Ambasadori izraelit në Greqi: Nuk mund të ketë armëpushim, Hamasi duhet shkatërruar

20 Nëntor 2023, 15:10Rajoni TEMA

Ambasadori izraelit në Greqi: Nuk mund të ketë armëpushim,

Ambasadori i Izraelit në Greqi, Noam Katz ka theksuar se në situatën në të cilën ndodhet lufta, nuk mund të ketë një armëpushim.

Ai është shprehur se mund të ketë një ndërprerje të përkohshme të sulmeve, për ndihmat humanitare ose për lirimin e pengjeve, por nuk mund të ketë një armëpushim.

Gjithashtu në fjalën e tij në Samitin e 7-të në Selanik, ai është shprehur se qëllimi është të shkatërrojnë Hamasin.

“Ne do të sulmojmë Hamasin, lufta nuk do të mbarojë kaq shpejt. Sulmet e Hamasit kanë treguar edhe agresivitetin e tyre.

Ata duan të shkatërrojnë shtetin e Izraelit. Kjo organizatë terroriste duhet të shkatërrohet”, ka thënë ndër të tjera ai.

3 Komente

 1. B
  Bumbum

  Mos kini bes te arabt biles Katari duhet shpallur shtet terrorist. Plugojeni Gazën dhe mbillni bar pas 10 vjetësh bëhet pjellore ajo tok. Krejt sa jetojn aty Jan kontigjent terrorists. Grat i perdorin vetëm per të shtuar radhët me nga 10 fëmij e pa buk edhe po ashtu prap deklarojn se të gjith i do martir . Nuk ka dialog me kriminelin. Plumbin

  1. N
   NO NAME??Jast Victim....???

   i "Nderuar" Ambasadore:Na Mnbushet Mendjen me Deklaratat tuaja "Paqesore"...kur thoni se "Do te Luftoni H"?????????? 1-Deri tani c´fare po beni??Apo po "Shulleheni ne Diell"??Ju "engjejt"...e kesaj Bote..keni tani dhe disa Jave qe vetem "Hidhni Tonelata me lule"..mbi Godinat ku fusin Koken Grate dhe Femijet... Ju "Po hidhni Lule"..akoma edhe ne Objektet e Kultit, pa Harruar edhe Shkollat qe jane nene Juridiksjonin e OKB-s....le Pastaj se ne Spitalet dhe Klinikat nuk keni lene gje pa Bere qe te Gjeni T.....istet....po ku jane???Sa jane?? Lufta qe beni:"Per vetembrojtje kupothet"...sa Mijra Femije ka lene Jetim dhe sa Mijra te tjere ka Vrare dhe Sakatuar nga "Buqetat tuaja te Luleve"????????????? 2-Ku jane vijat e Frontit??Kur flisni per Lufte z.Ambasador?????????? 3-Nuk na thoni:Sa kohe kishit qe e Planifikonit SPASTRIMIN ETNIK TE KESAJ POPULLSIE TE PAMBROJTUR????????ASKUSH nuk ju Beson, z.Ambasadore Pamvarsishte "Gjuhes suaj Engjellore dhe Femijnore"...jeni aq "Paqedashes"...sa per te mos thene e Gjithe Bota por Shumica e Njerzeve qe e shikojne Realitetin me Syrin e Realistit NUK JU BESON...nese sote Flasin neen ze midis Shokeve dhe Familjeve NESER DO TJU URREJNE BOTERISHT...sepse ne Gjakun e te Vrareve ne Gaza..kerkoni pas disa Vitesh te Ndertoni Koloni te reja sikur se keni bere ketu e 50-te vite....O Jesus Christos qe ju e Kryqezuat DUKET SE NUK SHIKON NJE FUNDE TE Mire per ju....................................lol

   1. t
    tony

    Ideja e tyre eshte te zhdukin krejt njerezit dhe te grabisin token. Eshte toke ne bregdet dhe e pasur me nafte. Kane para, kane mbeshtetje kane ushtri. kujt po ja pyet per palestinezet e varfer dhe pa mbeshtetje.

    Lini një Përgjigje