VIDEO/ Sulmi me thikë e çekan në Paris, momenti i arrestimit të autorit

3 Dhjetor 2023, 14:47Bota TEMA
VIDEO/ Sulmi me thikë e çekan në Paris, momenti i arrestimit

Videoja e arrestimit të autorit të sulmit të përgjakshëm në Paris po bën xhiron e rrjetit.

Autori, një 26 vjeçar qëlloi për vdekje një turist gjerman dhe plagosi dy të tjerë, në atë që e cilësoi si një shenjë hakmarrje për myslimanët që po vriten në botë.


Në video shihet sulmuesi duke u përpjekur t’i shpëtojë dy policëve, një burrë dhe një gruaje, të cilët i drejtojnë armët.

Në të njëjtën kohë, autori postoi një video në rrjetet sociale duke marrë përgjegjësinë për sulmin e tij. Në këtë fazë, hetuesit nuk e dinë se kur është regjistruar video, por ajo është postuar në internet “njëkohësisht” me sulmin, sipas burimit të sigurisë.

Pas sulmit ka reaguar presidenti francez, Macron. Në postimin e tij, Emmanuel Macron i shpreh ngushëllimet familjes dhe të afërmve të shtetasit gjerman që humbi jetën.

Gjithashtu për sulmin ka reaguar edhe kryeministrja Elizabeth Borune. “Ne nuk do t’i dorëzohemi terrorizmit", tha Borune.

 

6 Komente

  1. 1
   100%SpotOn

   Nuk ka nevoje per emrin, se do ofendoheshin shqiptart byrazere....lol..

   1. s
    sADF

    Pse i bie ne qafe kafsheve, ky nuk e meriton nje kompliment te tille

   2. H
    Homer

    Hidhini jashte keta, nuk jane as per pune as per lufte.

    1. X
     Xhamia Sulltan Muratit Prishtine

     E vetmja mundesi qe kane eshte te provokojne qe Izraeli te vrase te pafajshem..per tu viktimizuar.. ne asnje fushe nuk jane kompetente.Nje medalje ari s marrin ne Olimpiade p.sh nder 1.3 miliarde

     1. t
      toleranca karshi islamisteve,qe shndrrohet ne krim

      Qerojini,nga Europa,keta perbindsha islamist,qe u marrin jeten ne menyre makabre,qytetareve te thjeshte,qe jane ne punen e tyre.

      Lini një Përgjigje