VIDEO: Shoferja e dehur hyn në një festë ditëlindje, vret dy fëmijë! 13 të tjerë u plagosën

21 Prill 2024, 10:03Bota TEMA
VIDEO: Shoferja e dehur hyn në një festë ditëlindje, vret dy

Dy fëmijë, të moshës 8 dhe 5 vjeç, u vranë dhe 13 të tjerë u plagosën kur një shofere e dehur përplasi makinën e saj në një festë ditëlindje me fëmijë, në Michigan, SHBA.

Përplasja ndodhi rreth orës 15:00 ditën e djeshme kur një grua 66-vjeçare përplasi automjetin e saj në klubin e varkave Swan Creek, ku fëmijët dhe prindërit e tyre po shijonin një festë ditëlindjeje, tha Sherifi i Qarkut Monroe, Troy Goodnough.

Video tregon fuoristradën blu të gruas duke kaluar me shpejtësi nëpër parkingun e klubit dhe duke u përplasur me murin e pasmë të ndërtesës. Një vajzë 8-vjeçare dhe vëllai i saj 5-vjeçar kanë humbur jetën në vendngjarje, tha policia.

Tre fëmijë dhe gjashtë të rritur u dërguan në spitalet e zonës me dy helikopterë ose ambulanca, disa me lëndime të rrezikshme për jetën.

Të plagosurve të tjerë u është dhënë ndihma e parë në vendngjarje dhe disa prej tyre janë dërguar në spital me automjete private.

Policia nuk e bëri të ditur identitetin e gruas, por tha se ajo u arrestua me dyshimin se kishte drejtuar mjetin në gjendje të dehur duke shkaktuar vdekjen. Ajo po bashkëpunonte me autoritetet dhe ka të ngjarë të përballet me më shumë akuza ndërsa hetimi vazhdon.

Swan Boat Club ka njoftuar se do të jetë i mbyllur për pjesën tjetër të fundjavës për shkak të tragjedisë.

4 Komente

 1. X
  X

  A nuk do ishte me mire qe gazetari te jape dhe burimin nga e mori kete lajm, jo per gje po i merr dhe hakun tjetrin. Copy-Paste kudo lejohet por sipas rregullave.

  1. R
   Reali

   NUK JANE AKSIDENTE PERDORIMI I MAKINAVE PER TE GODITUR MASIV NJEREZISH NE CEREMONI TE NDYSHME, NE BULEVARD, NE STACIONE AUTOBUZASH, E VENDE TE TJERA. ATO JANE AKTE TERRORRISTE. ATA DIKUSH I PAGUAN ME SHUMA TE MEDHA DHE U NGROH ZEMREN SE KESHTU ATA DO FUTEN NE HISTORI DHE DO BEHEN TE NJOHUR BOTERISHT. ORGANIZATORET E KETIJ LLOJE KRIMI JANE PROFESIONIST DHE TE PASUR. NUK ESHTE VESHTIR TE ZBULOHEN POR ATA PAGUAJN DHE MBULOHEN PERSERI. PARAJA PO BEN LIGJIN DHE JO DREJTESIA.

   1. a
    anti25642654censurë

    ke shumë të drejtë!!është e pamundur që ta bëjë një i dehur!!këta janë të paguar sigurisht!!lal,terror do të thotë të trëmbësh masën e popullit!e që ta trëmbësh masën e popullit duhet të marrësh përsipër krimin që ke kryer!!nëse ndodh që pasi të kenë vdekur 50 mij njerëz në turqi(për shëmbull)nga një tërmet,nuk del kush të thotë"e kam shkaktuar unë tërmetin"?!atëherë njerzit kujtojnë se tërmeti ka ndodhur si çndodh gjithnjë!!nëse një i dehur a një RrK humb kontrollin e makinës,dhe nuk merr përsipër aktin e vullnetshëm për të vrarë njerëz për të friksuar popullsinë,a një pjesë të caktuar të popullsisë!?atëherë kemi të bëjmë me një aksident!o ba budallallëku o nga alkoholi!!"PARAJA PO BEN LIGJIN DHE JO DREJTESIA."?!a nuk e ak bërë githnjë paraja ligjin??kur ke parë ndonjëherë "DREJTËSI" 110% TË PASTËR??ah po se harrova!!ke parë gjithnjë në ëndërr,ku ke fituar gjithnjë ti???nëse ke para dhe me një drejtësi të mirë prapë ke mundësi që të ndikosh mbi vendimin e saj!!një avokat të mirë dhe një avokat të keq i paguan me para!pra ku jep më shumë,atje ke më shumë fitim!!avokati i mirë,i paguar shumë,ndoshta nuk e ndryshon 100% vendimin,por të paktën e lehtëson dënimin!!e kundërta me një avokat të dobët dhe për pasojë të paguar keq!!kështu lali lëti slloganet alla trap amerikan se shkojnë vetëm për budallenj!!

   2. T
    Treni

    Të lirohet menjëherë, urgjentisht të nxirret e lirë. Është e qartë që ka qenë e pirë dhe kjo sipas ligjit shqiptar duhet konsideruar si rrethanë lehtësuese. Tani, SHBA është vërtetë shtet tjetër, por ne kështu do e bënim.

    Lini një Përgjigje