Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, identifikohet shoferi i “Benzi-t” të marrë me qira

2 Prill 2024, 14:25Kronika TEMA
Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, identifikohet shoferi i

Një aksident tragjik ndodhi në orët e para të mëngjesit  të sotëm në Këlcyrë.

Një automjet tip “Benz” i marrë me qira,  i cili drejtohej nga Edison Bregaj, dhe brenda tij ishin edhe 7 klandestinë, përfundoi në shtratin lumit Vjosë, ku si pasojë humbën jetën të gjithë.

Mjeti u pikas nga një patrullë policie, e cila i ka bërë thirrje të ndalojë, por Bregaj ka refuzuar t’i bindet urdhrit të policisë duke shtuar shpejtësinë.

Efektivët i janë vendosur në ndjekje, por më pas u ka humbur nga sytë. Pas shumë kontrolleve u verifikua rreth orës 04:00 se ‘Benz’-i kishte përfunduar në shtratin e lumit Vjosë.

Drejtuesi i mjetit raportohet se ka qenë duke udhëtuar me mbi 200 km/orë, duke bërë që të humbiste kontrollin dhe të “fluturonte” nga rruga drejt lumit.

Sa i përket shtatë emigrantëve, ende nuk ka informacion për indentitetin e tyre.

 

11 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  200 km ne ore? E paska keshilluar gabim Cipa gazetar te vellain polic. Nga hyne klandestinet? Sa para paguhet drejtori per cdo rruge trafiku?

  1. Z
   Zigur K.

   Pyet tet moter sa paguhet,ose tet eme..

   1. L
    Latif Dreqi

    A sa per te qire kurvat qe jeni ju dobicet e Enverit, mos tju preket njeri nga vatha juaj se kerceni tatepjete sikur ju ka shkerdhyer mamane. A ju qifsha kurvat ty, Cipes, balles e me radhe plehra muti.Futet ne dhe 8 veta dhe nuk keni nje fjale ngushellimi. Harruat o moterqira qe dolet si kavje nga izolimi i dobicit te anese per 45 vjet, shkuat ju e te gjithe ne prej atij qe i vafte shpirti ne sketerre, neper malet e Greqise e detrat e Italise. Mallkuar qofshi dhe mallkuar qofte dita qe erdhen ne pushtet dobicat e dushan mugoshes!

  2. E
   Evropiani nga Shqipëria

   Po rritet numri i turistëve. Nuk ka pushim gjithë vitin.

   1. R
    Rilindja e kohës që po kalojmë

    Shoferit rrugë të mbarë atje ku eshtë nisur dhe inshallah merr edhe të tjerë me vehte ashtu siq ishte ai dhe puna e tij. Ka dashur të bëhet i pasur qafiri, nuk punojnë dot punë të ligjeshme si shumica e njerzve te edukuar. Ligji njihet dhe zbatohet nga njerzit e edukuar, perndryshe eshte nje copë leter. Me vjen keq per ato viktima qe i mori ne qafë, djem nënash të gjithë, nisur për një jetë më të mirë per vehti dhe familjet e tyre, por jua shkurtoj jetën qafiri shqiptar. Policia jonë si gjithëmonë, në aksion për të rrjepur shkelsit e ligjit dhe per të perfituar për vehti noj gjë të paligjeshme dhe inshallah mos e zēnshin darkën sonte. Ato janë dhe shkaku kryesor i aksidentit sepse këtë shkelsin e ligjit mund ta kishin kapur krejt kollaj, pa e trembur apo ndjekur per te bere aksident, por nuk ju eshte pritur policise sepse kanë pas frikë se dikush tjeter do ta kapte troftën dhe do të ngeleshin pa gjë. Policia eshte dhe shkaktarja e ketij aksidenti te dhimbshem dhe tragjik.

    1. d
     dsa

     "Zigur Kari" mos komento komentet e te tjereve se t'a qi mamin dhe te bej me vella te vogel jo per 9 por per 7 muaj, po deshe te bej edhe daje.

     1. M
      Mimi

      Amon se kur deklarojne....shpejtesi mbi 200 ne ore....a thu se po ecnin ne piste avionesh.....ne ato rruge as 100 nuk kap dot ne rastin me te mire...

      1. G
       Genti

       Fatkeqësi që klandestinët sirianë ose afganë e paguan me jetë dhe para rrugën e tyre të fundit drejt Perëndimit. Është kriminale që njerëz që i kanë mbijetuar luftrave të zhvaten dhe më keq akoma të vdesin rrugëve të vendeve ku kërkojnë shpëtim.

       1. V
        Vjollca. K

        Shqiperia - vendi transit I Europes=Hani I Stavros. Miresevini te dashur klandestine, na duheni te mbushni xhepat e policise; Miresevini escorts (k**va, prostituta), na duheni te destresoni politikanet e mbingarkuar nga puna, miresevini tourists te mirefillte, qe vini me imagine e reklamave dhe ikni me koken xhunga-xhunga nga pickimet e myshkonjave, me imazhin e shtyllave te tensionit, ngarkuar me shtellunga telash primitive, me imazhin e plehrave, kazaneve aromatike dhe se fundi pa breke se merrni dhe nje dore te fundit nga xhepiste, granites, femije, hoteliere. Me dalni nese kam harruar gje tjeter, e gjate lista vajtuese ekryeministrit budalla.

        1. e
         eeee

         gjynah ,,,,,tani qe mbaron dhe muaji i Ramazanit ,,,,,

         1. Y
          Ymeri nga Yzberishi

          Ngushellime familjeve te tyre… qofshin te xhehnetit…

          Lini një Përgjigje