Athina do vishet kuqezi, nëse Rama pengohet dhe provokohet në Greqi

9 Maj 2024, 11:53Blog TEMA
Athina do vishet kuqezi, nëse Rama pengohet dhe provokohet në Greqi

Nga Kreshnik Spahiu

Kryeministri grek Mitsotakis ka deklaruar se tubimi i Edi Ramës në Athinë me 10.000 emigrantë “është i panevojshëm dhe nuk kemi arsye që t’ia lehtësojmë”. Diplomatikisht kjo përkthehet: “do ja vështirsojmë rrugëtimin”.

A po përgatit Athina një incident diplomatik me kryeministrin shqiptar në territorin e saj?

Të gjitha gjasat janë se diçka do të ndodhë dhe Shqipëria dhe shqiptarët duhet të përgatiten për të mos u cënuar dinjiteti i Shqipërisë.

Nëse Edi Rama do të shkoj në një shtet tjetër, emigrantët mund ta presin edhe me protesta sepse ai i ka detyruar të largohen apo nuk njeh votën e emigrantëve, ndërsa në Greqi ai duhet pritur kuqezi për këto arsye:

– Shqiptarët duhet të vishen të dielën kuqezi në Greqi për të mbrojtur simbolin kombëtar dhe jo Edi Ramën,

– Shqiptarët duhet të tubohen të dielën kuqezi në Athinë për treguar se janë qytetar të barabartë dhe me dinjitet.

– Shqiptarët duhet vishen kuqezi të dielën për treguar se dhe ata luftojne për të drejta njësoj si minoroteti grek që vishet bardheblu në Himarë.

– Shqiptarët duhet vishen kuqezi të dielën, për të kërkuar të drejtën për të zgjedhur dhe për tu zgjedhur në parlamentin shqiptar.

– Shqiptarët duhet vishen kuqezi të dielën për ti treguar botës që ata nuk i mbrojnë ato ngjyra vetëm në stadium për futboll por edhe në betejat politike apo diplomatike.

– Shqipëtarët duhet vishen kuqezi për të demostruar trashëgiminë etniko kulturore të kombit të tyre.

– Shqiptarët duhet vishen kuqezi të dielën për ti treguar gjithë Greqisë se Edi Rama nuk është vetëm dhe nuk mund të preket nga nacionalizmi grek.

Shqiptarët mund ta konsiderojnë armik në Shqipëri, por avokat në Greqi kryeministrin e tyre.

Shqiptarët duhet të mbrojnë udhëheqsit e tyre kur ata kërcënohen nga të huajt.

Të dielën Edi Rama do provokohet dhe pengohet në Greqi, prandaj duhet një armatë kuqezi.

Rrëzojeni Ramën në Tiranë por lartësojeni në Greqi sepse kjo e bën dallimin mes popujve inferiorë dhe një kombi superior.

Të dashur bashkatdhetarë, të dielën mos kini frikë të mbushni Athinën me flamuj kombëtarë.

Ata po kërcënojnë me incidente kryeministrin e Shqipërisë dhe jo Edi Ramën.

Të dielën është në pikëpyetje fytyra dhe integriteti i shtetit shqiptarë.

Mbrojeni emrin Shqipëri dhe ngjyrat kuqezi.

132 Komente

 1. E
  E kane mbush kupen

  Ik mor skerbyth Spahi turk,hajdut me çizme brez pas brezi. Por kur doli ky b.qim me dylbi ne Sarande per te pare Anek Lines,gjoja po mbron atdheun.Ik letyre islamike

  1. T
   Tirona

   O Kreshnik o kareshnik! Rama po shkon si kryetar i Partise Socialiste dhe kjo si kryeminister i Shqiperise. Mos ha mut kur nuk eshte e nevojshme o Niku i Olta strategjikes qe ta beri mutin ne koke dhe iku ke gagaci

   1. T
    Tirona e vertete

    O Kreshnik! Ke harruar pa thënë : Shqiptaret duhet të voshen Kuq e Zi dhe ne bluzat e tyre të jenë stampuar Shqiperia etnike duke thënë Çamëria është Shqipëria

    1. T
     TIRONA

     Tirona e vertete You Are Right! Sorry per tironen jashte tirones!????????

     1. e
      enter""

      Shko pirdhu me gjithe Cameri. Boll se nuk jetojme ne mesjete por ne shekullin e 21.

      1. T
       TIRONA

       Vertet e kini mbushur kupen 1) O bythelepires per dhrahme 2)????????Feja e shqiptarit eshte Shqiptaria 3) Sa prifterinj orthodoxe kane masakruar jevgjit greke ? 4)Po mijra Camet? ????grek o grek,grek o maskara????!

       1. e
        enter""

        Aahahahaha, 1. Une nuk paguhem nga Greqia. Kam te tjere me lart se Greqia qe me paguajne. 2. Feja e Shqiptarit eshte shkaterrimi dhe rrumpalla. Tja fusin e te vrasin njeri-tjetrin per nje pule e per nje shikim. 3. Edhe Camet kane masakruar Shqiptare te tjere. Hajd shko mbushu tani

        1. z
         zhaku i pamposhtur

         O daku me beso nuk na e ka fajin greku dhe serbi ne..ne kemi me te qelbet keta 'greket e Tiranes' qe paguhen direkt nga fondi sekret i Athines..e shikon se sa bukur e 'legalizon' Himaren Niku..me nje fjale ne te vishemi kuq e zi njelloj si vishen Himariotet bardh e blu.. nje legalizim te Himares si 'minoritet' me kaq finese nga goja e ndonje politikani shqiptar nuk e kisha degjuar ndonjehere por nuk habitem aspak as une dhe as shumica e shqiptareve sepse ne jemi mesuar ketu e 30 vjet qe na percmoni si popull dhe merrni vendime per ne dhe kombin tone pa na pyetur fare,vendime qe jane te demshme te rrezikshme dhe antikombetare vendime qe do ti gjejme si pengese ne rrugen tone ne 20 apo 30 vitet e ardhshem..njeri ben 'bullgarizimin' e Pushtecit..tjetri ben greqizimin e jugut i treti shet detin..i katerti thote te kandidojme se bashku me Serbine per kampionatin e moshave ne futboll ne nje kohe qe Serbia gjendet me nje kembe mbi kufirin e Kosoves me te gjithe ushtrine dhe tanket e saj..hajdeni dhe kuptojeni 'mesazhin'..ore mesazhi eshte shume I qarte dhe dihet qe mbrapa Dukes fshihet 'gjigandi corapekuq me tanga' i zhveshur dhe I zhgenjyer nga ngecja e initiatives se mikut te tij Vucic 'open ballkan'.. Mendoj se emigrantet e greqise kemi shansin e madh te dalim dhe ta presim jo per ta nderuar por per ti kerkuar llogari dhe ti tundim dhembet ketij sharlatani antishqiptar,eshte shanci yne I arte ta telendisim perpara botes kete pervers te shemtuar.emigrantet e greqise duhet te behen kocka qe do ti zeri frymen gjigandit prej letre,e riperseris qe wshte shansi yne I arte sepse prinderit tane ne shqiperi jane te pamundur ta rrezojne kete shemtire te peshtire,le te jemi ne fillimi I fundit te tij..

        2. B
         Beni

         O Enter o pedersat o cope muti oooooo……….

         1. Z
          Zefi

          Enter fo te me hy , ku me hy te motra apo gruaja jote. Legen.

          1. T
           Tirona

           Ne shekullin 20 a? Mire qe e bene enter bythen tende te greqiret, po çdo ketu qe komenton te shqiptaret. Bastard!

           1. R
            Reslist real

            Enter. Bastart pa identitet Cameria do i kthehet Shqiperise

          2. E
           Emigranti shqiptar

           O Tirona, jam emigrant por në Shqipëri kam votuar gjithmonë PD............. . Rama është socialist, por unë do ta pres si shqiptar në radhë të parë, pastaj si kryeministër i vendit tim................... . Dhe nëse grekët na provokojnë, kanë për ta marë përgjigjen nga ne.

           1. P
            Patrioti

            Bravo për mendimin e kthjellët.

            1. e
             enter””

             Do u hash mutin grekerve.

             1. Y
              Ynanistan

              Ptyy “enter “ ,,ptyy kerme mongolopontiocobanocifutovurkaro “grek “,,pty pjelle e ndyre e burdellos se janulles,,ptyy kerme e dale nga haremet e monolise,,pty DNA gjarperi me fytyre miu ,mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu,,ptyyy hale pontiomoggolou,ptyy

              1. e
               enter""

               Une e kam gjakun me te paster se ty. Ti nuk je Shqiptare eshte e sigurt.

               1. A
                AC/DC

                Te merret kaq seriozisht nje handikapat bythelepires qe eshte dhe ajka e "nacionalizmit" vetem ne albanistan ndodh. Rrace muti!

                1. A
                 Agimi

                 Ta befte Kina te temë o enter.

                 1. V
                  VINI GISHTIN KOKES

                  Ti "enter" vjen era muuuut , qe kundermon edhe para monitorit , cfar cfar gopin e jevges qe te ka pjelle kerkon mes shqiptareve more kerme ? ! Sikur te te gjeja ndonje dite , te siguroj nje mije per qind qe nuk do te kisha asnje meshire per plehra si ti . Edhe pse rri fshehur si mi gjirizi prapa pseudonimit , frika mos te te dale se une jam i ri ne moshe dhe . . . nuk i dihet si e ke fatin .

                 2. I
                  Iden Qiska

                  Aq ka goja rrënjë për dhëmbë e dhëmballë sa gërmat q'i rreshton .

                 3. .
                  .......

                  Mutin jua ke ngrene ti bile ju ke lepire edhe topet per nje suflaqe more pederast.

                  1. I
                   I tille je , sa here qe hap gojen

                   Pra "enter" - i eshte nje kuluf afro - verior qe kujton se duke share e mallkuar shqiptaret mund te konvertohet ne helen , edhe pse shume von ka degjuar per helenet e lashte e qe nuk i lidh asgje me banoret qe popullojne sot Gerqine .

                  2. K
                   Kicao

                   SHKO BEN NDONJE BETONIERE LLAC TE EFENDIKOI

                   1. K
                    K O R C A

                    . . . . dhe mbasi te kesh mbaruar pune me llacin , shko se mezi po te pret afendikesha qe po rri ne dritare , se vetem ti je ilaci per te .

                   2. C
                    Cadra-pistolet

                    ????????

                    1. s
                     shqip

                     Bravo. Me bukur nuk mundet te flitet nga nje shqiptar i vertete. Edi Rama eshte socialist, por ne Greqi perfaqeson te gjithe shqiptaret, pamvaresisht se kujt krahu politik i perkasin.

                     1. T
                      Tirona-Tirona

                      Ti je thjesht nje patronazhist o “Emigrati shqiptar”. Mos ver nickname te emigrantit ketu se ti beqir je ne Tirane duke vjedh bashke me ate miun e haleve te bashkise. Mos ju bjer ne qafe emigranteve duke u mare emrin se do te ndeshkoje zoti i madh. Ti je thjesht nje pusht barkderr

                      1. B
                       B

                       Jam Krenari per ty dhe sh si ty

                       1. ?
                        ????

                        Jam krenar per ty dhe kedo tjeter qe mendon si ty. Flm

                        1. B
                         B

                         Jam krenar per ty dhe kedo tjeter qe mendon si ty ????

                         1. T
                          Taew

                          E çdo bësh ti o derëzi? Shko ore pago ensimat atje se mbete pa letra,mbete pa bukë dhe po erdhe këtu me gjithë fëmijë do e kuptosh mirë kush është Edi Rama O Idiot!

                         2. p
                          pilo Lala

                          Edi Rama eshte perfaqesuesi i Shqiptareve, cdo njeri ndihet krenar. Edi Rama po shkon ti tregoje grekeve ne shtepine e tyre, te vleresojne faktorin Shqiptar ne Greqi, se neser me mbeshtetjen e Arvanitasve dhe Camerise, Greqia do kete 3 apo 4 deputet Shqiptar ne Parlament. Dhe kete frike ka Kryeministri i Greqise, grumbullimin ne Parti te vecanta te Shqiptareve, e cila do perbeje 8-10% te votave ne Greqi.

                          1. e
                           enter""

                           Une nuk ndihem krenar per nje te korruptuar dhe palaco si Edi Rama

                           1. b
                            barazia nuk na pelqen ...me e " xuna une" nuk e

                            Po mire ...dakort ..hem... Rama do shkoj ne mes te athines dhe te beje "folklor shqipesh" dakort !!! Por me kete rast ju qe ulerini ne favor te kesaj "çfaqeje" ..atehere ju nuk duhet te jini kundra Vuçiçit te shkoje ne mes te Prishtines dhe te beje takim me serbet e Kosoves "veshur" dhe ata me flamuj te Serbise ..apo jo ??!!! Apo me mentalitetin e "koke-trapezoidalit" ju keni te drejte te beni "çorbe" shtetet e tjera ndersa e kunderta dmth ata nuk lejohen ...nuk eshte e mundur !!! Asnjehere nuk duhet harruar qe :" Mos kerko ti besh tjetrit ate qe ti nuk do qe te ta bejne" ..keshtu mazlluma vazhdoni "rrugen" !!!

                            1. A
                             Ashtu kot

                             O shoku po per nje Beler kane ardhur me dhjetra here pse tani nuk qenka e drejte te shkoje? Cfare ka ketu qe nuk shkon eshte normale qe si krye minister te takoje te vetet dhe te flase si institucion.

                             1. L
                              Luani

                              Vuçiçi ne Kosove ka 10apo12000 fshatare, or pleh, ndersa ne Greqi jane 700 mije shqiptare. Sa klase shkolle ke bere or gomare.

                             2. L
                              Luani

                              Po ta dija se kush je do ta kishe pare vehten duke perfunduar ne ferre, do te kisha gozhduar si Jezusin.

                              1. K
                               Keshtu e "xune" mor loku .....

                               Ti mer hale neqoftese je kaq trim me trego ku je se vij e te takoj une dhe te shohim se ç'far mut luani je dhe ato gozhdet do te ti fis ne bythe ,keshtu qe zgjidhi sa me te vogla qe mos vuash shume !!

                            2. R
                             Realisti

                             Unë thomë që Rama ti bëjë një bust edhe Andrea Papandreut në Himarë tani sa mbase fiton edhe mbështetjen e Pasokut kështu...

                            3. N
                             NO PASION

                             HA.HA.HA I MADH JE QE ME KUJTOVE DICKA QE E KAM PARE LIVE..KRESHNIKU ME NJE PALE DYLBI SI ATO TE FEMIJVE TE VEGJEL... DHE ME DUKET SE ISHTE EDHE ALTIN GONXHE ..DHE DISA CUNA SNOBER...DHE E PYESTE MODERATORI...CFARE PO NDODH KRESHNIK ... JEMI LIVE NGA ZONA E NAFTES TE CILEN DUAN TE NA I GRABISIN GREKET...POR SHQIPERIA KA DJEM QE NUK LESHOJNE PE.....DHE TREGONTE KETA SNOBERIT ....JA JA JA U LARGUN NGA FRIKA FITORE EEEEE...DHE TV TREGONTE NJE TRAGET ANEK LINES TE LINJES GUMENICE ITALI QE KALON CDO DITE MIDIS ISHUJVE TE KSAMILIT DHE KORFUZIT... KETE PERRALLE E KA BESUAR EDHE EDI RAMA ....

                             1. b
                              ben.

                              Ngordh i çik rama dhe zarat e tij, qe tia varin nga pak. Po nuk e pjerdh njeri. Nuk e ndolojne ramen , jo se nuk munden , e stimulojne, sepse ne kete menyre marin vete me shume vota, dhe e legenosin. Nje njeri si rama i mberthyer nga korupsioni , skandalet ka vetem 1 rruge. Te beje si nacionalist. Dhe greket po bejne fiks ate qe nuk i duhet rames, po i japin leje ,po e pranojne, kuptohet jo zyrtarisht njelloj si te ishte Kujtim Gjuzi, ose Kreshnik Spahiu

                              1. S
                               Sovrani

                               Edhe mund të kesh të drejtë për mënyrën se si e trajton nga pikëpamja nacionaliste. Por ja fut kot kur thua kryeministër. Kur shkon kryeministër je pjesë e axhendës zyrtare shtetërore (dmth je i ftuar, dhe po të presin). Por si qytetar po shkon dhe t'a ndalosh do të thotë "non grata". Në diplomaci njihet parimi i reciprotitetit. Që për krahasim edhe kur kryeministrat e Greqisë apo ministrat po politikanët grek kanë ardhur në Shqipëri për qëllimet e veta, nuk I ka prit kush (flasim nga shteti). Tani nqs Greqia e pengon Ramën ose ka anti mitingje etj. Me të njëjtën monedhë duhet ti përgjigjet edhe AL. (Edhe pse GR do ta analizoj nëpër anale diplomacie, europiane... të tipit "ja e shikoni")

                              2. G
                               Gim Jano

                               O Nik Spahiu, të ftoj edhe ty, të jeshë prezent në Athina, për të marrë pjesë të këtë takim-miting. Logo kuq e zi, është edhe ish logoja jote që e ke aspiruar kaq shumë. Të përshëndes.

                               1. K
                                Kurizo

                                Kësaj radhe ka plotësisht të drejtë. Bëhet fjalë për flamurin kuqe zi!

                                1. T
                                 Taew

                                 Për Flamurin Kuq e zi ë? Hahahaaaaa

                                2. T
                                 Tepelena

                                 Eeeeeeh, kot nuk a global njoni… dhija e zgjebosur e Al banistanit, lol

                                 1. Y
                                  Ylli

                                  O tepelena po flet si tirons,je modernizuar

                                 2. T
                                  TIRONA

                                  Vertet e kini mbushur kupen 1) O bythelepires per dhrahme 2)????????Feja e shqiptarit eshte Shqiptaria 3) Sa prifterinj orthodoxe kane masakruar jevgjit greke ? 4)Po mijra Camet? ????grek o grek,grek o maskara????!

                                  1. k
                                   k

                                   Tani qē kocaqja “zbuloi” me studime shkencore qē Greqia nuk eksiton dhe se ēshtē shqiptare, nuk mbetet te pushtohet dhe ti zaptohen pronat si nē tiranē.

                                   1. A
                                    Agimi

                                    Vër emrin te shker... Janullatosi te tëmë o qelbesire greke. Vëre qe ta shikosh çfare do te pësosh.

                                    1. K
                                     K..r-derri

                                     Po mer car po te jap nje detaj : jam car-derri qe te shkep te tere femrat e fisit ...besoj se tani e kupton se kush jam !! Por po su kujtove , pyet ndonjeren nga ato qe ke ne shtepi dhe do te ta tregojne . Kur te vish tek une vish tanga dhe pistoletes rrafshoja thepin (e shenjstres) se do te te behet fertele bytha kur te ta rras brenda !!! Ah se harrova mos ver te kuq buzesh se urrej pedet te lyer .

                                    2. V
                                     Vranakonti

                                     Bravo Kreshnik! Eshte e vertete,qe shqipetaret ne greqi duhet te vishen kuqe e zi,te mbrojne dinjitetin e shqipetarit. Te mas zmbrapsen nga presionet e grekut. Ata qe te shajne ty nuk kane inteligjencen e duhur dhe te arsyetojn se ti po flet per te miren shqiperise dhe per te miren e dinjitetit shqipetar. Per mos mbajtejen e takimit te Edi Rames ne Athine me shqipetaret po punon fuqishem Sali Berisha dhe Ilir Meta me telefonata me Miçotakesin qe takimi i Rames te mos shkoi mire. Gjarperinjet Saliu dhe Meta po shkallojn ne nga inati qe Rama po bene kete takim.Takimi do behet,do apo nuk do Saliu me Meten.

                                     1. K
                                      Kuç, Kallarat e Bolenë!

                                      Udhë e mbarë të qoftë, o SKENDERBEU ynë! Shiko, se mos harronë të marçë me vehte edhe MAMICËN? Dhe për të mirën tonë, bëfshin sa më shumë qejf, o Zot!

                                     2. M
                                      Muzaka i Ri

                                      Nuk ju kam simpatizuar ndonjehere, por thenia juaj , qe rrezojeni Ramen ne Tirane dhe lartesojeni ne Athine eshte e drejte. Ne, s'ka pse te jemi popull qe na meshirojne te tjeret.

                                      1. s
                                       shiko si jane mbushur burgjet kuq e zi

                                       eh more niku akoma nuk i njohte turkoshaket,ja shiko saliun,ilirin me moniken qe se rrune,edhe te gjithe turkoshaket nuk e rrujne per atdhe,duan vetem te vjedhin,te rjepin njeri tjetrin,te vrasin e plackisin vatanin

                                       1. Y
                                        Ynanistan

                                        Mos e ke per burgjet e burdellos se janulles qe jane mbushur me fare te ndyre mongolie,,pty kerme mongolopontiocobanocifutovurkaro “grek “ ty bie era pjelle e ndyre burdelloje,,Athine-Kine,,,ptyyy DNA miu mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu,ptyyy ,

                                        1. Çilu

                                         Je vanit ti profkë .

                                       2. N
                                        Nari

                                        Ore trap ! Ty qe mbas zgjedhjeve te vitit 2017 ike ne Gjermani,kush te detyroi te ikje ?! Sa per injorancen apo me mire ligesine tende,te gjithe emigrantet qe jane ne Greqi kane emigruar para se Rama te vinte ne pushtet ne 2013,sepse ne 2011 u hoqen vizat dhe njerezit shkonin ne Itali,Gjermani,France,Belgjike,Angli etj dhe as u binte mendja per Greqi,e cila ne ato vite aq me shume ishte edhe ne kulmin e krizes ekonomike.

                                        1. N
                                         NO PASION

                                         SHIKONI KUSH KA QENE NE KRYE TE KLD ...NJE NJERI DINAK DHE ME NARRATIVE PSIKOPATIE TE ZEZE ASHTU SI NGJYRA E BOJES SE FLOKEVE QE PERDOR...KJO OR TUNGJATJETA QUHET THIRRJE QE SHQIPTARET E GREQISE TE MOS SHOHIN ME DITE TE BARDHE NQS NDODH KJO MARREZI NGA NACIONALISTI ME I FLAKET I SHQIPERISE POR NGA DASHURIA E MADHE QE KA PER SHQIPERINE JETON NE SUEDI....KJO VERTETON EDHE NJE HERE QE KRYEMINISTRI YNE E KA HUMBUR ORIENTIMIN NGA DASHURIA E MADHE QE KA PER VEHTEN...NJE DASHURI QE DO TU KUSHTOJ MOTRAVE DHE VELLEZERVE TANE QE JETOJNE NE GREQI PREJ 34 VJETESH...UNE KAM INFO ME FAKTE SE PO BEHEN GATI AUDOBUS ME PATRONAZIHIST NGA E GJITHE SHQIPERIA...PO DONI U JAP EDHE UDHEZIMIN E KRYETAREVE LOKAL TE PS...TE GJITHE DUHET TE JEMI TE MERZITUR PER KETE VIZITE PROVOKATIVE PASI KOMISIONERI I REFORMES ZGJEDHORE TE PARTISE SOCIALISTE E THA NE TV SE NUK KA KOHE PER TE BERE TE MUNDUR QE TE VOTOJNE EMIGRANTET SEPSE DUHET NJE DATABEZE ...E PER CFARE DO TU THOTE EDI RAMA EMIGRANTEVE.....INSHALLA MOS QOFTE QE TE PROVOKOJE NJE FSHESE GJIGANTE GREKE KUNDER NESH ......DIKUSH DUHET TA FTILLOJ KRYEMINISTRIN TIM....DHE HISTORIA E KA TREGUAR SE ASNJE NUK PYET EDI RAMA NGA TE TIJET POR POPULLI DUHET TE REAGOJE....ASHTU SIC DEGJENEROI SALI BERISHEN...

                                         1. X
                                          Xha Faiku

                                          O kari vir syzet dhe zvogelo shkrimin se mendimet i paske si motra e Zeqos ne maje te thanes

                                          1. D
                                           Del ta

                                           Xha Faiku ra nga fiku! Si janë mendimet e të ëmës të Zeqos ore? Ti re nga fiku ,ajo qendron në majë të thanës .Ke mundësi t'i shohësh poturet nga poshtë po jo ti dish edhe mendimet.....

                                           1. N
                                            NO PASION

                                            XHA FAIK NUK TE OFENDOJ DOT SE E SHOH QE NE MAJ TE GJUHES E MBAKE K....DHE TE DUHEN PAKEZ SHKRIM E KENDIM DHE SYZE QE TE MOS NGATEROSH MOTREN E ZEQOS ME E EMEN...

                                          2. F
                                           FIQUA

                                           ik more spahi turk i ndyre

                                           1. Q
                                            Qytetari i Thjeshtë

                                            Kreshniko leri moralizmat por hipi avionit zotrote dhe dil e prite Ramën në Athinë. Këto që shkrove më sipër, që për hir të së vërtetës qëndrojnë, thuaja Ramës atje në shesh të burrave. Greqia dhe grekërit duhet të marrin mesazhe të qarta që më në fund Shqipëria ka ca burra shteti që i dalin për zot edhe në Athinë! Do na mërzitet Salehu me Liken por na plasi bitha!

                                            1. e
                                             enter""

                                             Per cfare do i dali Rama zot shqiptareve ne Athine? hahahaha

                                             1. Q
                                              Qytetari i Thjeshtë

                                              Të mos detyrohen akoma të ndërrojnë emrat dhe fenë në këmbim të lejeve të qëndrimit në tokën greke, që aq greke nuk është! Për kaq gjë se të tjerat i zgjidhin vetë shqipot..

                                              1. e
                                               enter""

                                               ueeeeeeeeeeeeeeeee, o njeri i prapambetur. Sot askush nuk e nderron emrin per ato qe thua ti. Do flasim per shqipot qe ua fusnin shqipove ne Greqi????

                                              2. Z
                                               Zaza

                                               Ti fuse hajdarin janulles ne byce. Thone qe rama do ja fuse dhe elpidhes micotaqiiii.

                                              3. L
                                               Loni

                                               E sikur atje në Athinë të dalë ndonjë debil grek dhe" t'ja thotë në sy "Ramës,çfarë do bësh ti o trimi i ikodhomisë???? Do rrezikosh veten tënde,fëmijët e tu,jetën e familjes tënde në Greqi për një copë muti ,hajdut e pusht si Edi Rama? Thirri ore mendjes ,me 10 mijë të lodhur do kërcenosh grekët ti në shtëpinë e tyre. A e mendon një herë çfarë ndodh më pas? Ruhuni nga kjo gjë ,se keni fëmijë..... Gjakprishuri Edi Rama që nuk di më fenë e tij,kombin e tij,familjen e tij do mbrojë shqiptarinë?

                                              4. P
                                               Poseidon

                                               BRRAVO. ........TE GJITHE NE SHESH........POR SHQIPETARE ME KOMBESI GREKE JANE .. KESHTU PA SHERRE

                                               1. v
                                                vjen ere

                                                alla-akbar,spahiu i permjere!

                                                1. G
                                                 Gjatoshi

                                                 Ky miku i Vučić-it e kritikon Kosovën kur e kundërshton Serbinë agresive, e vet konfrontohet me Greqinë e cila mund ta bllokoj Shqipërinë.

                                                 1. S
                                                  Shkërdheni

                                                  O Mero, këtyre Shqiptarëve gjak prishur, nxitja IP që tja u shohin të tërë, sepse kështu në anonimat janë të gjithë sypatrembur,por po ti dekonspirosh, do të shohësh që janë një ose dy agjenti Grekë.

                                                  1. e
                                                   enter""

                                                   ja foli nje idiot tjeter. A thu ti ta kemi friken ne ty. Shqipot si ty jane lepra. Bejne trima me grate. Trim duhet te jesh nga mendja jo nga kallashi. Ha nje mut tani

                                                   1. Y
                                                    Ynanistan

                                                    Kurse ju mongolopontiocobanocifutovurkaro “grek,,I vrisni grate dhe qente bashk me grate,,babi,,,ptyyy kerme gjak I ndyre gjarperi

                                                    1. Y
                                                     Yavan

                                                     T'kuq e ka .

                                                  2. H
                                                   Humoristi

                                                   Spahiu emigrant ne Gjermani e di mire se cfare do t’i ndodhe ne Greqi,ne viziten e sullranpiktorir!?Lajm sarkazem!

                                                   1. G
                                                    Guliver

                                                    Ne Himare eshte minoriteti Grek i pickes se sateme o Nik kacurrelsi.

                                                    1. m
                                                     maks

                                                     Ky rrot kari eshte zedhenes i Rames apo cfare? Legen mashkull.

                                                     1. P
                                                      Preshi

                                                      Je jurist ti o pallë….. Prandaj fitoi levizja jote kuqe zi se kishte ne krye nje palle si ti qe fluturon me presh ne bythe.

                                                      1. K
                                                       Kaq e thjeshte.....

                                                       Hahahahaha....zdromsat e Rithemelimit te malokut...non grata.....si dhe..bucet 300...te pjelles se ndyre bizantine...ne aktion.....ikni o kurva shkoni ke ....pjata e supes....e Saliut dhe atij...matufit qe ju mban neper bodrume......pjella te skaduara......jo vetem nga korrupsioni...por edhe nga ju kancerozet duhet te pastrohet nje here e pergjithmon ai vend....pastrimi nga ju eshte po aq i rendesishem sa ai i korrupsionit...

                                                       1. Roberto

                                                        Sa do i poshter te jete Kreshnik Spahiu ketu ka te drejte dhe i shtrengoj doren. Shqiptaret ne Greqi duhet te tregojne maturi,force dhe guxim nese do provokohen nga llumi grek. Me mire se ta askush nuk i di vuajtjet,perndjekjet,diskriminimet neper shkolla te femijve apo punetoreve neper fusha e ara apo kudo tjeter dhe mos harrojme krimet qe ka bere greku i ndyre ndaj emigranteve qe kalonin kufirin ku shume prej tyre kane lene kockat neper malet e Greqise. Mos harroni qe c'do krim qe ndodh atje ata ja u fusin shqiptareve. NGRIHUNI-BJERINI-MBRONI SHQIPERINE DHE EMRIN E SAJ. NUK KA ASGJE NE BOTE QE TE NA NDALE. DO TA SHIKONI SA BYTHE DO KENE GREKET TE KRIJOJNE INCIDENTE.

                                                        1. A
                                                         Alex

                                                         Po mire o shqipetare mos u vishni kuq e zi per inat te Rames,vishni rrobat e Micotaqis qe vjen sa here te doje ne juge te vendit dhe askushe nuk e pengon madje kerkojne te bejne si te forte sikur jane ne shtepi te tyre…Sikur te behesh pengese pala shqipetare kur ata shkojne ne minoritet apo edhe ne himare qe nuk eshte por ata e duan te jete e tille ,ahere ngrihet greqia ne kembe, kurse shaipetaret as duan tja dine per per te mbrojtur dinjitetin kombetare.,,eh.,,pune shqiposh,,,

                                                         1. S
                                                          Shqiptari i Ilirisë

                                                          Kjo është ajo që duhet të bëjnë në Athinë ata që e mbajnë veten shqiptar! Dhe jo si këta bastardët që po shkruajnë e bëjnë thirrje për të kundërtën. Plehra,bastardë dhe armiq si këta që urrejnë Ramën dhe Shqipërinë,ka çdo vend,por Shqipëria ka më shumë.

                                                          1. K
                                                           Kujtesa

                                                           Shqiptaret duhet te kuptojne qe greket i hapen dyert e shtepise para 30 vjetesh kur u shperndane si majmune neper europe.Duhet te kujtojne se pasi u futen ne shtepite e grekve,hoqen zhulin,u ushqyen filluan ti perdhunojne grate dhe motrat.Shqiptaret duhet te kujtojne qe gjysmen e muajit hapesiren ajrore ia mbrojne avionet luftarake greke se avionet tane i shitem per skrap.Nje nga pasojat qe jemi katandis ne gjendjen qe jemi eshte mosmirenjohja.Krenare por te dhjere.

                                                           1. M
                                                            Mondi

                                                            Varet çfare kupton ti me mirenjohje o bythqire.Sipas mendjes tende e ke bere ti mirenjohjen dhe per ne o legen.Me ate punen e avioneve na gajase fare.Mos ishte per ameriken grekun e poshter e kishim per 24 ore brenda Ptu pisanjose deri ne 7 breza.

                                                            1. K
                                                             Kujtesa

                                                             Qetsohu Mondi.Gjysmen tjeter te muajit hapesiren na e ruajne avionet italiane.Realiteti eshte kokeforte por ja qe duhet pranuar.Te komenti yt per nje gje ke te drejte.Jemi pisanjose jo ne 7 po ne 20 breza.Dhe nese shumica e njerezve mendojne si ty situata e Shqipnise eshte e pashprese dhe me sa duket eshte e pashprese.Zoti iu ruajt se mendjes i keni thene ik pirdhu ka kohe.Gjithe te mirat.

                                                             1. s
                                                              shqip

                                                              Kujtesa-eshte per tu pershendetur "ndershmeria" juaj kur deklaron se jeni pisanjos. Sa i takon pastertise te shqiptareve te vertete, do tu rekomandoja qe te lexonit librin "high Albania" te Edith Durham-it. Aty ajo flet edhe per vetine e shqiptareve ne lidhje me "pastertine" ne krahasim me kombe te tjera. Do e merrni vesh se ajo qe keni shkruar eshte totalisht e pavertete.

                                                              1. K
                                                               Kujtesa

                                                               Nuk kam nevoje te lexoj kujtime se jane filmimet e LUCE s italiane.Dhe jo ne kohen e Edith Durham por shume me vone.Po ashtu kujtoj shume mire edhe wc publike shqiptare ku gishtat me mut fshiheshin neper mure.

                                                            2. Roberto

                                                             Kujtesa ! Sa per dijeni shqipetaret i kane mbajtur greket me buke perpara lufte dhe historia u perserit. Shqiptaret kane punuar si qeni,jane shfrytezuar,denigruar dhe jane perdorur politikisht nga llumi grek. Normal qe ka edhe njerez te mire si kudo ne bote. Mosmirenjohje????? Cila eshte mirenjohja qe propozon zotrote?? Eshte ngritur nje qeveri e tere per te mbrojtur nje cope muti si Bejleri dhe ti ketkon mirenjohje?? Sa here kane ardhur ne Himare eksponentet e qarqeve me ekstremiste greke dhe kane tentuar te krijojne trazira?? Nuk ja vlen te zgjatem se faktet dhe poshtefsite e Greqise ndaj nesh jane te panumerta.

                                                             1. s
                                                              shqip

                                                              Edhe ne i pritem greket ne kohen e luftes civile ne ate vend dhe jo ne kushtet e 90-tes kur filloi emigracioni shqiptar drejt Greqise, po menjehere pas L2B, kur Shqiperia ishte totalisht e shkaterruar dhe kur mungonte edhe me kryesorja, ushqimi. Megjithate, shqiptaret, sic e kane zemren e madhe dhe respektojne mikun dhe mysafirin, i hapen dyert e shtepive per refugjatet greke, duke ndare me ta buken e gojes. Eshte pikerisht kjo tradite e mrekullueshme e kombit tone qe me ben vertet krenar per te paret tane dhe tiparet morale te pa krahasueshme me kerkend. Gjysh im thoshte gjithmone se "shtepia e shqiptari i perket Zotit dhe mysafirit". Greket na e kthyen borxhin ne 90-ten dhe per kete i jemi mirenjohes popullit grek, por jo politikes greke, e cila cdo problem qe ka patur me politiken shqiptare i ka shkarkuar mbi emigrantet e pafajshem shqiptare. Mjafton te te kujtoj famekeqin "operacioni fshesa" per ta mbyllur kete polemike qe keni hapur me pa te drejte.

                                                              1. K
                                                               Koha

                                                               Te qfsha Kujtesen. Po ti o legen sa masakrate i kane bere greqiret ndaj shqiptarve. Ju shfrytezoj sikur zezaket. E tere e keqja vjen sepse kujtesa yte eshte vec deri te 399 euroshi, bastard !

                                                              2. q
                                                               q.va gruan e tao balles a mazniku

                                                               mbroni shqiperine po,. por edi rama do ju vjedhi prape neprmjet erion veliajt

                                                               1. t
                                                                tironsi

                                                                Ene tina i gjo e di se nuk ha mut kot qi flet.

                                                               2. i
                                                                ilrian

                                                                Kreshniku mund të jetë si të dojë por këtu ka shumë të drejtë ....dhe duhet dëgjuar Po nuk deshën vetveten shqiptarët s'kanë si ti duan të tjerët!

                                                                1. k
                                                                 kokkar

                                                                 Ky eshte nje rrote kari qe do na felliqi ngado shkon.

                                                                 1. L
                                                                  Lesh

                                                                  Athina kuq e zi , dhe me yll te kuq biles. Edhe me fotot e Enverit dhe Edvinit ne balle. Ptu se na çave trapin , ban edhe si ANAList . Ky pleh qe dy vjet ka kaluar me ministren e Edit ben te PAVARURIN.

                                                                  1. L
                                                                   Ledion

                                                                   Te lumte Kreshnik

                                                                   1. v
                                                                    vilman

                                                                    Eshte e sigurt dhe me mije perqind se ndyresirat e Greqise do te provokojne por lusim Zotin te mos kete gjakderdhje sepse keto priten nga vampire te tille.

                                                                    1. e
                                                                     enter""

                                                                     ahahahahhahaahaha, gjakderghje thote. Ueeeeeee sa idiot qe jeni

                                                                    2. 1
                                                                     1tjeternebote

                                                                     Siç ke Emrin duhet te jesh dhe vet prandaj se kupton pse po iken Edi Rama

                                                                     1. E
                                                                      Emigranti

                                                                      Bravo Kreshnik !

                                                                      1. R
                                                                       RAIFI

                                                                       Greqia nuk është bansna republikë si Shqipëria ku livadhosin ekstremist grek me bagazh anti shqiptar.Greqia iu fut plumb atyre që vendosin flamur të huaj.Por Edi Rama do bëj vizitën duke e bërë të fortin e në fakt po shkon për të lëshuar pe për Belerin.Nuk ka mundësi një mik i Vuçiqit siq është Edi Rama te ket përçarje me po miqtë e Serbisë siq është Greqia.Kjo ishte një para lojë para se greku të rrembej Jugun e Shqipërisë,mbane mendë kjo do ndodh shumë shpejt,fatkeqësisht.

                                                                       1. N
                                                                        Nata

                                                                        Kur jep mend edhe Raifi e ben analistin, botes I ka ardhe fundi!

                                                                        1. R
                                                                         RAIFI

                                                                         Nata ,po të ishe i mirë fo thirreshin Dita nata është e erret,nuk ka kunderargumente andaj ia fut kot.

                                                                        2. u
                                                                         u shofshin zagaret e Bejlerit dhe Lexhendes

                                                                         raiiiiiiiiiiiiifffffffffffffffffffff

                                                                        3. G
                                                                         Graqiret Sumqire

                                                                         Amen!

                                                                         1. A
                                                                          Asd

                                                                          Une mendoj qe shqiptaret duhet te sillen si njerez normale ne respekt te plote te vendit dhe flamurit grek. Nuk ka nevoje per asnje karshillek ndaj Greqise qe edhe pse nje komshi problematik, ka mbajtur me pune e buke prej 30 vitesh gjysmen e shqiptareve. Kjo "keshille" e ketij Spahiut eshte nje "perkedhelje ndaj Rames" qe absolutisht nuk duhet degjuar. Duhet vleresuar qytetaria dhe jo fodulleku aq me pak ne nje toke qe te ka mbajtur ne kohet me te veshtira (Kujtoni ata greke qe ju kane mbajtur e perkrahur). Greqia nuk eshte Micotaqis dhe as Rama nuk eshte Shqiperia. A nuk eshte fodulleku i Micotaqis qe ka bere Europen te jete me Shqiperine? Mua me duket gabim veprimi i Rames qe viziton Greqine ne kete moment, sidomos kur shikoj paralelizmin me drejtuesit e Syriza ne Himare. Kaq pak mend duhet te kemi per tu sjelle ne menyre te gabuar?

                                                                          1. R
                                                                           RAIFI

                                                                           Asd,nuk ka ushqyer Greqia gjysmën e Shqipërisë por ka eksportuar dhe përbuz gjysmën e fuqisë punëtore të Shqipërisë të cilëve u ka dhënë emra grek dhe i ka greqizuar.Nuk të jep jo greku bukë por të jep barot dhe të ç'kombtarizon.Të.kidhin punuar shqiptaret në vend të vet si dhe sa në Hreqi do kishim tjeter Shqipëri.Hiq dorë nga logjika e robit.

                                                                          2. E
                                                                           Evisa

                                                                           Tipa si Rama dhe Spahiu, politikan populist, kanë qënë dhe janë rreziku jonë. Gjithë kjo vete pas fjalës "hajde moj bela dhe krruam aty ku më ha". Ramës mund t'i hanë brirët dhe merr revan, por ne e kemi votuar për t'u marrë me Shqipërinë, shtëpinë tonë, jo të hedhi gurë në shtëpinë e komshisë. Si shqiptar nuk më vjen mirë kur Kryeministri grek vjen në një krahinë tonën dhe bënë propagandë nacionaliste, me synime të qarta ekspansioniste. Por nuk është zgjidhje të bësh si kundërpërgjigje të njëjtën gjë. Ajo që habit në këtë rast qëndron në faktin si nuk mësuan politikanët tanë nga Nënë Tereza dhe Ibrahim Rugova, dy misionar të paqes dhe miqësisë midis popujve. A nuk është për t'u marrë shëmbull Ibrahim Rugova, që me urtësinë e tij proverbiale ktheu një qytetërim të tërë në favor të çështjes tonë kombëtare? Ç'dreqin ka ky njeri që shkon dhe ngacmon folenë e grerzave? Ka njëmijë mënyra këtu në vëndin tonë që Rama të përdor për të mbuluar politikisht skandalet e qeveritarëve të tij, çka që kërkon edhe mbështetje jashtë vëndit?!! Apo ndodh që sheh se po i rrëshket toka nën këmbë këtu dhe hidhet në ambiente jashtë juridiksionit të tij. Ç'është kjo që po na gjenë me këta revolucionarë, njëri shkonë në Maqedoni nga Kosova dhe tjetri në Greqi nga Shqipëri! Çdreqin keni që merrni frerët nëpër këmbë? Apo do bëni zakonin, trimëroheni me k.... e botës? Thirrni mëndjes, s'ua kanë borxh marrëzitë ata që kanë marrë në dorë mbrojtjen tonë, kanë 1000 halle, mos ju shtoni dhe ju një tjetër. Jini të urtë. Kjo është udha jonë drejt përparimit. Dhe lëruani të mëdhenjve punët e mëdha.

                                                                           1. Y
                                                                            Y. H

                                                                            Rama duhet mbeshtetur, dhe jo Greku, oooooooooo ndyresira te Saliut e Likes.

                                                                            1. D
                                                                             Do vemi ne athine dhe do tu qime motrat

                                                                             ..himarioteve qe mohojne gjakun shqiptare dhe kujdo greku pederast bashke me piro dhimen dhe gjithe familjen beleri. KOHA ERDHI. Do tu shkerdhejne motrat edhe Juve qe komentoni me larte o moterqira te himares dhe omonbytha.

                                                                             1. L
                                                                              Loni

                                                                              Or ti mik, thirri mëndjes, nuk shkohet për të qirë në Athinë, shkohet për t'u qirë. Pra, në Athinë shkojnë ata që u ha bytha.

                                                                              1. -
                                                                               -Peti

                                                                               Ha,ha,ha, Loni e paska me prove.

                                                                               1. L
                                                                                Loni

                                                                                O Peti, lëri fyerjet, po shiko kë kemi për kryeministër, një njeri që ngeli tërë kohën duke krruajtur bythën. I ha bytha, o Peti, i ha bytha! Merr vesh ti? Ne jemi edhe lalë, or t'u bëftë Loni tyja, nuk e nakatosim vehten me veprime që vijnë era barut një orë larg.

                                                                              2. e
                                                                               enter""

                                                                               ja foli nje palaco tjeter. Jeni bere per meshire.

                                                                              3. K
                                                                               Kris

                                                                               Rama nuk shkon si kryeminister por si kryetar i PS per te takuar elektoratin e vet si Xhelali I kukesit ne Londer.Si kryeminister do te ishte zbatuar protokolli shteteror grek.Besoj se do ti kerkoje ndjese emigranteve Me vone ndoshta Bajram presidenti mund te shkoje te takoje Arvanitasit e Camet

                                                                               1. a
                                                                                american23al

                                                                                Rama bravo qe te veproje reciprokisht me Greqine, Shqiperia nuk eshte kopeshti i Greqise por shtet i pavarur, po shikoja nje emision TV , “ Scrolling” nje debat sharlatanesh qe t’a neverisin me servilizmin per mos me thene gjuhen helmuse antikombetare qe bejne te ashtuquajtue pedagoge, analiste apo hale te popullit shqipetare…

                                                                                1. f
                                                                                 fredi

                                                                                 Ky RRK qe shkruan ENTER duket qe eshte shpellar,te shashe camerine duhet te jesh anti shqipetar ose ndonje cam do ti kete palluar robt.

                                                                                 1. E
                                                                                  Enver ,Mehmet ,Kadri ,Hysni ,Ramiz,

                                                                                  Nuk duam kuq e zi,,,,po duam XHAMI ose TEQE ne athine ,,,si kemi dhe ne shqiperi ,amerik ,gjermani ,zvicer ,etj ,,,,Allah ekber ,,,,po e bere zoti Rama ,,do votoj per ty ,,,,XHAMIJA dhe pa MINARE te jet ,,nuk prish pune ,,,,Allau eshte i madh amin ,,,,

                                                                                  1. D
                                                                                   Dedë Gjo Luli

                                                                                   Ma hongsh mutin.

                                                                                  2. Z
                                                                                   Zaza

                                                                                   ✅ Rama je qe je futi nje te nokme mico ta qiiii

                                                                                   1. T
                                                                                    Tahiri

                                                                                    Sipas ketij intelektuali tru shpelare, shqiptaret qe jane perzene nga vendi i tyre fale politikave destruktive te marra nga qeveria socialiste apo PD duhet te behen patriote se po mbrojne ngjyrat e flamurit. Kjo eshte llogjike komuniste o Niku, te mbeshtesje Enver Hoxhen se po mbronte shqiperine ne arenen nderkombetare dhe po masakronte nje popull me politiken e tij diktatoriale. Te mbeshtesje Berishen kur i morri te gjithe pronat pronave shqiptareve dhe ja dha minoritareve. Atdhe eshte prona, njeriu pa prone eshte proletare kudo qe shkon ska cfare te humbase. Ky eshte patriotizem primitiv dhe na dallohemi per kete si popull.

                                                                                    1. V
                                                                                     Vlonjati

                                                                                     Ku e pate minoritetin grek ne himare o gazetare pederasta. Burra kurva qe e shisni bythen per evrot e grekut. Mero baze je ne gjume apo ta kane marre gazeten dhe ti kot je sa per emer.

                                                                                     1. s
                                                                                      sapa

                                                                                      Sa naive duhet te jene shqiptaret ne Greqi qe i bejne pritje nje njeriu qe ka kontribuar ne ikjen e shqiptareve nga atdheu i tyre i bukur dhe i pasur ne vend qe ta shijonin jeten ne atdheun e tyre pa qene skllever te tjereve!

                                                                                      1. M
                                                                                       Mbreti Ahmet ,,i par dhe i fundit

                                                                                       na ndertoni xhami ,,si shqiptar qe jemi ,,,,

                                                                                       1. L
                                                                                        Loran

                                                                                        Po se po e rru shum njeri se shkoi ky ne Athine ky nuk esht Skenderbeu

                                                                                        1. A
                                                                                         Antikomunisti

                                                                                         Si gazeta si Mero deriii si Ram gomari si dergucat komentues hani mut pa ndalur e frymën ua zëntë

                                                                                         1. T
                                                                                          Trimi

                                                                                          Enter to qift mami me Kale????

                                                                                          1. e
                                                                                           emigrant ne gerqi

                                                                                           Ed Rama hajdut pronash ne bregdet te qifsha ca te permban pragu

                                                                                           1. T
                                                                                            Troja

                                                                                            Duhet pritur me nderim si I pari I vendit , dmth si mbret I shqiptareve . Prandaj mos u beni morracake rrugash , por tregoni qe keni komb, shtet, dhe kryetar shteti . Mos tregoni botes qe jeni komb endacakesh , por qe keni nje shtet te forte e nuk I trenbet syri

                                                                                            Lini një Përgjigje