E rëndë në Gjermani, nxënësi qëllon me thikë 4 bashkëmoshatarë

22 Shkurt 2024, 13:49Bota TEMA
E rëndë në Gjermani, nxënësi qëllon me thikë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku si pasojë e një sulmi me thikë 4 nxënës kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja ndodhi në një shkollë të mesme, ku nxënësi sulmoi bashkëmoshatarët e tij.

Sulmuesi, i cili gjithashtu mbeti i plagosur, është arrestuar dhe po zhvillohet një operacion i madh policor për të përcaktuar nëse ai kishte bashkëpunëtorë.

Gjendja e të plagosurve dhe rrethanat e sakta të sulmit mbeten të paqarta.

Në vendngjarje janë vendosur forca të forta policie, me pjesëmarrjen e forcave speciale, ndërsa një helikopter policie po merr pjesë në kërkim të bashkëpunëtorëve të mundshëm të autorit.

Në shkollë kanë shkuar edhe ekipet e shpëtimit, si dhe psikologë specialistë për të ndihmuar nxënësit, të cilët qëndrojnë në klasat e tyre deri në konstatimin se nuk ka rrezik të mëtejshëm.

Shumë prej prindërve të nxënësve tashmë janë mbledhur jashtë godinës.

4 Komente

 1. g
  gaz

  Po Gjermania eshte gjithe ai shtet i madh, kaq te veshtire e keni ta percaktoni me sakte se ku ndodhi ngjarja?

  1. T
   Treni

   Ndonjë nga këta emigrantët apo gjerman denbabaden?

   1. T
    Te fala Sandrit

    Perse nuk jepet emri kush eshte autori, ndersa per forcat e forta te policise nuk ka nevoje per spjegim, i shikojme qarte ne vidio qe mezi terheqin kembet

    1. A
     Artan

     Patjeter gjerman 24 karatsh nga Lindja e Mesme ka qene.

     Lini një Përgjigje