Skenari makabër me tre faza, për të shkatërruar Sali Berishën!

7 Shkurt 2023, 17:05Blog TEMA

Skenari makabër me tre faza, për të shkatërruar Sali

Nga Poli Hoxha

Sali Berisha i mblodhi sërish këtë të hënë paradite gazetarët dhe shpalosi zbulimin e një skenari “të tmerrshëm”, e të padëgjuar deri më tani. Natyrisht i thurur kundër tij.

Edi Rama, ish- eksponenti i lartë i FBI, McGonigal, Departamenti i Shtetit, Sekretari Blinken, ambasadorja Yuri Kim dhe Lulzim Basha, të gjithë bashkë, janë pjesë e një konspiracion të madh për të goditur atë dhe vetëm atë.

Aq shumë e kishte tronditur ky zbulim, sa që harroi se Apokalipsi ka zbritur në Turqi dhe nuk tha asnjë fjalë, deri sa e kujtoi një nga gazetarët e shumtë që kishte thirrur me urgjencë, të cilët “çuditërisht”, nuk i bënë asnjë pyetje për këtë konspiracion planetar kundër tij!

Historia e “pistoletave-çadra” që tregoi menjëherë pas vrasjeve në 21 janar, duket si fantazi fëmijësh përpara këtij skenari. Ja çfarë ka zbuluar dhe në çfarë përfundimi ka arritur Berisha, 10 ditë pas skandalit Rama-McGonigal:

Skenar, i cili u zhvillua në tre etapa: e para, në zyrat e McGonigal kundër Nick Muzin, që u kurorëzoi në ndjekjen penale të Lulzim Bashës dhe mbylljes së dosjes dhe marrjes peng të Bashës.

Etapa e dytë ishte sanksionimi i Sali Berishës, pasi ai nuk do pranonte kurrë që PD të bashkëqeveriste me Edi Ramën. Etapa e dytë e skenarit, pavarësisht se kishte apo jo, përfshihej apo jo në këtë aferë McGonigal, duhet të them se Yuri Kim, luajti rolin, duke shkelur çdo parim, çdo ligj dhe Kushtetutë, luajti rolin e McGonigal për shkatërrimin e opozitës shqiptare dhe këtë e panë të gjithë shqiptarët.

Etapa e tretë, Edi Rama në mënyrën më kriminale nuk ndalon në veprën e tij makabër për të qeverisur pa opozitë, për të konsoliduar monizmin e tij, don të përjashtojë nga zgjedhjet e 14 majit, PD-në.

Shihni çfarë ka ëndërruar që nga publikimi i skandalit, edhe pse askund nuk i del emri apo ndonjë indicie, se mund të jetë viktimë e mundshme e atij skenari të rëndë. E ka vënë vetveten në qendër edhe pse jo vetëm nuk ka gjurmë Berishe aty, por përkundrazi janë bashkëpunëtorë të tij të ngushtë e madje edhe familjarë, të cilët po i dalin çdo ditë si të përfshirë në afera të McGonigal, Duçkës, Nezës, Edi Ramës e personave të tjerë D, E, K, Zh….

Por kjo nuk e ka penguar që “ëndrrën se është ai viktima”, ta përpunojë brenda mendjes së tij, ta besojë edhe vetë dhe ta hedhë si kushtrim për revolucionin që duket se nuk ka për të mbaruar kurrë deri sa SHBA, Britania dhe SPAK, ti buzëqeshin dhe ti thonë: Rri rehat se je i amnistuar për të gjitha që ke bërë dhe ato që ke.

Sali Berisha mund ta akuzosh për çdo gjë të mundshme mbi këtë tokë por si mashtrues jo, kurrë, ndaj ai e beson vërtetë këtë konspiracion “të paparë”, siç do të thoshte Ilir Metaj!

Pra që ta kuptoni më thjeshtë. Pasi Rama sajoi një komplot kundër Bashës duke korruptuar një zyrtarë të FBI që ta përfshinte si “bashkëpunëtorë të rusëve”, ai e mori peng te dhomat e errëta në bunkerin e Surelit dhe e urdhëroi: Tani do veprosh si të dua unë:

Plani përfundimtarë është që të bëjmë një qeveri të përbashkët, pasi të sabotosh bërjen tënde kryeministër pas zgjedhjeve të 25 prillit 2021.

Për Berishën që nuk do të pranojë se është i ndershëm mos ki merak, se kam biseduar me atë Çarlin e FBI që ta futi ty. E kemi bërë skenarin në tre faza, bashkë edhe me Gon Nezën dhe Dor Duçkën.

Sekretarin e Shtetit Blinken dhe ambasadoren Yuri Kim i kemi në thes. Saliu do kujtojë se pas kësaj është Sorosi dhe ndërkohë që do të merret me atë, ne vazhdojmë para me planin e bashkë-qeverisjes së Shqipërisë dhe ja fusim kështu edhe Likes.

Pasi ti kemi bërë gatit letrat “non grata”, unë do të japë sinjalin e koduar në parlament; “Sali e kalon dot oqeanin?!”

Ky është momenti që ti Luli bën gati ministrat e bashkëqeverisjes dhe pasi të të akuzojmë një vit rresht unë bashkë me Berishën, Metajn dhe Monikën si “spiun rus”, ti do hiqesh si “spiun” i SHBA dhe Perëndimit dhe do ti hapësh luftë “Trekëndëshit të Bermundës”.

Jo vetëm kaq por do të përmendësh në parlament, emër për emër, oligarkët; Sajen, Çetin, Bashkimin, Salillarin etj, të cilët ditën bëjnë ndonjë punë me mua, natën falen te “nongrata”. Nuk mund të luajnë me dy porta ata. Por kemi ngarkuar edhe Çarlin që bashkë me Gonen, ti takojnë një nga një…

Pastaj bashkë me Kimeten, do të blejmë shokët dhe shoqet e Zhukrit në gjykatë dhe do të japim vulën dhe çelësin e godinës së PD-së. që po e mban në qafë si hajmali të çmuar Flamur Noka!

Ja ky është plani me tre faza dhe mos bëj gëk-mëk, se të kam peng në bunkerin e Surelit.

Po na kapi Berisha, ti do të heshtësh si fije bari, kurse unë për të larguar vëmendjen deri sa të piqet bashkëqeverisja jonë, do të martojë live në BBV, Luizin fans të Berishës, me Kiarën që të këput shpirtin. Ai mund të sjellë edhe njerëzit e tij deri te shtëpia ime me parulla, “Trego pengun Lul”, por unë do të rezistojë.

Gjithashtu nëse Berisha edhe pas këtyre reagon fortë dhe shohim se ai do ti mbushë sheshet me mbi 200 mijë vetë, mund edhe të lëmë shtatzënë ndonjërën brenda “Big Brather VIP”, për ta sabotuar. Po që do qeverisim bashkë Luli, do qeverisim dhe pikë. Ti listën e ministrave të tu mbaje gati dhe sekret!

Ky është skenari i tmerrshëm, makabër, global dhe me tre faza kundër Sali Berishës, të cilin e ka zbuluar vetë Sali Berisha. Ndaj o burraaa të gjithë të dalim në shesh në 11 shkurt, se na e shkatërruan fare Shqipërinë, Demokracinë, Pasurinë dhe Drejtësinë!

31 Komente

 1. v
  vjen vampiri nga shpella dhe ben lesh arapi vendin

  ky kriminel i lindur me fytyre ujku eshte paranojak dhe krijon armiq te brendshem e te jashtem me keq nga idhulli i tij enver.Eh more enver si na e solle vampirin nga shpella qe te na torturoj edhe pas vdekjes tende.Ta kishe lene atje,bari dhish sic e kishte origjinen

  1. M
   MeroEzberHaber

   Shoqja Polikseni Hoxha qenka ne menopause. Perkedhel Lulqimen e Utrehtit dhe mundohet te pjerdhë pa zë. Ka filluar gojoret

  2. t
   te izolohet Kanceri berisha nga Media Shqiptare

   Kacerozi saleh hamutaj duhet te mos cfaqet me as TV as ne Media se perben nji Rrezik KOmbetare te infeksionit Kanceroze Lepra

   1. R
    Rajmond vlonjati

    Poli Hoxha ca dreqin je ti burre apo grua.

    1. D
     Doktorri

     Emrat që mbarojnë me i, janë të gjinisë mashkullore. Ato që mbarojnë me a dhe e, janë femerore.......... Përveç, Polikseni, Eleni, Evgjeni, Eni, 0li, . Poli është mashkull i bekuar.....

     1. x
      xheJ. eN. Bi.

      Hahahaaa o Fleks - Raimond vlonjati nga Narta... Ky është meraku yt se ç'është Poli Hoxha burrë apo grua ? Apo të ka bërë mesfushotin tënd Dr.Adhamudh Berishën legen fare me këtë humorin e hollë.

      1. P
       Profesor Gjebrea dhe mekaniku Hason.

       "Rajmondo"! Poli Hoxha, o vet dora, LIRI BERISHA e cila me keto shkrime do qe te friksoje "lexhenden" Sali qe te mos meret mo me pulitike se do e rrafin prap dhe o turp per LIRIJEN, qe nuk mleth dot nshpi nje plak germuq e llapaqen. Kupto "Rajmindo" kur fle lepri?

      2. T
       Tartufi

       Ne kohen e krye latyres se ketij mileti [ homos Enver ] mjerimin e zvogelonim duke e lyer me balsamin e humorit. Ne keto kohe kaq latyresie ,tresheguse te homos gjirokastrit ,une do te thoshija se vetem fryrja e bythes shkon me mire se c far do gjeje tjeter ne kete latyresi. Poli te pershendes me te qeshura .

       1. T
        Te hyfte.

        Tartuf o karr cfare thua shume i holle ke nevoje per nje trashe ne byth.

       2. H
        Himarioti

        Kryekrimeineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, është i lindur me çrregullim të forta psiqike. Tani është një i çmendur i vërtetë. Liria e tij është rrezik për kombin tonë, duhet izoluar menjiherë.

        1. m
         marxi

         hollywood po pergatit nje film me 3 seri per te tria fazat.Ne kete komplot merte pjese dhe mbreteresha e Anglise(ndjese paste)po ky luan i shqiperise ashtu si mesuesi i tij i ndritur Enver Hoxha(edhe ky ndjes paste) i shkateroi keto plane dhe po udheheq popullin e tij i ndihmuar dhe nga bashkepunetori i tij i ngushte Ilir Meta drejt sovranizmit

         1. N
          Noci

          Ai ka 32 vjet qe fantazon dhe fatkeqesisht ka qe ja besojne.Po te behej shkrimtar do ja kalonte Zhyl Veriut per romane fantastiko shkencore.Mirepo problemi eshte se amerikani nuk eshte takuar me Ramen diku pas vitit 2018 dhe Rama ka fituar dy palet zgjedhje pa nevojën e askujt dhe ky nuk foli asnjehere veç kur u shpall non grata e sidomos kur doli nga grupi duke i dhene doren e fundit PD drejt shkaterrimit

          1. S
           Salih eshte me trefazor ne tru.

           Kusari komunist Sali e di veten demokrat.Me fjale mund ta thuash e te ulerasesh 1mije here por me vepra eshte nje komunist i qelbur hajdut.A-ja e demokracise eshte prona. Cfare beri kulufi I Vicidolit beri nje reforme agrare dhe i tjetersoj pronat dhe u be vete me saraje pasi ngriti ne xhiro Zenin,Giten dhe Lirine me shoqate. Tani qe ehe kosherja i ka mbetur bosh pellet me shume dhe shot urrejtjen.

           1. S
            Shkodrani

            Medet që s’ja jep dikush një koqe plumbit! Sa mirë që Nuk I doli shpirti Pa treguar Se sa idiot e maskara paska qene,qeni I poshter!????

            1. S
             Salivirusi PPSH

             Pse paska gazetar (e ) ne Shqiperi nuk e dija ? Ata varfanjuk nuk jane gazetar po puntore pa autoritet te kazaneve ku i detyrojne te shkojne per ti dhene rendesi konferences .Nese do ishin gazetare qe vertete do ta injoronin non graten askush nuk do merte pjese kur ai merte mikrofonin pasi krimet e tije jane me monstruose se ato te diktatorit Hoxha nje antiamerikan por jo non grata kush ka pak cerveaux e analizone kush eshte non grata.

             1. E
              Eri

              ME SHKRIVE SE QESHURI. O ZOT KU JANE AVNI RUSTEM QE I KERKON KJO KOHE KAQ SHUME KOHE TRADHETARESH QE NA KANE ZAPTUAR PARTINE TONE DEMOKRATIKE. THONE SE HISTORIA PERSERITET DHE NXJER AVNI RUSTEME NGA POPULLI.

              1. S
               Saliu ka mendimin e tij

               Ne demokraci respektohet mendimin. AI ka pare shume filma me diversant ne kohen e XHAXHIt (si me Qazim Belulin) dhe mendon per "Pistoleta Çader" . Saliu ka dhe kohen per DEMENCIA dhe eshte normale qe ne Moshe te kete frike dhe te kete DILUZIONE/ILUZIONE. Mos ja merni me gjithe ment ato qe thote. Kalojeni ne menyre SPORTIVE..Mosha..

               1. L
                Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

                Si nje skizofren dhe psikopat me patent, Sa-Haleja, si nje mi haleje po e ndjen termetin qe po i vjen atij dhe te tjerve, qe duhet te perballen dhe te japin llogari para drejtesise, dhe nen ekstazen e delirit te madheshtise se tij, per te mbrojtur veten the kermat qe ka per rreth do bej cmos qe te krijoj gjurulldi, shkatrrime e deri ne vrasje per te terhequr vemendjen, nga perballja me drejtesine. I mbyturi te mbyt, prandaj rujna Zot nga budallenjt dhe te cmendurit!

                1. F
                 FATMIRI

                 SALI FISQIRI KA NJE JET TE TER QE MASHTRON DHE FLET PERÇART ESHTE KATANDISUR SI QEN RRUGESH

                 1. H
                  Hije qe mbeten pas

                  Komunistet e vertete vazhdojne si hije te gelojne....

                  1. S
                   Sali Bytha

                   sali Mut Muti të marrtë MORTJA, te shpëtoje Shqiptaria. O MUT SHPORRU më me gjitë shpurën tënde. Mallkuar qofshi për jetë të jetëve, tradhëtarë të ndyrë.

                   1. Z
                    Zagali

                    Sali Berisha deri ne 14 Maj do shkoi ne verin e semes,do shkalloi dhe do shtrohet ne pavionin e psiqiatris.

                    1. D
                     Dakord

                     Hahahahahahahaha sa kam qesh me kete. Kot merreni se e ka zene demenzia mentale se e zune haqet e shqiptareve. Avash avash do behet gazi i botes nese nuk e lidh familja me kemishe force

                     1. S
                      Sa- leh BISHA

                      DËGJONI POPULL SE FLET I KRIMINELI, TRADHĒTARI I KOMBIT sali BISHA. Sa- leh Qeni, I ke ditët e numēruara, të pret BURGU. TY DHE SOJI YT DUHET TË ZHDUKENI NJËHERË E PËRGJITHMONË NGA FAQJA E DHEUT, AMIN!

                      1. N
                       Naska

                       Më bëri të rimendoj , kur para pak muajsh pranoi që ligji 75_01 ishte një gabim , ( dhe kaq ) . Mbase ndonjë i majmë Mi Lane zë e e ftillon , në mos qënçin tufa tufa si çakejtë në kërkim të kërmës .

                       1. G
                        Gjyshja komuniste

                        Pune komunistesh ne largim nga kjo bote. Ne nje vend do perfundoni nj pas tj

                        1. S
                         Sqarim

                         O zonja Poli . Do apo jo zotrrote , Amerika u mor me Saliun Edhe Zonja Kim u mor me Saliun Edhe zoti Eskobar u mor me Saliun Siç duket edhe ky zyrtari i FBI eshte marre me Saliun. Keshtu qe nuk qendron shkrimi yt me perpjekje edhe per te bere ironi, sikur gjithe planeti qeka marre me Berishen

                         1. X
                          XHI BU

                          O milet a e dini shprehjen : " i mbyturi te mbyt " .Edhe Saliu i mbytur eshte vazhdon perpelitjen , kerkon me cdo kusht te mbysi te tjeret per te shpetuar pasurin prallore te Shkelzenit e te Argites e Jamarber Malltesit, prandaj sulmon cilindo qe i del para dhe mendon sikur te tjeret po e sylmojne kudo e kurdohere.

                          1. A
                           Anketuesi

                           U bere per Gjynah or Sali Berisha , ke bere gjynahe te medha ne jeten tende prandaj je i vdekur dhe i pa kallur ne dhe …,qe te thénat dhe te pathenat qe ke thene ti besosh vete tani ne pleqeri,lereni ti shkoje budallallekut deri ne fund. . . i lutem te madhit Zot qe t’ja lehtesoje dhimje se keshtu do te shpetojeme dhe ne. . . mos u habisni se do vije nje dite qe do themi pac fatin e Saliut… nuk na ngelet gje vecse te themi - Meshiroje o zot dhe ndimoje te paudhin ti vine mende - AMIN -

                           1. A
                            Arti

                            Po Saleh Brisha qendron si shkembe graniti perballe armikut rrofte partia rrofte Saleha

                            1. e
                             ela

                             o zot pse na i ben kismet keta truthare,kete djall,kete hale

                             Lini një Përgjigje