Ndërtoi pa leje për të zgjeruar lokalin e tij në qendër të Laçit, arrestohet 43-vjeçari

3 Dhjetor 2023, 14:27Bota TEMA
Ndërtoi pa leje për të zgjeruar lokalin e tij në qendër

Një 43-vjeçar është arrestuar për ndërtime pa leje në qytetin e Laçit.

Shtetasi E. Ç po kryente punime pa leje për të zgjeruar lokalin e tij në sheshin qendror të Laçit në momentin e arrestimit.

Materialet e ndërtimit që shërbenin për zgjerimin e biznesit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve procedurale për rastin, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, materialet e ndërtimit që do t’i shërbenin zgjerimit të biznesit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

 

3 Komente

 1. M
  Moza

  prishja e ndertimit dhe gjobitja do te ishin me efektive se arrestimi, por atehere as prokurori as gjyqtari s'do shifnin ndonje $$$

  1. F
   Fat man

   Kur nderton nje shtese pa leje eshte e kunderligjeshme dhe te turren te gjithe si hijena, kur nderton pa leje nje pallat je ne rregull, dorovit milionat dhe e hipotekon me bekimin e qeverise dhe te dora vete Ed Dioges.

   1. a
    anti25642654censurë

    unë kujtoja se laçi është në shqipëri!?tashti e kuptova se paska dhe një laç diku tjetër në botë!kot nuk e kanë futut në "lajme nga bota"!!apo thjeshtë "Laçi është botë më vete"??

    Lini një Përgjigje