"Do ta var Zahon", kërcënoi me jetë djalin e Ramës. Gjykata lë në ‘arrest shtëpie’ 61-vjeçarin

24 Janar 2023, 14:22Kronika TEMA

"Do ta var Zahon", kërcënoi me jetë djalin e

Policia ka arrestuar tre ditë më parë Ivzi Hoxhën i cili gjatë një proteste para bashkisë kërcënoi me jetë djalin e mitur të kryeministrit Edi Rama.

Policia thotë se 61-vjeçari, banues në Tiranë u arrestua pasi ka paralajmëruar se do të hakmerret për prishjen e banesës së tij, në rrugën “5 Maji”.

‘Jam kaq i revoltuar me këtë pushtet dhe i them Edi Ramës të mos shkojë në ekstrem. Zahon do ta var. Ky më detyron të dal në rrugë.

Me askënd nuk mund të takohesh por kam arritur në një opinion timin që edhe nënat e tyre do ta dinin se çfarë mostrash do ishin, do t’i abortonin se aq të pashpirt janë.’- u shpreh ai.


Ndërkohë gjykata ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë "Arrest në shtëpi". Gjatë marrjes në pyetje Hoxha është shprehur i penduar dhe se nuk ka pasur qëllim të kanos kryeministrin dhe familjen e tij.

8 Komente

 1. I
  I forte shume

  Trime i madhe bravo do vrasesh nje femije 7 vjec bravo te lumte per kulturen dhe edukaten e shpelles pa harruar trimerin legen burre turpe shko varre veten nese ke pak dinjitet malok i piste

  1. t
   tata luifjj

   Keshtu ju thot salihi ai kushtetuten e ka zevendesuar me kanunin, tani nese djalin e rames nuk e gjen te pakten te vine dhe te me rruajn bolet mua ne sheshin skenderbej live,

  2. L
   Laluci

   Ja pra keta jane maloket e Non Grates ,tamam si (ujqerit kur behen kope )ky malok beri namin do vrase do vare e tj ,e tani qe e kane thire ben shuren ne brek ,e thot nuk kam pasur kercenim ,futeni ne burg kete pa bere krim sot se neser e ben ,

    1. T
     T

     Raseni brenda ate shkerdhat malok se ai nuk ndryshon dot eshte i eger dhe i poshter ne shpirt .se ashtu eshte ritur .ca nuk pret nga ky lloj mostre .

     1. T
      Tironci

      pune malokesh nga kalaja e dodes. Keta te rruajne bolet

      1. o
       oo7501

       Ky "biçim" nuk m'a do mëndja se është tiranas,në se po ,nuk ka pyll pa derra ,por doja r'i kujtoja në se është i ardhur nga jashtë Tiranës ,ku e ka ndlrtuar shtëpinë në tokë të trashëguar,të blerë apo zaptuar dhe legalizuar Në se është ky varianti i fundit,nga dikush është marrë dhunshëm,po ai personi që ka qënë pronar i ligjshëm ç'do të thoshte në se ti i ke zaptuar tokën ? Kë do kërcënonte ? Besoj se të parin ty si zaptues Së dyti Berishën që të lëshoi azat për të kapur terrene të botës ose Metën dhe Ramën ,por jo fëmijët e tyre ,sepse po t'a kthesh thikën nga vetja e di se sa të dhëmb fjala pa le pastaj se ju u ka mesuar Saliu se vetëm ju dini të merrni hak .

       1. x
        xhoxhi

        Hetoheni dhe do shikoni se shtëpinë e ka bërë me të vjedhur.Hajdut i keq zen në gojë një fëmijë.Gjykata ta vendosë në qeli pa asnjë frikë sepse një person që kërcënon një fëmijë është më keq se ISISS

        Lini një Përgjigje