   Ky kameleone bythe lepires ne kosove ne studiot provonciale perfaqesone kurtin nje bolshevik marksiste-leninistit ne tirane perfaqesone non grates Berrisha haaa ky koke palyre sic thote nje komshi e tije lajet nje here ne vit

                                   1. S
                                    Shkullaku lahet nje here ne vit

                                    Shkulkaku gazetar haaa varrja nuk ka me media ky nuk lan as fytyren ky ka mbaruar per frengjisht po nuk di asnje fjale Ky eshte 100 % katundar nga menyra si flet si mendon si sillet eshte thjesht nje lepires sexi o njejte si Bardha

                                    1. P
                                     PD nuk ka qene kurre parti

                                     Nje nga arsyhet e forta qe ky popull voton Ramen je ti o Shkullak se bashku me Peken, Bushatin, Lubonjen, Fevziun dhe grupin tuaj qe i keni merzit bythen ketij mileti 30 vjet cdo nate. Keni zero ndikim por perseri paguheni qindra mijera euro ne vit. Analiste e gazetare milionere vetem ne Shqiperi gjen.

                                     1. A
                                      Aljen

                                      Ne ate median e "Fshatit periferik" ky eshte me fshatari, tipik fshatar xhelos, tipik interesaxhi, tipik spiun. O Zot rruaje Shqiperine nga kjo epidemi buburrecash mediatike nga keta njerez qe nuk kane turp edhe kur ja u permendin pseudonimin.

                                      1. O
                                       Opinion

                                       Rama eshte atipik ne cdo gje kjo ne sensin per mua pozitiv.E vetmja qe keta muter gazetar nuk honepsin eshte se ai ju ka ven nje gur ne qafe si nje medaljon si shenje qe per ate jeni si ato qente e rrugeve qe mbajne te zotet prej litari.Aq i fort eshte tundimi i tyre per te terhequr vemendje sa kane per borxh te dergojne edhe grate tju ua ja palloj Rama vetem tju kthej nje pergjigje.I ka bere per ne psikiatri nuk shpjegohet ndryshe gjithe keto artikuj per nje puthje.Berluskoni ja kerkoj Xhosit dhe malokut i iku fytyra prej sikletit.Rama si te thuash ja lahu nje borxh si kontravers qe eshte.

                                       1. Q
                                        QYTETARI NGA HIMARA

                                        He de he pse ju hodh ne qafe Shkullaku e donte ti binte ne gjunje?

                                        1. Q
                                         QYTETARI NGA HIMARA

                                         He de he pse ju hodh ne qafe Shkullaku e donte ti binte ne gjunje?

                                         1. V
                                          Velo

                                          E kane share nga atletet, nga corapet, nga kullarot, nga kemishet, nga pantallonat. Nuk kane lene gje pa share. Tani kane filluar ta shajne per perqafimet e puthjet. Cfare u ka mbetur tjeter?

                                          1. V
                                           Velo

                                           E kane share nga atletet, nga corapet, nga kullarot, nga kemishet, nga pantallonat. Nuk kane lene gje pa share. Tani kane filluar ta shajne per perqafimet e puthjet. Cfare u ka mbetur tjeter?

                                           1. B
                                            Bolja e Sales

                                            O rrot kari,o pa bole,dyhet te kesh hallatin e Rames,qe te lejojne ti afrohesh Melonit,ti je i tredhur,sa te la dhe jot shoqe,se je katandisur hipotent,seksual dhe mendor

                                            1. E
                                             Edi Rama

                                             Pershendetje Shkullak Besoj se u morrem vesh.Lexo komentet qe ta kuptosh sa vlen ti dhe shpura juaj e kazaneve te helmosur.!

                                             1. T
                                              Taulant

                                              O zhuls pertoj me te lexu. Biles kur me del rastesisht surati yt ne ekran, ndroj menjehere stacionin.

                                              1. B
                                               Barbarosa

                                               Ty te ka denuar zoti ,te ka bere ( çalaman ) or Shullak

                                               1. D
                                                Dulla komunisti

                                                Shkrimi është përgatitur e shkruar nga Sali Berish non grata. Gabim emri ose mbiemri poshtë Shllaku. Asgjë të re të njëjtat gjëra të thëna përpara nga S. L. B. e te përsëritura nga ky bythelepires.

                                                1. M
                                                 MEMEDHETARI

                                                 Kur i shkoi Albin Kurtit nga pas dhe i mbylly syte,Edi Rama beri gabim te rende.Kjo gje ndikoi qe ata nuk biseduan problemet e rendesishme qe kishin ne program... Keshtu shkruan Shkullaku... Dhe une i them: Duhet te jesh trushkullakur qe te nxjerresh te ketilla perfundime...U prishka programi pse i mbylly syte vellait per shaka!!!! C'po na prockallit,o Shkullak,o t'u mbyllte!...

                                                 1. A
                                                  Adidas

                                                  Shkullaku as qe. e meriting te le4xohet, eshte bajatosur keq fare, njelloj si souk ni tij i armeve Edi Ramen nuk a ka arritur e nuk ka per ta arritur asnje, per mendjemprehtesine, elegancen, komunikimin, gjuhet e huaja qe i perdor ne menyre perfekte, karizmen, e mai te gjitha elokuencen, oratorine, mendimin e thelle , aq sa Shkullaku me shoke nuk arrijne ta kuptojne, me mendjen e tyre perverse.

                                                  1. X
                                                   Xhezo Smokthina

                                                   Ka ca komentues këtu, që dhe gratë t'u qijë Rama, do mundoheshin t'a trajtonin me pozitivitet, do shihnin anën estetike të qirjes që Rama do ju bënte grave të tyre. Unë këtë Shkullakun nuk e kam lexuar kurrë, por shoh se në këtë shkrim ka bërë përpjekje për t'a paraqitur sjelljen e kryeministrit sipas bindjes që ai ka. Në asnjë rast nuk fyen, jep thjesht këndin e tij të gjykimit. Por ju jeni shpirtërisht në kohën e qoftë larguat; jo po ju shave, por po ju kritikave udhëheqësin të hidheni në kokë. Jeni thjesht talebanë, si në qindra e qindra raste që dhe ky shkullaku ka bërë në mbrojtje të idhullit të tij shpirtëror. E them këtë në bazë të atyre që thotë nëpër studio, sepse unë nuk i lexoj gazetat e Berishës, doli këtu tek Tema pa e lexova me kujdes. Si Shkullaku dhe shumë komentues këtu, po të marrim hua një shprehje nga matematika, jeni e njëjta vlerë, por me shënjë të kundërt.

                                                   1. S
                                                    Sali kufoma

                                                    Xhezo,,,Roby ku ti kesh,,,e ke nga te gjith komentuesit ,meqe shave i pari,,,edhe ti si ky shkullaku je i palare,,ja u dha pergjigjen populli dhe rama Juve kelysheve te saliut,,,hani mut neper komente tashti,,,,

                                                    1. D
                                                     Druzhe Shkullaku

                                                     Druzhe Shkullaku dinare nga Serbia ka kohe qe spo mer se su hyn me ne pune. Rublat e ambasades Ruse ty dhe tavarish Andit nuk ju dalin se ka rene vlera e rubles.Hidhu prap nga Sala e Likja se i griu Qimi dhe spo le gje per ju

                                                     1. J
                                                      Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

                                                      Eshte pikerisht kjo qe e ben Edi Ramen, vrimbythen bashkepenmbajtese me te rendesishme te planetit. I paskrupullt, energjik, zullap, servil histerik, narcizist delirant, skandaloz, intrigant, demagog, Edvin Rama, ndryshe nga moterqiri dhe vorioQimarjoti i Vicidolit, gomari qe kaleruan Shkerdheni dhe Shkerdhita, i ka ndertuar, Shqiperise se keputur qe dergjet ne mesjete ne koliben e qenit jashte mureve te Evropit, nje vrime bythe stratosferike per te mbajtur penen e pushtetit te padroneve te planetit.

                                                      1. M
                                                       Muhameti

                                                       Sa urrejtje ka ne shpirt ky njeri. Nje shpirtzi klasik.

                                                       1. T
                                                        Tartaruga

                                                        Ju hodh ne qafe dhe e puthi se i deshi trapi zoti shkullakari

                                                        1. C
                                                         Cimi vlora

                                                         O ti Rama zgjidhet me vota nga populli ,populli e do keshtu, ti si gazetar nuk duhet ti besh fletrrufe, jo ka veshur atlete ,eputhi pa leje,tregoi barsaleta.ore ju cdo dite ju ri mendja te shkuani budallalleqe ikni vizitouni ,......

                                                         1. a
                                                          astriti

                                                          kur ndjehesh i percmuar nga ajo qe ke ne krah dhe te njeh mire cili je .mos u mundo te behesh i rendesishem me keto analiza idiote ,. e vertete ne jemi nje vend i vogel po asnjehere nuk jemi ndjere me mire me pozicionin e kryeministrit ne arenen nderkombetare .keshtu o armand i vogel qe vazhdon te mbetesh i vogel .

                                                          1. D
                                                           DOSJA që ish student nuk është zhdukur

                                                           Armand Shkullaku, bën mirë të fshihesh sepse je me DOSJE bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit (si dhe Ilir Meta_j), që kur ke qenë student, prandaj strukur edhe më shumë në godinën e TV Klan dhe pse jo strukur edhe tek ish-SHQUP i Foltore/Nevojtore Sali Berisha. Së shpejti DOSJA jote del për Publikun, por dhe do gjëra të tjera

                                                           1. F
                                                            Filloreta

                                                            Ahahahaha, ky zhulsi, çalamani po bën punën e atyre që përgjonin çiftet ke liqeni, dhe masturboheshin me dorë. Rama përqafon, dhe ajo që përqafohet ndjehet e respektuar, ndërsa ky zhulsi, çalamani, i bën lajm disave zhulsave që i shkojnë për shtat këtij. Or zhuls, nuk le takime e sajime, fshehtas e haptas, duke ngritur e paguar vetëm e vetëm për të nxirë e rrëzuar ramën. Të përdirin o çalaman ato të kosovës, por keni dështuar si me haradinajn në fillim, ashtu dhe me kurtin që do ngrinte parti politike në shqipëri, se të kishte ty si negociator me berishën dhe metën. E morët goditjen se sa ju votuan, por ju si zhulsa që jeni dhe ti më zhulsi që qelbesh dhe kur vën kollaro, dukesh si kryetari zhulsave. Ikë pallavesh, të ka lënë me shenjë zoti për tu dalluar nga njerëzit e mirë, rregullo me lekët e monikës dhe të kurtit, këmbën e shkurtër. Iiiiii neveri.

                                                            1. B
                                                             Bledi

                                                             Rama eshte mik i Sorosit Hesingerit Toni Blair Mercelit Macronit i Micotaqisit Renzit i Micotaqisit i Vucic i Erdoganit i Sheikeve .i Zucembergut Ha buke me keta ne tavoline tek e tek si shok mik apo bashkpuntor ortak . Nuk eshte fare inferior se ben pjese ne klubin e Miliardereve. Mqns sont flet leku Edi Rama i permbush kushtet .Edhe Berlusconi e njejtat gje. Çdo njeri ne ate pozicion mund t ja lejoj ventes gallaten. Sa per figurat e tjera te politikes si Meloni qe mbas 2_3 vjetesh do shuhet pa pasur ndonji pasuri te tille ta kete per nder qe njef Ramen Se Miliardat Jane te vjedhura kjo eshte çeshtje tjeter. Dhe motrat e Zogut perbenin lajm per gazetat ne kohen kur paguanin famen me florinjt e Shqiptareve

                                                             1. k
                                                              komisar tepelene

                                                              Natyrisht qe eshte Ajka e gazetarise Shkullaku ,dhe kjo kuptohet me se miri kur te shan vegjelia e gazetes tema ,dikur ka qene edhe Omer Bazja ,por e shiti shpirtin t djalli ,Edvini eshte psikopat por ato vepra qe ka bere ky psikopat ,nuk do kishte burr ne shqiperi qe ti bente.

                                                              1. r
                                                               rrofshin sa me gjate dhe me dhimbje ndyresirat

                                                               Lumturi Kombetare ! E gjithe PeDe - ja dhe zagaret qe lehin prane saj po cmenden dhe ngurtesohen. Per Shqiperine dite me te mira po vine. Shkullaket - miiu Bushati dhe sa ndyresira te tjera popullit tone i hane mune.

                                                               1. e
                                                                emigranti1991

                                                                Test per konfirmimin e shendetit mendor.( ne jeten reale) " sjedhja ne pershtatshmeri me vendin dhe kohen". Cdo deformim i kohes dhe hapsires - ( ne jeten reale ) eshte shkak i deformacioneve psiqike.

                                                                Lini një Përgjigje