Stoltenberg: Duhet të përgatitemi për më të keqen në Ukrainë

3 Dhjetor 2023, 13:56Bota TEMA
Stoltenberg: Duhet të përgatitemi për më të keqen

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se luftërat janë në thelb të paparashikueshme dhe se duhet të përgatitemi edhe për lajme të këqija nga Ukraina.

Stoltenberg, në një intervistë për televizionin gjerman ARD, duke iu përgjigjur pyetjes nëse ka frikë se situata në Ukrainë do të përkeqësohet në të ardhmen, tha se luftërat zhvillohen në faza, por se “ne duhet ta mbështesim Ukrainën si në kohë të mira ashtu edhe në të këqija. ”

Duke iu referuar situatës në front, Stoltenberg tha se nuk ka pasur përparim të dukshëm gjatë muajve të fundit.

1 Komente

  1. P
    Pirdhni se liroheni.

    Degjoni keta loqen Stoltenberg se nuk ha mut kot ai, ka te ambaluzhuar nga pampersat e Biden te semurit me alzheimer.

    Lini një Përgjigje