Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta kundërmojnë aq shumë, saqë edhe një si Rama nuk i pranon..

24 Qershor 2022, 08:55Blog TEMA

Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta kundërmojnë aq shumë, saqë

Nga Namir Lapardhaja

Lulzim Bashën mund ta kritikojnë sa të duan demokratët dhe militantët e PD-së.

Fundja, ai nuk i plotësoi asnjëherë pritshmëritë e tyre.

Por kur sheh Ilir Metën, Monika Kryemadhin dhe të gjithë enturazhin e tyre politikë dhe mediatik, të cilët merren mëngjes e mbrëmje me Bashën dhe me hallet e PD-së, e kupton se pafytyrësia dhe hipokrizia janë ulur këmbëkryq në opinionin publik shqiptar.

LSI-ja si organizatë politike familjare, nën drejtimin e Ilir Metës dhe të Monika Kryemadhit, ka qenë gjithë kohën në antagonizëm me pritshmëritë e demokratëve.

Në çdo çast dhe moment. Madje, edhe sot, po t'u jepet mundësia, hidhen në prehërin e Edi Ramës.

Mirëpo, politikisht kundërmojnë aq shumë saqë edhe një si Edi Rama nuk i pranon..

Përsa i përket politikëbërjes, ata do të mbahen mend vetëm për promovimin e babëzisë në institucionet e shtetit, për ngritje të vulgut në piedestal dhe për shitjen si vlera të të gjithë veseve më të ndyra të natyrës njerëzore.

16 Komente

 1. z
  zeni

  Mbajne era flori, hajdute te ndyre,plera te kombit....

  1. v
   vang

   ore Laperdhaja,si i duket zotrise sate Edi Rma qe e vendos brenda kufirit te se keqes dhe konstaton se as Rama nuk do ti qaset Meta?

  2. E
   Eni

   Namir ...nuk eshte Iliri tema Persot....ka te tjera Halle sot....e hengre byrekun me kos ne Mangalem? Ndonje sure a lexove....He te keqen....

   1. T
    Tirana

    Iliri dhe monika jane perdite ne tave o zonje. Monika ka pafytyresine te dale ne tv keshtuqe kuderbimi i saj eshte aktual çdo dite.

   2. R
    Red

    Shkrim super i sakte, i ke thene te gjitha me pak fjale. Bravo Keta kerma e futen me fort sistemim e babezise per te rrjepur sa me shume. Ptu far e keqe

    1. E
     ERTV

     E bukur kjo. Kundërmojnë aq shumë sa edhe një si Edi Rama nuk i pranon. Dmth kaq të ndyrë qenkan....

     1. L
      Lori

      Jo te ndyre .po vine era vjedhje.

      1. L
       Lori

       Jo te ndyre .po vine era vjedhje.

       1. L
        Lori

        Jo te ndyre .po vine era vjedhje.

        1. L
         Lori

         Jo te ndyre .po vine era vjedhje.

        2. b
         beracaku

         Or ti Lapardhaja,se kuptoj cfare mutin ke dash me thene kur thua dhe nje si Rama nuk i pranon,dmth Rama eshte me i qelbur se ata apo si

         1. K
          Kermat e he Grop te Halese

          cifti me i URRYER nga Shqiptaret

          1. I
           I merzituri

           Une nuk kam dyshim qe ti Namir je debil,por Mero si nuk e kupton !?

           1. L
            Lisi

            Turp per pd qe ka mbajtur prane vetes NJE LAPEDHAR SI KY laperdhaja.

            1. J
             JENI

             ....I madh Lapardhaja........ shprehje per tu gdhendur ne ndonje lapidar ne Cepan te Skraparit.

             1. A
              Arber iliri

              Vendi i tyre duhet te ishte ne dyert e Drejtesise jo ne ekranet tele vizive.

              Lini një Përgjigje