U godit 27 herë me thikë, flet 41-vjeçari: Pasi shoku iku të blinte cigare ata nisën të më sulmonin

24 Janar 2023, 14:40Kronika TEMA

U godit 27 herë me thikë, flet 41-vjeçari: Pasi shoku iku

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me masakrimin me thikë të një 41-vjeçarit Eder Dorzi në një lokal në Tiranë. Ngjarja ndodhi 3 ditë më parë, në një lokal në Bllok ndërsa u mbajt e fshehur nga policia.

Dy autorët kanë hyrë në lokal dhe janë ulur në tavolinën e Drozit, i cili shoqërohej edhe nga një person tjetër.

Mësohet se personat në fjalë i kanë kërkuar shoqëruesit të 41-vjeçarit që të blinte një paketë cigareje dhe pas atij momenti kanë nisur të sulmojnë me thikë Drozin duke e lënë të plagosur.

Fill pas ngjarjes ata janë larguar prej aty, ndërkohë 41-vjeçari ka dalë nga lokali i gjakosur dhe ka kërkuar ndihmë. Ishin kalimtarët e rastit ata që njoftuan ambulancën dhe policinë.

Ndërkohë, në spital Drozi dëshmoi para një oficeri policie ngjarjen  edhe identitetin e personave që e sulmuan me thikë. Ndërkohë, policia sekuestroi pamjet filmike të kamerave të sigurisë të lokalit.

 

2 Komente

 1. T
  Tir Vasili

  Mire ja kane bere e paskan ngaterruar me terrorist , jane plotesisht te pafajshem

  1. "
   "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

   Hahahaha biond "autochthonous" turkoshqipfoles..... allah uakbar.

   Lini një Përgjigje