Kompania më e madhe ruse e armëve lajmëron rritjen e prodhimit

21 Shtator 2022, 21:50Bota TEMA

Kompania më e madhe ruse e armëve lajmëron rritjen e prodhimit

Kompania më e madhe ruse e mbrojtjes, Rostec, do të rrisë prodhimin e saj të armëve në përgjigje të Vladimir Putin që shpalli mobilizimin e rezervistëve të ushtrisë, sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve Tass.

Tass citon korporatën shtetërore të thotë se ka futur një orar të veçantë ku punonjësit punojnë jashtë orarit.

Firma punëson dy milionë njerëz, sipas qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar.

Rostec tha gjithashtu se kishte për detyrë t’i siguronte ushtrisë ruse armë moderne, raporton Tass.

2 Komente

 1. I
  IDRIZ

  ndyresirat RUSE VETEM PER LUFTE MENDOJNE

  1. a
   anti25642654censurë

   uau,ja dhodhi putana"Tass citon korporatën shtetërore të thotë se ka futur një orar të veçantë ku punonjësit punojnë jashtë orarit.",nga 4 avionë në vit do prodhojë 4,22 avjonë!!atë 0,22 do ta tërheqin me traktor!! problem do kenë kalamajt me lodrat dhe gratë do fillojnë të lajnë me dorë si enët dhe rrobat!! "rosnef" do mbledhë tërë mikroçipat nga elektroshtëpiaket dhe lodrat e kalamajve!! me siguri do fillojnë dhe konfiskimin e smartfonëve dhe kompiuterave!! nuk ju shet as kina mikroçipa,se "armë moderne" nuk i prodhon dot me gaz a naftë bruto!! e aq më pak me propagandë e pordhë xhuxhi!!

   Lini një Përgjigje