Kush e përsërit historinë e zymtë si në Tiranë edhe në Prishtinë?

16 Shtator 2023, 16:12Blog Nga Frrok Çupi

Kush e përsërit historinë e zymtë si në Tiranë

Ka një mister të vërtetë, të cilit nuk po i vëmë dot emër…


Në Kosovë po përsëritet e njëjta histori dështimi si në Shqipëri në vitet 1992- 1998. Dje, kryetari i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, gjatë bisedimeve me Serbinë në Bruksel, vulosi ndoshta për herë të fundit, rënien e shtetit që përfaqëson. Ai çoi ujë në vadën e një realiteti të ri politik e ndërshtetëror se ‘me Kosovën nuk merresh vesh…, Serbia vlen si aleat’.

Në Kosovë kishte plot njerëz që e duartrokitën ‘burrërinë e Kurtit’ që nuk lëshon pè para Amerikës dhe Europës. Ashtu siç Kosova ka elitën e vet dhe qytetarinë inteligjente që kupton çfarë po ndodh, por që s’ka asgjë në dorë. Politika maxhoritare e Kosovës nuk i ka lënë asnjë dritare qytetarisë së vet për të vendosur mbi fatet e shtetit më të ri në Europë.

Çfarë do të ndodhë pas kësaj?

Hamendja do të ishte e trishtë po aq sa realiteti, por do të ishte edhe e pathënshme. Mjafton të shikohen vetëm ‘bathët’ që po korren deri tani në brazdat e qeverisë Kurti, të konfirmuara nga Bashkimi Europian dhe Shtetet e Bashkuara:

Lajmi i fundit ishte i djeshmi, kur zëdhënësi i BE, Stano, njoftoi se punët e Kosovës mund të shkojnë edhe më keq; ndërsa ambasadori Hill i Shteteve të Bashkuara ‘shpalli’ Serbinë si aleate që i bën detyrat ndaj vetes dhe ndaj aleatëve . Deri tani janë shpallur disa sanksione të Europës mbi shtetin e Kosovës. Është njësoj si shteti më i ri të ishte një fëmijë, ku ‘prindi’ të detyrohet ta vendosë në masa ‘spartane’ jetese. Mund të ndodhë, siç deklaroi Franca, që edhe plani i liberalizimit të vizave, të anulohet. Reagimi ndaj këtij oguri të zi ka nisur me rropamë politike në kreun e shtetit të Kosovës, gjë që nuk lë vend për shpresë.

Çfarë do të ndodhë më tej me Kosovën nën qeverisjen Kurti

Njëzet e ca vjet me radhë, shqiptarët e shtetit të vjetër Shqipëri, janë zgjuar e fjetur, duke rënkuar se ‘çfarë do të bëhet me këtë vend?’. Dëshpërimi pa përgjigje nisi që në vitin 1992. Ndodhën të njëjtat gjëra siç po ndodhin në Prishtinë:

Qeveria e këtushme e dalë nga një përsëritje e diktaturës, që në revolucionin e vitit 1991, kishte nisur minimin e pasurisë kombëtare. Ky popull që u drobit në punë për 40 e ca vjet, kishte ndërtuar diçka, jo vetëm diçka- por shumë, edhe pse i varfër. Berisha, në krye të shtetit- njësoj si Kurti sot, i vuri kazmën dhe zjarrin. Nisën vrasjet dhe dhuna mbi qytetarët. Shteti theu embargon e Kombeve të Bashkuara mbi ‘hitlerizmin’ në Serbi. Katër vjet me radhë Shqipëria, përkundër botës demokratike, i hapi rrugë furnizimeve me energji dhe me armë për makinën që po vriste Ballkanin. Europa e quajti ‘qeveri gangstere’. Shtetet e Bashkuara u ndëshkuan me shpifjen se ‘po na nxit luftën civile’. Të dërguarit e lartë të Amerikës nuk u pranuan në zyrat e shtetit të Berishës. Askush nuk dinte cili ishte drejtimi që po merrte shteti shqiptar, njësoj si sot Kosova. Fitimet e popullsisë shqiptare u mbyllën në skema piramidale dhe u zhdukën. Berisha, as Meksi, nuk dhanë dorëheqjen. Shteti shpalli armik Perëndimin, deri ditën kur ata u detyruan të dërgojnë 7000 forca ushtarake për ruajtjen e paqes mes shqiptarëve. Nisi lufta civile…

Ku po shkonte shteti?As këndej, as andej. Berisha nuk tregonte për lidhjet që krijoji me forcat anti- perëndimore të Botës, sidomos me shtetet ku kultivohej terrorizmi Islamik. Kreu i terrorizmit, Bin Laden, hynte e dilte sa fshehurazi edhe haptazi…

E njëjta pyetje po bëhet sot në Kosovë: Në cilin drejtim po shkon shteti, përderisa i ka kthyer shqelmat Perëndimit. Analistët nuk e pranojnë se qeveria po lëpihet andej nga janë kundërshtarët e shtetit të Ksoovës, por kjo duhet qartë.

… Po përsëritet e njëjta gjë si në Tiranë (1992- 98), në Kosovë sot.

Njeriu, para se të bëjë pyetjen e fundit se ‘cili është emri?’, pyet për kurbën që po shikojmë:

U ngrit shteti i Kosovës nga asgjëja dhe kjo ‘shpërtheu’ si një fitore e diplomacisë së Perëndimit. Tani kurba po ulet atje ku ishte.

U ngrit konsiderata për shqiptarët e Shqipërisë të dhunuar në diktaturë? Vetë Amerika dhe Europa u instaluan në këtë vend; dhe e ngritën në stad të ri. U krye hapja. U krye pjesëmarrja në KE e në OSBE. U krye ‘vizatimi’ për një Shqipëri ‘në radhë me shoqet’. Kurrë më parë nuk kishte ndodhur.

Mirëpo aty u krye edhe goditja e frikshme që i dha shtetit Sali Berisha me të tijtë. Sali Berisha e kaloi disa herë të keqen që i ndodhi vendit në diktaturë.

… Atëherë vjen pyetja e fillimit: ‘Ka një mister të vërtetë, pse njësoj si në Tiranë dje, edhe në Prishtinë sot?’.

Ja ku jemi. Disa njerëz të guximshëm munden me thanë se ‘kjo është një dorë e tmerrshme’ që e kthen në greminë fatin e shqiptarëve në të dy shtetet.

30 Komente

 1. K
  Kol

  Je i madh fisnk dhe patriot Frrok!

  1. K
   Kiki

   O serborus i pidhit te sateme, o karpushaq i mjero pederit kur nuk i din gjanat mshile qenefin moterqim se kosovaret ti shkerdhejne motrat po u solle keq. Ne Kosoven e Albin Isaboletin Kurtit te qihet nona e motra po bone legenin dhe nuk sillesh siq duhet. Ketu eshte KOSOVE dhe rregullat i bojna na, ne shpine tone. Zhduku klysh kurvet. Rrnofte Albin Kurti, poshte Ramuti!!!!!!

   1. D
    Doktori

    Iiiiiii sa erë që mbake!

    1. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

     Kiki, qenke sëmure rende. Ke qenë tek doktori apo ta kane hequr vizën, se nuk ke shpetim? Po si more budall ja ke falur trurin anarkisto-islamisto-komunistit Albin Kurti? Kemi patur ne kohën e Enverit debila si puna jote, qe të vrisnin per Enverin. Kemi edhe tani debila qe të vrasin per Komunistin Sali. Ndersa ti je trap i Albinit. Ore, a ve trurin ne pune ti, apo hiç fare? Le që ç'e do trurin ti? Ajo pjesë qe duhet per të shkuar ne hale dhe per te ngrene të punon. Por ajo u punon edhe kafshëve.

     1. I
      Ilir

      Ti ...të ha mu...zgjebs!

      1. 6
       60 vjec

       kiki dhjeu ne breke dhe tha - gjaku mbaka ere mut...

      2. K
       Kiki

       Vetem Albini i din gjanat,eshte i zgjut shume.O i trashe Albini Po ben deme te medha kosoves .

      3. h
       haxhiqamilasit verior

       Cupi,si te gjithe analistet,ne kete pjese te vilajetit te ringjallur osman,vazhdojne te cukitin anash,dhe i druhen mesit: Si Saliu ashtu dhe al bini e kane treguar me demagogji dhe bema ne vite,qe jane formuar dhe udhehiqen nga mentaliteti islamo-komunist katundar. Me syte dhe mendjen nga Baba erdogan,ai vazhdon ti bej karshillek perendimit,qe sic thote dhe cupi,e krijoi shtetin e Kosoves nga asgjeja,per ta plantuar kete shtet ne azine orientale.Kur menduam ne vitet 90 se mbas shekujsh verdallosur brenda vrimes se zeze otomane-hoxhiste,do ti bashkoheshim perendimit,ku ishim te vendosur dhe i perkisnim, u cfaq perseri haxhi qamili,kete here i zbritur thelle nga shpellat,me nje demagogji qe dhe djalli vet do tja kish zili,dhe i ktheu timonin mbrapesht Shqiperise drejt erresirave te thella te mepareshme.Dhe plaget e shkaktuara nga banda e tij, jane te thella dhe te parikthyeshme,kur po perjetojme dhe nje pasardhes,qe megjithse nuk eshte si i ai,por qe i sherben me cfardo pseudo morali karrieres se vet, Dhe Perendimi,ja ka zgjatur pa fund al binit,pasi eshte i angazhuar fort dhe ne Ukraine,qje qe e di mire dhe e cfrytezon dhe lloji i al-binit.Deri ku do te veje durimi i Perendimit me gjeopolitiken e tij dhe me problemet qe ka.Kjo nuk mund te zgjatet me,pasi do te agravohet ne nje perplasje shtetesh,kur per me teper tani kforin e administrojne ushtaraket turq.

       1. A
        Allaman Abdylheqimi

        Me çpo duken bathët, dy janë skenarët, por po e filloj me më të mundëshmin : E para, Kosova rikthehet përseri nën Serbi, por me një Autonomi substanciale, por kjo është për tu vajtuar me llahinka thonë tironcit den baba den. E dyta, Kosova i aneksohet Shqipërisë, me disa modifikime kufijsh, në lidhje me zonat serbisht folëse dhe shqipfolëse të Kosovës për tu futur nën shtetin amë. Të shohim se deri ku do ti shkojç thika në palcë, Kosovës dhe popullit kosovar, nga politika e hajdarëve që qeverisin këtë popull e këtë vënd, si Albin Kurti e Vjosa Osmëni.

        1. K
         Kingu

         Fatëkeqësisht edhe për Frrokin edhe për Shqipërinë edhe për Sërbinë nuk e duan Kosovën me shqipëtarë, sepse nuk janë zona me demoktaci amerikan e cila zgjedhë zezak dhe afroamerikanët në krye të shtetit të tyre. A e duron sërbi në krye të shtetit një shqipëtar midis Beogradit zgjedhur me votë të lirë o Frrok Çupi, poashtu edhe Shqiperia. Ja këto janë tema me të cilat duhet të merret Çypi as në tokë as në qiell.

       2. c
        ce

        exelent, bravo o Faik konica i ri i Shqiperise. per te stabilizuar gjendjen e rende ku ndodhet Kosova sot pas 20 e ca vjet ne liri eshte nisur me nxitim drejt Prishtines strategu i foltore - lesheli krrici i faro pace pilafit me floket e llakuara lart, me kollaro, me 2 gishta lart gergufur mbi furgonin e policise me trupin e nxjerre perjashta i cili do beje nje xhiro para qeverise se Kosoves ne Prishtine duke bere garipin para mitanteve te vetcvendosjes.

        1. D
         Dardani i Ri

         Z. Çupi ju jeni analist i vërtetë, i mençur, i ditur, i guximshëm dhe patriot. Kurti i çmendur, po ndjek me besnikëri kursin politik të kryekriminelit të kombit tonë, Sal Shpellar berisha. Mjafton të shikosh lidhjet e tyre, të dukshme dhe të padukshme. Ata të dy janë rreziku më i madh për kombin tonë.

         1. F
          Frrokhanet e Anal-listes 30-vjecare te pushteteve

          Frrockos i dolen thinjat duke mbajtur koken se ne nje shilte ku ve bythen pushteti ne tjetren...aq sa nuk mban mend as ai e askush tjater se sa here ka nderruar krahun si sherbetor konstant i gjithe pushteteve me se 30 vite. Me Saliun, Me Fatosin, prap me Saliun, me Meten, pa Meten, me Ramen ...deri kur ti dale shpirti ashtu do mbetet, nje jargavec i peshtire ish spiun i deklaruar me Dosje i ish-Sigurimit.

          1. A
           Arti

           Ke te drejte Frrok

           1. L
            Lalushe Qivryma

            Niveli i pacavurave dhe komentuesve nga Shqipëria në këtë pordhtal të bënë të dyshosh se je në regjionin e Nishit të Serbisë dhe që kanë filluar të belbëzojnë shqip.Unë jam e vetëdishme se Serbia ka shumë miq në Shqipëri se ka shpërndarë shumë lekë, janë martuar e shkerdhyer mes veti,por që kanë arrit gjerë në këtë shkallë nuk e kam besuar. Ndoshta edhe vet fakti se pushteti në Shqipëri është proserb e ka arrit qëllimin. Dikur në kohën e socializmit thuhej: "Proletarë të të gjitha vendeve, bashkohuni", ndërsa tani vlen parulla kriminelë të të gjitha vendeve bashkohuni. Sa keq që nuk po e kuptojnë shumë njerës se çfarë mjerimi dhe tragjedie e pret Shqipërinë me pa dije me krime me drogë, pa popullsi, me invadimin grek, por së shpejti edhe at serb, se gjithë ata nipa e mbesa që po i rritni në Serbi do ua bëjnë si boshnjakëve, se edhe boshnjakët silleshin si shqiptarët. Do ju shkërdhejnë pragun. Rroftë Kosova legjendare. Rroftë lideri kombëtar Albin Kurti. Poshtë Shqipëria serbe. Poshtë Ramziu.

            1. L
             Lani

             O lalushe! Po shkruhet për Kosovën e jo për Shqipërinë.

             1. A
              Allahu ekber

              O lulushe o carushe,a e di ti që Saliu është martuar me sllobodankën dhe ka farefisin në udb,po al bin Ladeni jot e ka gruan e huaj,a e di ti sa kosovar janë martuar me sërbët,dhe e kundërta,a e di ti që koqevaret flasin më mirë sërbisht se sa shqip,përfshi edhe al bin islamikun. Më mirë shko falu e ngri sumën përpjetë se sa të shkruash këtu

             2. P
              Pogi

              Hahah pronto zdralan.. i Hašim Cergarit te Radojkes se Radojqiqit e nipit te popit Jovan Danilloviq qe po dhine ne HAGE..qe asnje here ne jete QEVERI PA SHKIJE SKENI FORMU..hah PRONTO PDK AAK LDK..LISTA SERBE SERPSKA REPUBLIKA!!!!! PRONTO HAŠIM TAČI PRONTO RAMUSHK GJOKO GJOKOVIČI PRONTO ISA PUTINOVIČ LUBOMIR DOLINA...PRONTO CUBA....!!! Nonen n'pidh jau qift ALBIN ISABOLETIN KURTI...!!!!! Ja qifshi nonen liderit global e edhe ai ua qifte juve. Kurse une jau qifsha grate e qikat haaaaaaa.

              1. T
               TIT BICNECMENI

               Po ik ore budalla se kemi frik me lexu naj portal e del ti o fanok. Deri dje me Salen sot me Ramen e neser do jesh me Bejlerin. Po ik o plak kari cof me naj ferr, idjot komplet. Yyyyyyt specje rendomt.

               1. D
                DRENICA E KUQE

                Ti, z. Frrok Çupi, dhe shqiptaret andej Drinit, duhet ta kuptoni se rregulli nuk eshte diktature. Kushtetuta dhe ligjet jane per te gjithe qytetaret njesoj. Po, ju andej, a nuk po doni, nuk po dini, a nuk po mund ta kuptoni hilene dhe sherrin e madh te Prishtines titiste e neotitiste te Albin Kurtit me bandat e tij saliberishtiste, qe po i trazojne shqiptaret dhe Shqiperine per tre dekada rresht... Pashiqi, e pat bere antishqiptar satrapin Zog per plot 6 muaj, po keta kurtat, qosiçat e surrojeviçat pse i ka majmur kaq shume Jugosllavia e Serbia, qe 50 vjet rresht? Per te miren e shqiptareve dhe te Shqiperise!... Mashtrim i madh. Po, a e dini ju, o te mjere, se 1 milion here me keq e me zi se “diktatori” kane bere titistat “shqiptare” te Prishtines (krahines!) ndaj popullit shqiptar te trojeve te copetuara shqiptare dhe kulmin me antishqiptar po e ve kjo qeveria “e re” e Kurtit me bandat e tij kriminale e fashiste, se, fashizmi eshte edhe politik, edhe ekonomik, edhe financiar, edhe... DRENICA E KUQE

                1. D
                 DRENICA TRADHTARE E HAŠIM DANILLOVIČIT

                 O kelbaz , per shkak te njerezve si ti kane kullote per 20 vjet kriminelat si Hajnshimi, Kardia, Ismuti e Ramushk Haraç Radojqiqi e Fatmut Bojleri. Krejt krıminelat do te shkojne ne burg. Edhe gruja jote se m'ka çi me zor. Ka deshmitar okular qe e kane pa kur mi ka qkye jeansat edhe ma ka thithe hajdar mullarin hahaha. Albini ju ka qite prej taktit krejt. E keni humbë torruan. Kur t’thojsha pash pidhin e bijave hiqnu spiunave te Rakiqit, ti u fekondojshe. Baje tash Rakiqin, ti qifte robt. Edhe badihava e ke ndrru emnin qaj biri i shkines je qe han mut prej Shumadise, shet patriotizem, sa dinare po ti jep Vucici me e sha Albinin? Ju spiunat e Isa Ramushk Hajnshimit edhe kur t'bohi nervoz me vllaun, e shani "Ta çıfté Albini nonen" haaaaaaaaa. Uçkurcin e nones jau qifsha. Jashtqitje serbe LONG LIVE THE KING ALBIN KURTI

                 1. D
                  DRENICA E KUQE

                  Gazeta TemA, mos publikoni komente fyese si ai DRENICA TRADHTARE E HAŠIM DANILLOVIČIT e te mos i publikoni reagimet ne to, sepse, nga gjuha shihet se ai eshte huligan i VV te Albin Surroit... ose fshijini ate dhe te ngjashme... Disa here ua dergova kete koment: Kush e ka mizen serbe e jugosllave nen kesule dhe kush eshte jashteqitje serbo-jugosllave, “patriotike e kombetare” kosovare e antishqiptare, lajmerohet vete, si ky i teledirigjuari prej Albin Binxhes, qe shane e fyen me koke ne thes t’dhimte si Albini i tij në Binxhe, mes shaleve te Kuckarkes e kuckarkave tjera te VV-se se Radojçiçit Albinoqosist... VV-ja e tij ka vetem dy emra: UDB

                2. R
                 RAIFI

                 Sa shumë autor shkrimesh që po dalin mbi sipërfaqe si pro serb e anti shqiptar.Po nuk po duan të kuptojnë apo nuk po dinë ta marrin vesh se "miqtë"tanënga frika e Rusisë në rastin më të mirë duan të formojnë edhe një Republikë Serbe siq e formuan në Bosnje,ose edhe ti falin territore shqiptare Serbisë.A do të.pranonte ndokush në Shqipëri që për hatër të mirëve ti fal territor Greqisë në jug ,ku së shpejti do jetë e njëjta situatë si në veriun e Kosovës.Miqët nuk dyshohen kur është në.pytje sovraniteti aq më pak që mbi 100 vite u kanë fal toka shqiptare grekëve e sllave.Për interesa të tyre të.çastit ata që e bënë Kosovën e ç'bëjnë sa qel e mbyll sytë Çdo shqiptar që do pranonte diçka të tillë do mbetet në histori si tradhtar andaj mos e kërkoni tradhtarin të Albini por të shokët e Edi Romës që e shitën pjesën më të pasur të Kosovës më 2013dhe 2015.

                 1. T
                  Trimi i xha Jahos

                  Koqevare derra ,kufirin me gjemba do ta bejme qe te mos na vini prap ne rast se ju vene prap si delet perpara ,e pastaj si çifutet ne shkretetire do ikni

                  1. R
                   RAIFI

                   Trimi Xha Jahos,edhe në kohë lufte shumica e kosovarëve refugjat në Shqipëri kanë paguar deri në 500 marka për një dhomë Kjo ishte "bamirësia" juaj,plus çdo familje shqiptare që ka pas kosovarë në shtepi ka marr nga 2000 marka gjermane nga Kryqi i Kuq Nderkomtar.Pra keni pas fitime nga kosovarët siq keni sot nga turizmi i kosovarëve.Rracë e keqe pro greke je gjysh e stergjysh.

                   1. 6
                    60 vjec

                    mos i shaj te gjithe....pak jane keto kurvat e internetit, qe po na merzisin shume...gjithmone ka pas te tille ne trojet shqiptare...njerez qe shiten per nje pakete cigare...jane shume egoiste...narciste fare

                   2. G
                    Gentiani

                    Lexoni si komentojnë dhe kuptoni se çdo të thotë shqiptar..Kështu do bashkohen shqiptarët duke u vrarë me njëri tjetrin?

                    1. b
                     bashkimi për drejtësi

                     Shkrim – komentim brilant, Kjo politik e pushtetarëve të lartë në Kosovë me veprimet e veta po qon uji drejtë asaj që ta kthej Kosovën në koloni të Serbisë - aty ku më parë ishte për afër dy shekuj. Ka mbeturina që i mbetën besnik politikës mbretërve dhe komunistëve – çetnikëve serbo ortodoks - Jugosllavë dhe nostalgjik - mëkatar për skllavërimin e shqiptarëve. Vuçiqit - gjenocidal thoshte, “... se për një serb do të vrasim 100 mysliman" - fashist i rryer por po mban ata që kanë dosje. Ajo kohë ka perënduar sepse kemi paguar me qindra mija jetë të dëshmorëve dhe martirëve për Liri e Pavarësi. Analisti Frrok Çupi me të drejt tash po e thekson. "...Albin Kurti, gjatë bisedimeve me Serbinë në Bruksel, vulosi ndoshta për herë të fundit, rënien e shtetit që përfaqëson. Ai çoi ujë në vadën e një realiteti të ri politik e ndërshtetëror se ‘me Kosovën nuk merresh vesh…, Serbia vlen si aleat’'. E dyta Kurti është mendjemadh, karrierist dhe aspak kombëtar dhe i etur për kolltuk e ndoshta edhe për tjera!. Nuk është e rastësi burgosja e kreu të UÇK dhe fyerjet e të gjitha atyre që me jetë paguan Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovë dhe atyre që mbështetën me vite në luftë e paqe si; SHBA, BE e NATO. Tash disa me veprimet e tyre po manipulojnë me realitetin dhe po i japin pozicion të respektuar Serbisë para botës demokratike e cila ka rikthyer shikimin dhe neve shqiptarët po na sheh si fajtorë. Po na hedh në margjina të izoluar e me sanksione e çka pritet ende për fatin e keq të qytetarëve të Kosovës. Për sjelljet e tyre janë fajtor S. Berisha, Sorosi dhe analfabete funksional dhe pro serbët dhe disa analist që ne i njohim mirë regjimi i Millosheviqit që i ka angazhuar brenda dhe jashtë vendit e tash shkruaj e flasin shpifje e të pa vërteta për Kosovën demokratike properëndimore. Serbia ishte dhe mbeti hegjemoniste që në një shekull dhe që në 5 lufta pësoj humbje dhe është JO paqësore dhe nguca keqe ndaj fqinjëve dhe forcave demokratike në botë. Kjo është e tmerrshme për fatin e kombit dhe diçka që Serbia dhe Rusia për shumë vite kanë investuar në shkatërrimin e Kosovës së pavarur dhe demokratike. Do ta kemi vështirë ta rikthejmë Kosovën në pozicioni që kishte para ardhjes A.K. - VV në pushtet.

                     1. D
                      DRENICA E KUQE

                      Gazeta TemA, mos publikoni komente fyese si ai DRENICA TRADHTARE E HAŠIM DANILLOVIČIT e te mos i publikoni reagimet ne to, sepse, nga gjuha shihet se ai eshte huligan i VV te Albin Surroit... ose fshijini ate dhe te ngjashme... Disa here ua dergova kete koment: Kush e ka mizen serbe e jugosllave nen kesule dhe kush eshte jashteqitje serbo-jugosllave, “patriotike e kombetare” kosovare e antishqiptare, lajmerohet vete, si ky i teledirigjuari prej Albin Binxhes, qe shane e fyen me koke ne thes t’dhimte si Albini i tij në Binxhe, mes shaleve te Kuckarkes e kuckarkave tjera te VV-se se Radojçiçit Albinoqosist... VV-ja e tij ka vetem dy emra: UDB

                      1. D
                       DRENICA E KUQE

                       Gazeta TemA, mos publikoni komente fyese si ai DRENICA TRADHTARE E HAŠIM DANILLOVIČIT e te mos i publikoni reagimet ne to, sepse, nga gjuha shihet se ai eshte huligan i VV te Albin Surroit... ose fshijini ate dhe te ngjashme... Disa here ua dergova kete koment: Kush e ka mizen serbe e jugosllave nen kesule dhe kush eshte jashteqitje serbo-jugosllave, “patriotike e kombetare” kosovare e antishqiptare, lajmerohet vete, si ky i teledirigjuari prej Albin Binxhes, qe shane e fyen me koke ne thes t’dhimte si Albini i tij në Binxhe, mes shaleve te Kuckarkes e kuckarkave tjera te VV-se se Radojçiçit Albinoqosist... VV-ja e tij ka vetem dy emra: UDB

                       Lini një Përgjigje