Ambasadorja e BE-së takon Altin Dumanin: Mbështesim një SPAK të pavarur dhe efektiv

24 Janar 2023, 20:20Kronika TEMA

Ambasadorja e BE-së takon Altin Dumanin: Mbështesim një SPAK

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Christiane Hohmann ka takuar këtë të martë drejtuesin e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Altin Dumani.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hohmann u shpreh se BE-ja mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv.

Sipas saj, lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar, mbetet e vetmja mënyrë që Shqipëria të përparojë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE.

“Bisedë e mirë me Kryeprokurorin e ri të SPAK, Altin Dumani. BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv. Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet çështje kyçe për avancimin e Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, shkroi ajo në Twitter.

3 Komente

 1. S
  SPAK "me i miri" JO

  Efektiv per te mos bere asgje! Hmmmm

  1. Z
   Zoti Ju ndimofte z.Dumanin ..

   Do.zoti z.Dumanin zbaton Ligjet dhe ckiron dhe njehere Shqiperine nga Kriminelat... z..Dumanin do mbahesh mend Si Heroi i Demokracise mbas 32 viteve te veshtira ...qe Kriminelet Saliu i pari dhe Ilirin Florririn dhe ata muter te tjere Vasili apo Noka etj etj .. Ndimoje kete Popull te shume vuajtur ..z.Dumanin....asnje gje me teper vetem zbato Ligjet dhe me i Respektuar dhe me i dashuri i Shqiptarizmit...

   Lini një Përgjigje