REPLIKAT/ Debat në Komisionin e Ekonomisë mes Shalsit dhe Spahos: Jo vetëm injorim, ti do të degjenerohesh

22 Maj 2023, 12:35Ekonomia TEMA

REPLIKAT/ Debat në Komisionin e Ekonomisë mes Shalsit dhe Spahos: Jo

Sot në Komisionin e Ekonomisë po diskutohet për një ndryshim në ligjin e statusit për gjyqtarët dhe prokurorët.

Debatet nuk kanë munguar gjatë mbledhjes mes Eduart Shalsit, kryetarit të komisionit dhe deputetit Edmond Spaho.

Spaho ka ndërhyrë teksa kolegët po jepnin mendimin e tyre në lidhje me ndryshimet dhe sjellja e tij është quajtur pa etikë nga ana e Shalsit.

Pjesë nga debati:

Shalsi: Zoti Zëvendës ministër, a ka mundësi mos t’i ktheni fare përgjigje? Mos e ktheni as kokën. Jo injorim por ti do degjenerohesh.

Spaho ndërhyn nga vendi

Shalsi: Shiko, shiko çfarë bën. Kalojmë në votim se është e kotë. Çfarë shqetësimi ke zotëri. Kontribuoni në etikë.

A të duket normale sjellja jote? S’të jep përgjigjen që do ti, por sipas asaj që ato dinë.

Këtu janë të pranishëm të gjtihë deputetët, çfarë statusi ke ti që s’lë të tjerët.

Spaho: Unë kam drejtuar një pyetje, po pres një përgjigje.

Shalsi: Ja shiko, shiko çfarë bën. Vazhdo zonja Dhëmbi.

1 Komente

  1. D
    Demokrati

    Linja mond picirukun , se ati i janë bashkuar trutë me palcën e kurrizit. Ptu rraca e celbur që në kohën kur ishe zv.dtdjtir në Rezervat e Shtetit, në kohën e diktaturls, nuk la gjë pa vjedhur e fotografi të Enverit pa puthur. Vulëhumburi duhet dërguar të punojë në një fshat por me lopatë e kazëm.

    Lini një Përgjigje