Gazment Bardhi nuk është Belind Këlliçi

6 Shtator 2023, 15:58Blog Nga Alba Malltezi

Gazment Bardhi nuk është Belind Këlliçi

Gazment Bardhi nuk është as naiv, as tradhëtar, as i paaftë, as berishist, as bashist. Për ta kuptuar këtë, mjafton ta dëgjosh kur flet, por mbi të gjitha, si vepron. Gazment Bardhi nuk është as si Belind Këlliçi, që, për të marrë një vend “të lakmueshëm” në politikën shqiptare, bëri atë që që s’duhet të bënte: U tregua më berishist se Berisha, me ëndrrën e madhe për t’u shndërruar në një “Lul” të dytë në kullën e “Foltores”.

Gazment Bardhi ka projektin e tij për “Foltoren”, e cila vazhdon të jetë e hipnotizuar nga hija e Berishës e do të vazhdojë të jetë pa sy, pa veshë, pa mendje, deri në ditët e fundit të ekzistencës së tij. Në këtë projekt, Bardhi mund të urrehet nga të vetët e nga ish-të vetët, por iu pëlqen apo nuk iu pëlqen disave, është politikani që po punon me durim për të vazhduar karrierën politike në drejtimin e një mase pa sy, pa veshë e pa mendje, që në të ardhmen, natyrshëm, do ta ketë si oksigjeni për mushkëritë, – të domosdoshëm -, një lider tjetër.

Mjafton të shohësh se si shumë në “Foltore” vazhdojnë t’i mbajnë shpresat tek Berisha, një lider “i vdekur” politikisht, “i varrosur” ndërkombëtarisht, për të kuptuar se ata e kanë një emergjencë ekzistence të kenë mes tyre një politikan si Bardhi. Edhe pse sot ende nuk e dinë.

Të zhytur në inate personale, urrejtje klanore e ideologjike, në “Foltore” sot nuk e kuptojnë, (por natyrshëm do ta shohin) se shpëtimi i tyre i vetëm, nëse duan të vazhdojnë të ekzistojnë, nuk është Sali Berisha por Gazment Bardhi, të cilit sot i kërkojnë të pendohet e të njohë si lider të “të padiskutueshëm”, pikërisht atë që po e qajnë politikisht, pa pranuar ta kallin.

Por dihet, “i vdekuri”, sado të jetë adhuruar në jetë, nuk mund të mbahet gjatë mes të gjallëve, qoftë dhe politikisht. Ja pra, ndërsa mes “Foltores” nuk gjendet asnjë individ me sy, veshë e mendje, pikërisht, aty ndodhet Gazment Bardhi, që mund të akuzohet edhe për kapërcim ylberi e për shumë të tjera, veç jo ama se nuk ka sy, veshë apo mendje.

Atëherë, ndodhet në “Foltore” sepse ka stomakun të fortë, ambicjen të madhe, apo si “Kal Troje”, këtë nuk mund ta themi sot. Hapat e tij për të kaluar në atë anë janë shumë të hershme, të dallueshme për disa që dinë të shohin të dëgjojnë e të kuptojnë, e acaruese për të tjerë që logjikën e mendjes ja kanë lënë vetëm instikteve. Gazment Bardhi nuk është Belind Këlliçi, këtë, herët a vonë do ta mësojmë.

32 Komente

 1. S
  Sali pordha

  Gazi eshte beqir.

  1. S
   Sfera e kristalit

   Malltezi e paska lene gazetarine dhe i paska hyre profecive. Gallate fare. Se shpejti do na beje horoskopin

   1. A
    Argita kurva

    Gaz bardhit nje e qire 1 milion euro i paguajti Zen nerisha

    1. D
     Dedektivi familiar I Bole-inos

     Pse shoqja Agime "li ha scopato" qe të dy, Bardhin edhe Belon (?!) që bën dallimin kaq mirë?

    2. L
     Lindita

     Gazmend Bardhi shkoi te "Foltorja" me porosi te amerikaneve, per ta hedhur ne ere Nongraten Sali Berisha nga brenda kulles 64 kateshe.

     1. S
      Shaqo

      ...bravo, e njohke mire!!! Ai s'eshte as mish as peshk, eshte nje idiot marionete. Ai nuk ka enderra, por sheh endrra.

      1. T
       Tetovari

       Sa kam qesh bravo rrofsh????vjet.

      2. a
       astrit

       Qe Bardhi nuk eshte Blendi Kelliçi kjo dihet por Bardhi e di qe Sali Berisha sa te jete gjalle e ha me gjithe lecka Bardhin.

       1. R
        Repotrteri

        Me Bardhin , Berisha fshin menderen 20 here ne dite . E pate reagimin e Berishes ne takim ? I la te prisnin si guake te 40 deputetet per 1 ore e kusur , erdhi kur deshi ne takim dhe kur u fut nuk u ktheu as koken ti shifte Gazin me gaztoret . Mbajti fjalen dhe iku pa u a varur fare . Berisha eshte kafshe politike , po e dhjeu non grata dhe nuk ben me prokopi .

       2. E
        Evisa

        Ju keni shumë të drejtë në llogjikën që përdorni, zonja Malltezi. Por kjo ka kuptim kur në një parti ekziston liria e zgjedhjes. Në PD kurrë nuk ka patur zgjedhje të lira, kjo është e njohur për këdo. Pikërisht pse atje mungon kjo konditë bazë për ndërrimin e elitave, rezultati politik i qëndrimeve të Zotit Bardhi është vështirë të përcaktohet. Kur Lulzim Basha, si një nxënës besnik i shkollës komunisto-berishjane, i rritur nën kujdesin atëror të Berishës si kastraveci në xhamllëk nuk paraqet asgjë tjetër veç pasqyrimit të asaj edukate që ka marrë, trajtimi me kujdes i çdo figure tjetër të re në PD është nevojë. Ju këtë bëni në shkrim dhe kjo është për t'u përshëndetur.

        1. M
         MOKRARI

         SA LEKE TE KA PAGUAR BARDHI PER KETE SHKRIM.BARHI ESHTE VECSE NJE ZAR I SALI BERISHES.-

         1. S
          Stefan

          Fiks. Ti besh fresk nje mediokriteti si GazBardhi duhet te jesh mediokritet me vehte

          1. U
           Universi shpresa ime

           Po ti shiko kush e shkruan! . Malltezi , vk familje krimi . E gjujn saleh mutajn me pambuk.

          2. L
           Luani

           Inati personal ndaj Berishes ja erreson logjike Maltezit aq sa me nje stermundim me vleresime te ekzagjeruara per Bardhin konkludon ne absurd se foltorexhijne haxhiqamiliste do pranonkan Gaz Bardhen kryetar te PD. Enderr ne sirtarin imagjinar te nje antiberishiste per qellime personale pronesie.

           1. i
            ilir

            Alba vazhdon te vjedh e shantazhoi ai burri jot?Jeni klient i rendesishem i Qeverrise si familje.Per ju Qeverria prish shkolla e ngre televizion nen thundren e saje me ju pronar. Tridhjete vjete One Way familja juaj :Pro Rama. Motoja?! Paraja. Nga ty e durojme po nga mafiozi i jugut na djeg.

            1. A
             Artan

             30 vjet pro Rama thote koqja i vyshkur i Sali Gerdalles. Rama 10 vjet kryeminister. E ngaterron me veten qe ke 30 vjet qe ia lepin gerdalles.

            2. ÇEKIÇI

             Gazmend Bardhi është Mut Muti dhe i biri i Kurves

             1. P
              Pensionisti

              Titull himoristik.Bardhi nuk eshte Belindi!?Kjo dihet.Pse ta lexojme shkrimin!?

              1. Z
               Zaza

               Bardha e kreu misionin e tij i futi me dore saliut semundje

               1. D
                Doktor zhivago

                Koha e covidit gazi e beri punen e tij e coi saliun ne parajse ???? Nje mikrob e mori saliu ????

                1. O
                 O pike e zeze!?

                 Ylberi i demokrateve kerkon te flase ne emer te shqiptareve!?Edhe Lulbrava i vuri drune,

                 1. N
                  Nje I Persekutuar

                  BoBoBo ku ka aritur Pd-ja sa nuk gjendet nje intelektual me SY me VESH DHE ME KEMBE ne TOKE Ci bere Shqiperise more SALI MORTJA

                  1. J
                   Julio

                   Ku i gjen PD këto pederasta, si ky si ai lopëlëpirësi salijani.

                   1. G
                    Gazeta

                    Nje here i permendi vrasjen ne Elbasan gjate zgjedhjeve dhe Bardhi u Zbardh nga surrati dhe u vu rrjesht... Ky bythshqyheri eshte pergjegjes per vrasjen ne Elbasan dhe eshte njeri i keq. Nuk ja fal babi i Xenit jo, si Belo do perfundojne dhe ky.

                    1. x
                     xheJ.eN.Bi

                     Ah moj Zj.Malltezi ,më duket se nuk e njeh fare Bërishën.Bërisha ka shtrydhur si limoni burrra me " tre rrr" dhe jo Bardhin që nuk ka asnjë " r" .

                     1. G
                      Gurabardhi

                      Ore, do na e hiqni këtë mi kanalesh, Bardhin nga sytë se nuk durohet.

                      1. L
                       Lexuesi

                       Bardhi. Për inat të s’ime vjehrre, vajta e fjeta me mullixhiun. Po eci pas dashit me shpresë se do ti bien bolet.

                       1. F
                        F-22 Raptor

                        Duket si shkrim i porositur e ndoshta i paguar!

                        1. j
                         ja ke fut fare fare kot

                         ja ke fut fare fare kot,vetem mendimi qe mund te kete bardhoshja me mjeker qe do te duket burre si sypeshkaqeni,ate e shqyejne te gjalle qe nga lepuri me shalqi e brisqe koreshi e deri te muli me vokshin qe i mbajne uturakun(dhe nuk ja mbajne nga dashuria)e deri te tritan preshi me xhozin e nje tufe maskarenjesh qe i lepihen komunistit kriminel

                         1. A
                          Abi

                          Bardhi dihet nuk është Belind Këlliçi, por është vetë kërriçi.

                          1. K
                           Km

                           Une nuk e di qe Beulindi kerric eshte Gej si Gaz Bardhi

                           1. T
                            Tetovari

                            Po po ashtu ësht, se Sal plaku si duket tu dijve ua paska fut..????

                            Lini një Përgjigje