"Rusët të qëndrojnë në vendin e tyre", protesta në kufi me Gjeorgjinë

28 Shtator 2022, 14:40Bota TEMA

"Rusët të qëndrojnë në vendin e tyre",

Qytetarët gjeorgjianë janë mbledhur në kufirin Gjeorgji-Rusi, duke protestuar për mbylljen e kufirit. Protesta është organizuar nga partia opozitare Droa, sipas mediave të huaja.

Ata kanë kërkuar që rusët të qëndrojnë në vendin e tyre dhe të protestojnë.

Gjeorgjianët bënë thirrje që kufiri të mbyllet për qytetarët rusë, duke theksuar se qytetarëve rusë duhet t’u hiqet mundësia për të hapur llogari bankare dhe duhet t’u refuzohet strehimi.

Sipas tyre, ata nuk kanë informacione në lidhje me popullin rus që vjen dhe dhe çfarë përfaqësojnë ata.

1 Komente

  1. s
    sabrima_ehhhh

    ata qe vijne nga Siria dhe Irani quhen demokrate

    Lini një Përgjigje