FOTO: Policia konfiskon Ferrarin dhe e përdor për vete

27 Korrik 2022, 12:13Hi-Tech TEMA

Policia çeke vendosi që një makinë Ferrari të konfiskuar ta përdorë si makinë patrulle.


Bëhet fjalë për një supermakinë të vitit 2011, Ferrari 458, që kushton rreth 200 000 euro, dhe që sot është një nga makinat e policisë më të shpejta në botë.


Autoritetet thonë se makina e tyre e re, që kap shpejtësinë maksimale prej 325 km/h, do të përdoret për ndjekjen e kriminelëve dhe për të ndalur garat e paligjshme nëpër rrugët e qytetit.
Policia njoftoi se modifikimi i Ferrarit me logot e policisë kushtoi më pak sesa blerja e një Skode të re.

4 Komente

 1. V
  Vin

  Modifikimi ndoshta kushtoi pak po pjeset e kembimit sa do i kushtojne?

  1. ?
   ????????????????????????

   per cfar shteti behet fjale o gazetar amator

   1. c
    cim peka

    Ne shtetin e Cin e ma cin te Gungumallit

    1. t
     titi

     Po lexoje se ta thote ne shtetin Cek

     Lini një Përgjigje