Medvedev: Rusia ka mjaftueshëm armë për të vazhduar luftën në Ukrainë

24 Janar 2023, 22:00Bota TEMA

Medvedev: Rusia ka mjaftueshëm armë për të vazhduar

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev u përgjigj të martën ndaj raporteve perëndimore, sipas së cilave, Rusisë po i mbaronin raketat dhe artileria e rëndë.

Medvedev u shpreh se Rusia ka mjaftueshëm armë për të vazhduar luftën në Ukrainë, shkruan Reuters.

“Kundërshtarët tanë po shikojnë, ata bëjnë periodikisht deklarata se ne nuk kemi këtë apo atë. Unë dua t’i zhgënjej ata. Na mjafton gjithçka,” deklaroi Medvedev gjatë një vizite në një fabrikë kallashnikovi në Izhevsk, rreth 1000 kilometra në lindje të Moskës.

Medvedev u tha zyrtarëve gjatë vizitës se dronët ishin veçanërisht në kërkesë të lartë për atë që Moska e quan “operacioni i saj special ushtarak” në Ukrainë.

Zyrtarët ushtarakë ukrainas dhe perëndimorë kanë thënë se Rusia po përballet me mungesë armësh pasi ka gjuajtur mijëra predha artilerie dhe raketa në drejtim të Ukrainës.

5 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  medi nëse i ke!?përse ha mut??përse mburresh kot së koti??nëse ke kaq shumë lëre armikun tënd të mos dijë se sa i fortë je ti,lëre në injorancë në gabim,ti do kesh mundësinë të fitosh më kollaj!!por jo medi nuk është armik i keq,ai vepron me ndershmëri në luftë,i tregon armikut fuqinë e tij që të mos thonë "na i bëre me hile"??a të martë muti shalët ty o medi,se putanës i a ka marrë dhe shurra!!

  1. p
   pretorian.

   @ antisuperkoqen. O bole, po i lexon budallalleqet dhe karlleqet qe shkruan? O bajge, po e kupton ndopak se çfare roçkadani je? Hahahah çfare karagjozi, tuafi dhe budalle je!!! I turperove ata te gjakut tend, apo jane loqe si ty? Ti po e meson Medvedevin se çfare te thote dhe çfare te mos thote? Ti kokpalare dhe kokbosh? Ti i tregon se si ai duke "genjyer" sipas teje mund te mund armikun? Po çfare kari dhe bajge je? Ti ke vetem nje neuron ne koke. Po ik or bajge dhe shiko [jaten tende se po ta hane te tjeret, do mesosh ti liderin e 150 milion ruseve si te veproj dhe sillet. O shqipkar ke tru ne koke? Po le nam o bole. E di si thone per sojin tend ne Vlore: Ky meriton nje kallep te vogel ne sume dhe ta leshosh si sorrat nga Kuzbabaja.

   1. a
    anti25642654censurë

    pretore të qifça robt,përshëndetje për hyrje!! "do mesosh ti liderin e 150 milion ruseve si te veproj dhe sillet.",a me të vërtetë e ke?? janë 150 mln idiotë,përjashto ty që nuk hyn në atë 150 mln!se ti je një koqe gomari që se ke shokun!!o idiot nëna të ka gënjyer se babain e ke rus!!ajo qihej aq shumë në atë kohë sa nuk mban mënd se sa kg sperëmë mbushej në ditë!duke të parë se sa idiot je,të tha rus,sepse nuk dheshte që ti të pyesje tërë vlonjatët "je ti baba tim??"!! ndoshta ke të drejtë,e kam dëgjuar dhe unë,lab hesapi!kurse për ty mjafton një në gojë e një në byçkë!!e bie rehat!!nuk bëhet fjalë për dinamit o pre tore!! ps:sa për dijeni!në vlorë nuk përdoret fjala sumë!!përdoret bythë,por ti sumën e ke mësuar në tiranë!!ke qënë konviktor?

  2. I
   Igor

   Or zoteri sejcilit dote i vjen fundi neve si popull si e si por edhe udhehqsive ju vjen fundi neve jemi te gatshem,por sa simpati dote fitojne Amerikanet dhe Ruset XERO,

   1. a
    anti25642654censurë

    a thu se jemi tu bo vlersimet e BBVip o igi??

   Lini një Përgjigje