Medvedev çon më tej kërcënimin: Rusia e ka zgjedhur rrugën e saj, nuk ka kthim pas

22 Shtator 2022, 12:59Bota TEMA

Medvedev çon më tej kërcënimin: Rusia e ka zgjedhur

E ndërsa presidenti Vladimir Putin shpalli ditën e mërkurë një mobilizim të pjesshëm të ushtrisë, ish-kryeministri Dmitry Medvedev shkon dhe më tej me kërcënimin drejtuar perëndimit dhe kryesisht Europës.


Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit u shpreh se tashmë Rusia e ka zgjedhur rrugën e saj dhe se armët bërthamore ruse mund të mbërrijnë më shpejt në Europë sesa NATO përgatitet të ndërhyjë në Krime.

“Rusia mund të përdorë çdo armë, përfshirë armët bërthamore strategjike, për të mbrojtur sovranitetin e saj kombëtar, si dhe territoret që kanë vendosur të bashkohen. Mund të godasim Evropën dhe SHBA-në më shpejt se sa NATO-ja mund të godasë Krimenë”, tha Medvedev.


Ish-presidenti foli dhe për referendumet që pritet të mbahen në Ukrainë, duke shtuar se këto krahina do të kenë një mbrojtje të shtuar nga ana e Rusisë.

“Referendumet do të zhvillohen dhe në Republikat e Donbasit dhe territoret e tjera do të jenë pjesë e Rusisë. Mbrojtja e të gjitha territoreve që u janë bashkuar Rusisë do të forcohet ndjeshëm nga Forcat e Armatosura Ruse”, përfundoi Medvedev.

8 Komente

 1. B
  Beni

  Keni zgjedhur rrugen e ferrit !

  1. G
   GEZUAR BAFTJAR

   Rrugen e mutit thuaj!! Ka gjithemone njehere te pare. Po ju lene qe tju rritet oreksi me shume. Kur te fillojne ruset nga brenda do ta hani nga Amerika Pretendoni se mund te goditni por Amerika i ka mbi qiellin tuaj armet berthamore. Kur Putana juaj te behet gati ahere do jete dhe fundi i juaj.

   1. G
    GEZUAR BAFTJAR

    Rrugen e mutit thuaj!! Ka gjithemone njehere te pare. Po ju lene qe tju rritet oreksi me shume. Kur te fillojne ruset nga brenda do ta hani nga Amerika Pretendoni se mund te goditni por Amerika i ka mbi qiellin tuaj armet berthamore. Kur Putana juaj te behet gati ahere do jete dhe fundi i juaj.

    1. G
     GEZUAR BAFTJAR

     Rrugen e mutit thuaj!! Ka gjithemone njehere te pare. Po ju lene qe tju rritet oreksi me shume. Kur te fillojne ruset nga brenda do ta hani nga Amerika Pretendoni se mund te goditni por Amerika i ka mbi qiellin tuaj armet berthamore. Kur Putana juaj te behet gati ahere do jete dhe fundi i juaj.

     1. G
      GEZUAR BAFTJAR

      Rrugen e mutit thuaj!! Ka gjithemone njehere te pare. Po ju lene qe tju rritet oreksi me shume. Kur te fillojne ruset nga brenda do ta hani nga Amerika Pretendoni se mund te goditni por Amerika i ka mbi qiellin tuaj armet berthamore. Kur Putana juaj te behet gati ahere do jete dhe fundi i juaj.

      1. G
       GEZUAR BAFTJAR

       Rrugen e mutit thuaj!! Ka gjithemone njehere te pare. Po ju lene qe tju rritet oreksi me shume. Kur te fillojne ruset nga brenda do ta hani nga Amerika Pretendoni se mund te goditni por Amerika i ka mbi qiellin tuaj armet berthamore. Kur Putana juaj te behet gati ahere do jete dhe fundi i juaj.

       1. S
        Sara

        jaja, cfare fytyrash sikur jane arratisur nga pavioni i psikiatrise

        1. F
         Franci

         Nuk do qe ide e keqe fjala "sikur " te mungonte .....

         Lini një Përgjigje