Një pyetje për opozitën dhe mediat (për ata gazetarët mercenarë, që s’lanë b***ë politikani e biznesmeni pa lëpirë)

28 Janar 2023, 17:22Blog TEMA

Një pyetje për opozitën dhe mediat (për ata gazetarët

Nga Milaim Zeka

Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne SHBA te mirreshin me vendosjen e kamerave neper qytetete kryesore te Shqiperise, e mos te mirreshin me arrestimin e zyrtarit te larte te FBI, qe lidhet me spiunazh per llogari te Rusise, dhe me rryshfet nga nje amerikano-shqipetar?!

Pse me dhimbset deri ne palce Shqiperia ime? Sepse nuk e kupton qe historikisht jemi marre me gjethe, kurre me trungun. Sepse nuk e kupton qe shume me shume se sa çdo politikan, jemi ne gazetaret qe ia kemi gervishur plaget e atdheut, e i kemi shtuar edhe me shume hallet e qytetareve te shkrete.

Jemi ne qe pak kemi deshmuar qe jemi gazetare, e shume kemi treguar qe jemi mercenare, duke thithur e lepire bythe politikanesh e biznesmenesh te felliqur, qe Bibel, Kuran, Zot e Atdhe, e kane parane, genjeshtren, dhe mashtrimin.

Pse nuk e bejme topteme çeshtjen se kush i vendosi kamerat?! Kush i ruajti ato? Kush dha urdher te hiqen pa verifikuar se ku perfundonin fijet e instalimit? Pse nuk u shkarkuan minimalisht te gjithe drejtoret e policise te ketyre qyteteve?

Pse nuk u arrestuan ne radhe te pare hetues policor te krimit neper keto qytete? Pse nuk flitete qe neper fijet lidhese te ketyre kamerave do te zbuloni kriminelet e niveleve me te larta, te pozites dhe opozites, qe do te dridhej e gjithe Shqiperia?!!!

Me mire te mirremi me FBI dhe BB. Kjo eshte me e lehte, dhe nuk rrezikohet askush. Ne lojen e pare bien te gjithe ne kazanin e krimit, madje edhe gazetar e gazetare, moderator e moderatore, qe shkumojne neper studio televizive, thuase keta jane xhelatete qe do presin ne fyt Edi Ramen.

Po Edi Rama rrin i qete perderisa çdo njerit ia di edhe grupin e gjakut. Ai rrin i qete kur ne vazhdojme ta shkelim gjetin, pa e shkundur trungun. Ai rrin i qete sepse nen gjethin e fikut dalin shume gjera qe do ta trondisnin opinionin, nese ai do ta kuptonte se ne zingjirin e krimit jane te lidhur bashke pozite-opozite-gazetar, jo te gjithe, po ata qe hiqen si bosa.

Nuk po flas per kolege e kolege qe punojne 24 ore per buken e gojes. As per ata qe marrin pagen 3 mujore barazi me çmimin e parfymit te ketyre bosave e boseshave…!!!

Prandaj jemi ketu ku jemi!!!

15 Komente

 1. B
  Bubuzhel Berati i punesuari Berrishes

  Ne kemi hallin e funsionerit te FBI ehhhh ti Milo meresh me kamerat Halli jone eshte te Amerika pune e madhe e se u pushkatuan pa gjyqe kater te pafajshem ne bulevard apo te vraret ne Gerdec , 1997, Cez ,Grusht shteti .Bile bile Fevziu kane filluar ti bien floket nga mendimet cfare katastrofe po ndodhe ne Amerike me funksionerin e FBI enisione pa funde lodhet Erala Mehilli ,Grida Duma , Fevziu ,Bushati gjyshit Hysni Kapo ,Andi Bejtja problème i madhe di ka mundesi thone qe qenka korruptuar nje Amerikan e paska koruptuar nje Shqiptar nga Tropoja i pa njohur per non grata Berrisha u çane kazanet e mbremjes ti quajme gaze-kare apo anal- iste se njerez te medias nuk jane ndersa per spitalet, rruget ,shkollat ,higjenen ,korrupsionin, krimin ehhhhhh pune madhe te largojme Edi Ramen ky eshte objektive se votuesit e votojne s'ka gje truri kombit jane Lubonja Cani Shkullaku Fevziu Bushati Rakipi Siamini Lela Milori Duma analfabeti Peka dhembe prishuri Krasta , Andi qe nuk lahet Zheji ,Babaramo Erla Mehilli te gjithe keta jane te kapur nga Edi Rama po i sherbejne pak non grates haaaa keta jane jashqitja e vendit .....

  1. T
   Thaç Shtieni

   Shumë saktë Milo . Pikat mbi - e - të bënen - ë - q'atje ku çel sythi e mbase fruti lidh . Po pa bletënë s'ka frut , lulkat do çelinë po frutin e ka moti në dorë e në lidhtë , breshëri ta nduk përdhe .

   1. T
    Ta lumsha M.Z te tille jane lepirs bolesh e byths

    Rrespekt Milaim qe i tregon bajgave stanin

    1. M
     Muzaka i Ri

     Te lumte, nuk kam ndonji simpati si gazetar por kete radhe ke goditur ne shenje, i ke leruar fenë thone ketej nga anet tona.

     1. M
      Marko Polo

      Dikush i ka vënë me dhjetëra kamera ilegale në vende publike nëpër qytete dhe asgjë kurkujt? Na falni, por shumë vetë nga pozitat më kyçe në shtet janë përgjegjës! Shefat e policisë të qyteteve ku ka kamera ilegale, mandej shefi i ShISh me shumë nënshefa, kryetarë bashkish dhe inspektorë trafiku, deri te Kryeministri! Po, po, deri te kryeministri! Nuk ka jo kështu, jo ashtu! A janë syleshë apo kriminelë?

      1. 2
       2T8

       Jo po ...popoçka . V . D . I . me një qëndër kontrolli në Stand - Artin Tercier P.B është tjetër gjë , këtu tjetrui e instalon me pretekstin ; se po ruaj makinën , por në fakt , fůkuson gjithpër-rreth 360 n'glob ¿ E kapi këtë .

      2. B
       Ben

       E sakte Milaim Zeka Analistet e mire nga shqipria po e humbin durimin dhe qetesine nga pseudoanalistet e paftyre (ato qe flasin me figura letrare apo ato qe I dine te gjitha) Besoj se osht tamom osht KOSOVA pa osht SHQYPNIA pasi menoj se shume gazetare Kosovare flasin te verteten

       1. I
        I ardhuri nga larg

        E megjithatw, Milaim i dashur, kendej nga ne thone: "Nuk do t'ia dijë haleja per pordhët". Shpresoj ta kem gabim.

        1. p
         pse, pse, pse pafund.

         ESHTE ROMANI "PSE" I STERIO SPASES PO NUK KA ME TEPER SE NJEQIND PSE. DUHET NJE ROMAN ME TE PAKEN NJEQIND MIJE PSE TE CILAT JANE PA PERGJIGJE.

         1. S
          SPAK

          M. Z> eshte gazetari i vetem bashke me Baton Haxhine! Te tjeret jane ose naive budallenj ose dinake te shitur dhe genjeshtare, jobaxhinj!

          1. A
           Arli

           Mo lëre Shqipërinë ti Milaim dhe shiko Kosovën që edhe amerika po të kthe krahët! Media si në Kosovë dhe në Shqipëri bën politikën e serbit. Në vënd që të bashkoheni dhe të mbroni territoret, grindeni me njëri tjetrin! Zihen kështu si shqiptarët, grekët dhe serbët?! Jo ata bashkohen për një qëllim. Sikur n’a ka dënuar perëndia me këtë lloj « specjeje »!

           1. F
            Fred

            Afera e kamerave nuk eshte mbyllur ende, andaj te presim ca e pastaj te komentojme... Z. Zeka gazetar i mençur dhe patriot. Nderime z.Zeka!

            1. s
             shqip

             Ti mor kopil serb e din me mire nga te gjithe artin e b..lepirjes prandaj boll na hape barkun gjithandej me prezencen tende te neveritshme.

             1. T
              Thellohu Milaim,per te gjetur burimin e se keqes

              Po per non-graten ke ndonje fjale Milaim.Apo do ti cosh ndonje tufe karafilash si vazhdues i rruges se nisur,madje me keq se ai me ato qe ka kombinuar.Dashi themi ne kapet prej briresh,jo nga bishti.

              1. R
               RAIFI

               Sherbimet sekrete të vendeve fqinje me rënjen e ndikimit të pushtetit socialist e vorferimin e popullatës futën shumë lekë në Shqipëri dhe bënë rrjete të përsosura spiunazhi në Shqipëri e që nga ato momente Shqipëria nuk është shtet.

               Lini një Përgjigje