VIDEO: I ngazëllyer që u nxor nga rrënojat, momenti kur i vogli luan me ekipin e shpëtimit

8 Shkurt 2023, 21:10Bota TEMA

VIDEO: I ngazëllyer që u nxor nga rrënojat, momenti kur i vogli

Helmetat e Bardha, grupi i vullnetarëve që po ndihmojnë të mbijetuarit nga tërmeti në Siri, kanë publikuar një video emocionuese të një fëmije që u shpëtua nga rrënojat.

I vogli buzëqesh menjëherë pasi nxirret nga gërmadhat dhe fillon të luajë me ekipin e shpëtimit që nuk i kursen brohoritjet dhe përqafimet.

Një tërmet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 11 mijë viktima dhe mijëra të plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 26 kilometra nga qyteti Nurdagi dhe rreth 33 kilometra larg qytetit Gaziantep, tha Shërbimi Gjeologjik amerikan.

Bëhet me dije se ka pasur edhe tërmete pasuese, përfshirë edhe një me magnitudë 7.5 ballë të shkallës rihter.

Ekipet e emergjencave vazhdojnë punën për nxjerrjen e personave që ndodhen nën rrënoja.Lini një Përgjigje