Ish-zyrtari rus: Rusia duhet të përfitojë nga kriza e tërmetit në Turqi dhe të pushtojë Stambollin

18 Mars 2023, 14:22Bota TEMA

Ish-zyrtari rus: Rusia duhet të përfitojë nga kriza e

Rusia duhet të përfitojë nga kriza në Turqi e shkaktuar nga tërmeti i fundit dhe të aneksojë disa nga territoret e saj. Kështu është shprehur ish politikani rus Semyon Bagdasarov teksa ka folur për situatën e vështirë në Turqi.

“Rusët duhet të vendosin forca të caktuara në Turqi, tha  Bagdasarov dhe t’i kthejë Rusisë Kostandinopojën (tani të njohur si Stamboll), duke shtuar se qyteti “historikisht na përket neve”.

“Le të përfitojmë nga kjo, ata kanë krizë. Falë Zotit ata kanë një krizë.

Kriza duhet të përfundojë me shembjen e Turqisë dhe aneksimin e këtyre territoreve për ne,”shtoi ai.

8 Komente

 1. k
  k

  Kur Kostantini dhe sulltani i tregonte kurvave të haremit se do ja falnin Kostantinopojën rusisë,ishte gënjeshtër sa për ti palluar.Ky palloshi e paksa kujtuar si të vërtetë. Populli rus ka nevojë vetëm për diktaturë,uri dhe nënshtrim për të qenë i lumtur thoshte A.Pavlloviç Çehov.

  1. D
   DP

   Gallate po qe e vertete! Nje Ukraine e paramatosur u preu krahe e duar, Turqia 80 milioneshe dhe e superarmatosur edhe vetem eshte e papushtueshme. Duke qene edhe pjese NATOs eshte thjeshte e paprekshme!

   1. A
    Askush

    Ashtu eshte, edhe Hitleri per te "drejten historike luftoiiiii"

    1. t
     tartarini23

     Ky me siguri flet pasi ka pire nja 2 kg vodke dhe truri i ka ngrire....Njerez te tille jane mire te ftohen ne cfaqet ehumorit se sjellin te ardhura te mira....Ha...ha.....ha...........IDIOT

     1. H
      Hahahahaha

      Si eshte e mundur qe te gjithe.....jevgjitet dhe mongoloidet...duan Srambollin......cmenduri.....

      1. E
       Erdogan

       Sepse egzistojne "njerez" si ty o Idiot me comentin Hahahaha. Sepse Perandori Ilyre Greke Megas Kostantinos luftoi per Gteqi Bizant kurse You si bij te Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj luftoni per Baben dhe Pashallekun Osmane me kufij deri ne Preveze. Ky eshte ndryshimi.

       1. h
        hoxha fshatit

        HAHHAHAHAHAHAH si eshte e mundur qe ka kaq shume carra ne albanistan dhe i hane keto "mufka" qe leshohen per driteshkurterit dhe frustrohen deri ne orgazem anusal ???!!!!! Po pse xhganem ka kaq shume budallenj ne kete "piç" vendi ,si shpjegohet qe i hane keto mbrroçkulla qe ja u servir Mehrua kundra "armikut" te te tere popujve ???!!! Keta i kujtojne deputetet jashte albanistanit me te njejten nivel QI QE KANE VETE ????!!!!!! Tobe jarabi !!!!

        Lini një Përgjigje