Arrestimi i 31 vjeçarit që goditi me grusht Berishën, policia: Ka precedentë penalë për plagosje dhe lëndë narkotike

6 Dhjetor 2022, 15:05Kronika TEMA

Arrestimi i 31 vjeçarit që goditi me grusht Berishën, policia:

Policia e Tiranës ka dalë me një njoftim zyrtar sa i takon arrestimit të 31 vjeçarit, Gert Shehu që goditi me grusht Sali Berishën.

Mësohet se ndaj tij rëndon akuza për veprën penale "Goditje për shkak të detyrës".

Ndërkohë mësohet se 31 vjeçari ka precedentë penalë të mëparshëm kriminal, për plagosje, prishje të qetësisë publike dhe në fushën e narkotikëve.

Gjithashtu, sipas diagnozës klinike, të vënë në dispozicion nga familjarët e tij, 31-vjeçari vuan nga çrregullime psikotike dhe trajtohej prej vitesh, për këtë.

Njoftimi i plotë:

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi G. Sh. goditi me grusht, deputetin S. Berisha, ju bëjmë me dije se:


Specialistët për Hetimin e Krimeve të DVP Tiranë po kryejnë veprimet procedurale për shtetasin G. Sh., 31 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

Nga verifikimet paraprake rezulton se 31-vjeçari ka precedentë të mëparshëm kriminal, për plagosje, prishje të qetësisë publike dhe në fushën e narkotikëve.

Gjithashtu, sipas diagnozës klinike, të vënë në dispozicion nga familjarët e tij, 31-vjeçari vuan nga çrregullime psikotike dhe trajtohej prej vitesh, për këtë.

Hetimet po vijojnë, nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës, për të zbardhur plotësisht rrethanat e ngjarjes.

10 Komente

 1. b
  ben.

  Ky qeka fiksa rilindas. Trafikant. Kriminel. Psikopat. Ky eshte heroi i rilindjes dhe rilindasve.

  1. #
   #thetruth

   ....perfect plan qe tani ben Benin dhe Benat te dalin e flasin badjava.... sa te peshtire jeni ......mjere ti more djale sa I peshtire e I marre je ti besosh krimineleve qe e kane shkaterruar ate vend per 30 vjet....mund te jesh nje nga at sepse ska mundesi tjeter...prandaj meriton gjithe urrejtjen.... behu pak I zgjuar dhe degjo cfare deklaronin dje ne euronews...kemi pergatitur skenare..do ti shihni neser....o beni...o qorr qorr I bibes...shqipetar I keq...I peshtire madje...

   1. P
    Prishtina

    Me siguri " Eshte nga Kosova " apo jo ti Ben!!!

   2. #
    #thetruth

    Brilliant plan nga plehrat dhe nje skenar alla noka...nuk ka ku te veje me mire si plan... ekzakt cfare une thashe ne postime te tjera... patjeter qe u duhej nje i marre ( qe nuk do ti hyje gjemb ne kembe dhe do dale i pafajshem) dhe ne te njejten kohe akuzohet maxhoranca .... u trgohet europianeve se edi rama dhunon opoziten....dhe do mbaje plehrat ne tv Duke tjerre apo nuk jane te gjata netet e dimrit...... Plane alla kriminele e alla rusi...djalin duhet ta ruajne sepse mund ta heqin qafe...dhe nuk eshte cudi" qe te beje overdose" sepse e beri sherbimin...dhe ne rastin e tij nje doze mund te kete qene si pagese ...dhe pastaj te fajesohet pushteti qe e hoqi qafe... Skenare filmash te pare e te neveritshem....I njejti rast si Berlusconi....sa pa fantazi....dear o dear... Mjere ai vend qe I mban keto pjalla te neveritshme....

    1. i
     iliri spiuni(metaj)

     Regji e perkryer.Saliu hero.U godit fjala e lire.Saliu mbrojtes i fjales se lire.U godit demokracia e bla bla plot te tjera .Per me shume sot ne banaqet televizive shifni Shkullakun,Qimin,Bushatin,Lubonjen e plot te tjere qe nxjerin buken e gojes

     1. F
      Fatos

      Sa shpejt e nxorët të paaftë. Robt ku ti keni.

      1. S
       Shoqëria ka nevojë për një të çmendur

       Vetëm një i çmendur mund të vëjë drejtësi në ketë vend dhe nëse drejtësia nuk funksionon është se ata janë njerëz normalë dhe normalët nuk kanë koqe të merren me Horra që sponsorizohen nga armiqtë e kombit shqiptar dhe do të jenë aktivë derisa të kenë frymë dhe punën e tyre do ta vazhojnë pasardhësit...

      2. J
       Jorgo

       shenje e mire, tregon qe me ne fund edhe budallenjte e kuptuan kush eshte Saliu

       1. l
        labi

        Normalisht duhet te arrestohen ata qe u bene grup e rrahen nje budalla,djali ishte i semure mendor, ata qe shoqerojn Berishen jane me idiote,mjaftonte izolimi dhe dorezimi ne polici,tani Berisha dhe u rrah ne mes te Tiranes dhe u turperua,turpi i ngeli ne dere se rrahu nje budalla.Berisha sot doli ne rruge per te dhier Ramen para gjithe botes,po kur nisesh ti besh gropen tjetrit pa dashje ja hap vetes.

        1. M
         Matjani

         Race me te keqe ne Shqiperi se Tepelenasit nuk ka . Shikonjani fytyren tamam " Pleher kriminel Lab"

         Lini një Përgjigje