Provat e reja për 21 Janarin, SPAK reagon për herë parë pas kallëzimit

24 Janar 2023, 15:40Kronika TEMA

Provat e reja për 21 Janarin, SPAK reagon për herë parë pas

SPAK në një përgjigje të dhënë për Euronews Albania ka bërë me dije se kallëzimi i bërë ditën e djeshme nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja do i nënshtrohet procedurës së shortit kush prokuror do të merret me çështjen.

Në përgjigje kuptohet se do të verifikohet nëse ka elementë për kryerjen e veprave penale të pretenduara.

“Në Sekretarinë e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është protokolluar në datën 23.01.2023, kallëzimi i Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, në lidhje me ngjarjet e dates 21.01.2011.

Ky kallëzim do t’i nënshtrohet procedurës së shortit dhe do të trajtohet në përputhje me parashikimet e Kodit të Procedurës Penale”- thuhet në përgjigjen e SPAK.

4 Komente

 1. s
  saliu duhet te shpallet terrorist

  me kete fakt te ri dum dum dumani,bashke ma arben llallat do fshijne menderen si gjithmone ne keto 30 vjet.mos valle ky audio pergjim eshte fakt me i rende se sa ato qe ka bere saliu me kriminelet e tij e asaj dite,apo theniet e kunder theniet e mepastajme,intrigat dhe kercenimet e ketij krimineli jane faktet me te renda se sa ky audio pergjim qe rreket aspaku me politikanet qe do denojne kete kriminel qe ne kohen qe u be komunist i flakte. Mos eshte kjo audio me e rende se 97,98 kur vrau e vodhi,apo me e rende se gerdeci,apo se ajo e lazaratit dhe nafta e milloshevecit qe i pranon edhe vete,dhe ju thote shqiptareve drejtesis dhe amerikes,me rruni bythen me faktet tuaja ,se nuk keni asnje fakt per mua,dhe cecenet jane gati te japin edhe jeten per kete kriminel ashtu sic jepnin per enverin

  1. M
   Meri

   Tani do hedhin shortin se ne vilen breshke te hypin, per te zgjidhur ceshtjen se luane e tigra s’ka.

   1. O
    Osmoni

    Do te hedhin shortin derisa shorti te mos kete radhe per short, por me kusht qe prokurori te jete nga Tropoja, te jete nip apo mbese e Sali Berishes, te kete diplomim nga Plepat, ta kete emeruar Sali Berisha, te kete kaluar se pari nga Dogana (nga Shkelzen Berisha), te jete betuar perpara Saliut dhe jo perpara Kushtetutes etj! Ja ky eshte shorti qe do te hidhet! Ha mut i popull, ha!

    1. N
     Nokja

     Kete radhe e kane seriozish meqenese dolen prova te reja SPAKU do te veroje tamam si me ata te krahut tjeter ose si me ata fukarenjte qe mezi shyjne vaktin . U vrane 26 njerez ne gerdec lere plagosjet e milonat e humbura akoma diskutohet presin te iki Mediu si Llalla pastaj fillojne , na iku ta gjeje interpoli ndersa tani me keto provat e reja per 50 vjet do vendoset drejtesia .

     Lini një Përgjigje