Vrau gruan me thikë nga xhelozia, burgim të përjetshëm për shqiptarin në Greqi

5 Dhjetor 2022, 09:48Kronika TEMA

Vrau gruan me thikë nga xhelozia, burgim të përjetshëm

Gjykata greke ka dënuar me burgim të përjetshëm, 40 vjeçarin shqiptar Florand Shehu i cili një vit më parë kreu krimin e rëndë ku i mori jetën bashkëshortes së tij 31 vjeçare, Anisa Shehu.

Ngjarja e rëndë ndodhi në korrik të vitit të kaluar kur Florind Shehu duke përdorur thikën e tij të mishit në lokalin ku punonte, sulmoi bashkëshorten e tij duke e lënë të vdekur në vend dhe më pas u dorëzua në polici.

Në dëshminë e dhënë, shqiptari tha se xhelozia e çmendur për bashkëshorten e tij e kishte shtyrë drejt krimit makabër.

Familjarët e viktimës e kanë akuzuar autorin për paraplanifikim të ngjarjes. Ndërsa mediat greke shkruajnë se vrasja mund të ishte parandaluar nëse policia do të hetonte më me kujdes telefonatat e bëra nga 31 vjeçarja shqiptare e cila vazhdimisht kishte denoncuar në polici burrin e saj.

3 Komente

 1. L
  Lani

  Nuk ka denim me vdekje per keta “trima” qe vrasin grate?

  1. k
   k

   Mirë që nuk ishte në shqipëri se do merrte raport mjeksor dhe fajin do e kishte patur koha e keqe.

   1. E
    Era

    Zonja të nderuara, divorcouni kur burrat ushtrojn dhunë. Një jetë kemi.Mos e lini veten në mëshir të fatit.

    Lini një Përgjigje