"Komandanti u zhvendos prapa, a nuk jemi edhe ne njerëz?", zbardhet telefonata e ushtarit rus me të dashurën

22 Nëntor 2022, 12:27Bota TEMA

"Komandanti u zhvendos prapa, a nuk jemi edhe ne njerëz?",

CNN ka siguruar dëshminë e të ushtarëve rusë të cilët kanë përshkruar brutalitetin në vijën e parë të luftës në Ukrainë.

“Komandanti u zhvendos prapa por po ne? Edhe ne jemi njerëz”- kështu u regjistrua ushtari rus duke folur në telefon me të dashurën e tij teksa i ka treguar për ushtrinë dhe për dy muajt që ai kishte kaluar në luftë.

"Ne nuk e dimë se çfarë të presim këtu, ndonjëherë është qetësi, ndonjëherë përhapet zjarr.”- dëgjohet duket thënë ai.


Zyrtarët ukrainas kanë reaguar pas një video të publikuar nga CNN ku disa ushtarë rusë janë dorëzuar në jug të Ukrainës.

Rusia pushtoi Ukrainën që prej 24 shkurtit të vitit 2022 ku për pasojë kanë humbur jetën qindra persona ndërkohë mijëra janë larguar nga vendi.

 

1 Komente

  1. g
    ganiu

    Nuk e di a ja ka idenë ushtari i shkretë, se komandanti qëndron gjithmonë pas, në varësi të gradës që ka? Lartësia e gradës është në përpjesëtim të drejtë me largësinë nga fronti. Dhe komandantët ukrainas bëjnë të njëjtën gjë.

    Lini një Përgjigje