VIDEO/ Shembet me eksploziv “Prestige Resort”, reagon Irfan Hysenbelliu: Hakmarrje politike. I përgjigjet Rama

4 Dhjetor 2022, 16:19Kronika TEMA

VIDEO/ Shembet me eksploziv “Prestige Resort”, reagon Irfan

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me forcat e Policisë së Shtetit dhe forcat xheniere, shembi ditën e sotme  me shpërthim të kontrolluar Prestige Resort, godinën 7 katësh në vijën bregdetare të Kavajës në pronësi të botuesit të News 24 Irfan Hysenbelliu.

IKMT thotë se vendimi për shembjen e këtij resorti erdhi pasi ishte pa leje, teksa një fakt i tillë është mohuar nga pronarët. 

Sakaq, Hysenbenlliu në një lidhje telefonike me News 24 deklaroi se kjo është një hakmarrje jo vetëm mediatike por edhe personale.


“Unë jam i qartë. Gjithçka që ka ndodhur. E njoh shumë mirë trurin e Ramës. E njoh prej kohësh, kemi qëndruar bashkë shpesh. Unë u prononcova tani. Ai bëri një zgjedhje ekstreme. Nuk është vetëm hakmarrje mediatike por edhe personale. Fëmijët e mi u shkolluan në Londër dhe unë i ktheva këtu.

Kjo që bëri sot, nuk më demoralizon. Unë kam provuar edhe ’97 që humba të gjithë importin. Sot me këtë veprim që ka bërë kryeministri i vendit tim tregon si kërkon ta zhvillojë këtë vend. Arkitektët shqiptarë i ka nxjerrë jashtë loje. Ka neveri prej tyre. I dinë shumë mirë veprimet e tij.

Të gjithë shqiptarët i dinë. Emigrimi është pa masë. Po shkojnë në Angli. Fëmijët e shumë nënave thonë më mirë atje në burg se në vendin tonë.  Fëmijët e mi erdhën këtu. Kanë marrë një vendim që duan të investojnë bashkë me mua.

Unë fëmijëve të mi u them të ikin nga ku vend dje të investojnë në vend të tjera. Nuk ka ndodhur as në kohën e Enver Hoxhës, qoftë edhe kryeministrat e mëparshëm. Mund të kenë bërë veprimet e tyre por çonin letra përpara”, deklaroi Hysenbelliu.

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Irfan Hysenbelliu, pasi ky i fundit e konsideroi hakmarrje politike ndaj tij shembjen e "Prestige Resort".

Përmes reagimeve në Twitter, Rama shkruan se Hysenbelliu po bën rolin e viktimës pasi iu shemb një pallat pa leje. 


"Një leje zhvillimi është njësoj me një leje ndërtimi sa ç’është një çertifikatë lindjeje baraz me një leje drejtimi!Të bësh viktimën e lirisë së medias pse t’u prish një pallat pa leje është njësoj si të bësh viktimën e dhunës policore pse s’të lënë ta ngasësh makinën pa patentë!

 Ky operacion i përfolur, përqeshur e anatemuar nga gjithë kundërshtarët tanë s’ka asnjë lidhje me median.Ka të bëjë vetëm me fundin e një historie mizerabël babëzie ndërtimesh në shkelje të ligjit për qëllime fitimi!Zor se ndonjë ndërtues do i bëjë dot karshillëk ligjit paskëtaj!Janë deri tani 15 vendime konfiskimi.

Kjo e sotmja s’është e vetmja prishje, e në ndërkohë kontrollet po vazhdojnë. Do të futet një normë e re ligjore për kontrollin e detyruar sistematik (maksimumi çdo 60 ditë) të zbatimit të lejeve të ndërtimit. Të tjerat janë llogje pa lidhje!", shkruan Rama.80 Komente

 1. L
  Lanabregsi

  Je mesuar me shkelje te ligjit,ke bere te Fortin se ke pas Like floririn nga pas,tani pyete mire bythen para se te veprosh.

  1. k
   k

   Gjithë hajdutët,mafjozët dhe të korruptuarit janë të sulmuar politikisht. Na trego lejen e ndërtimit,si u bëre pronar i tokës ku ndërtove ,pastaj ta shikojmë. Nuk na duhen llafet koti mbi femijët se janë bionda apo kaçurrela.

   1. F
    Franci

    " K ", je shume i repte ne pergjithesi , ..komentet i ke te ashpra ne kufirin e eretikut , vec je shume i sakt ...te lexoj perhere ..tung shoku

   2. l
    l

    Na trego lejen e ndërtimit dhe pronesine e tokes o fshatar injorant dhe hajdut qe na hiqesh si i persekutuar nga ligji.Nuk besojme asnje fjale te asaj qe na tregon se je i korruptuar,hajdut dhe i degjeneruar.

    1. E
     Emigranti shqiptar në Mançester

     Fëmijët e tu u kthyen nga Anglia, nuk i ktheve ti, o kapterr................................ Sepse ishin kokë trashë e budallenj. Kishin lekë me thasë, por atje nuk pijnë ujë lekët për të marë shkollën, apo për të zënë një vend pune....

     1. M
      Merja Like dhe njehere

      Nje korigjim , Likja para e ky pas. Jan pasurit e Likes te gjitha edhe mediat ,Irfani eshte vrapues.

      1. L
       Latin Shejtani

       Po godinen e universitetit o Fane si do ja besh? Se edhe ajo prone shteti ka qene, Lul Bytha ta dha. Apo edhe ai shperblim mediatik ka qene.

      2. B
       Bk

       Moral. Asnje argument. Paska patur te drejte I MT.

       1. E
        Erzeni

        Eh mer Fane,ke qene i perkedheluri i dyshes Sali-Like,por mjafte eshte mjafte,duhet te mesohesh qe te respektosh ligjit,bravo qeveria,pandeshkushmeria duhet te mari fund.

        1. A
         Agustini

         Po ik ore Malok Skrapari.Te gjithe e dine qe Pastron paret e Ilir Metes.Femijet e mi u kthyen nga Anglia,thua ti.Cfare Injoranti:Po edhe femijet e Padronit tend(Likes),po kthehen nga Abglia,sepse po mbarojne shkollat atje,dhe po pergatiten per tu futur ne Parlament.Prandaj Ikin Shqiptaret e thjeshte Hale Skrapari:Ju jeni bo nje Klike 30 vjecare qe nuk ka Burre Nane thu caje,ju keni Paret(Ti dhe Likja bashke),ju keni Krimenele mbas jush(sepse ju keni kekun) ju keni TV,Gazetat,Shtypin e Lire,Pra me nje fjale ju jeni Qeveria ne Hije e ketij vendi,ju te vrisni,ju i beni te gjitha.Sa i paguan pubtoret ne Birra Korca Hysenbelliu,si e bleve Birra Korca Hysenbelliu,pasurite jane te tuat apo te Likes?Mire jua bon Edi,duhet ti bente keto veprime 9 vjet para,kur mori pushtetin,por me mire vone se kurre.Shteti eshte Shtet,Moterqire Skrapari.

         1. L
          Latif Dreqi

          Mos u merzit o Mero gelbaza se me radhe eshte kjo pune...keshtu i thuaj edhe Edvinit te Kristaqit. Neser po njesoj nje qeveri tjeter, mund ti shembe shtepine edhe Lindes ne Dajt. Ato bunkeret atje mund te zhbehet kollaj ajo leja, sic u zhbe kjo.

          1. T
           Toni

           Laqif rri se je rehat mbi peme

           1. H
            HH

            Emrin Latif dhe Ke shkruar vete.ky eshte progress,dukesh nga inteligjenca per ke voton

            1. S
             Saleh Faku

             Merua po raporton o rrot kari. Ju qifte Saliu me keq se ju ka qire. Pse Merua ja prishi halene Irfan Buçes? Me Meron ca pate? Apo ju dhemb bytha se jua fut te gjatin sa krahu dhe nuk i ben elozhe asnje qeverie? Ik tani mbaja ne goje Saliut se Merua nuk qi per lepuj!

             1. T
              Tritol kur kerkon at merr gjithmon

              Nuk i ben elozo jo, ju ben gojore, ke te deje eshte komplet gje tjer, dhe ate shebetin e lepin dhe i kur rjedh. Mbaje fot nje gje kujto ku ti vij ora. keshu do i hedhin ne ere dhe varin, po e po shtepine. ro dhe kujto

             2. A
              Atdheu

              Taqif Dreqi, rri rehat. Ta ka shkruajtur dhe Toni me poshte. Rri aty mbi peme dhe bej sehir. Sjane gjera per kapacitetin tend keto.

              1. J
               Jon

               Irfani e beri korcen lule te vaditur me birre,i shembi edhe ngrehinat e zanatcinjve qe prodhonin instrumenta te mekanikes dhe ju tha boll ,me hekurishte nuk behet korca,pini birre.Kur Sotiraqka do bente festen e korces, Irfanka i tha beje vet, birra korca nuk komandohet nga nje kryetar pa leka.Dhe iku Irfanka i pa kenaqur duke thene ketu 9 muaj debore. 3muaj llustrohen kepucet,po shkoj nga deti ku kepuca gjitha vitin ngelet e firmosur, aty ku shkelqej edhe me propoganden edhe ne media edhe ushqimin edhe te fjeturin ,aty ku pjesa e detit eshte vetem imja.Hidh 5 lek dhe nderto Principaten e Hysen bej sojllinjve.Gjithe bota vjen vetem per principaten ne mes te pyllit halor,nje mrekulli..;...??? Mjergull ?! po tani? Ku esht Parajsa???

               1. L
                Likja

                LATIF BORA LATIF BORA,,,,SPIUN ATERE SPIUN TASHTI,,,

                1. A
                 Anonim

                 LAQIF MESHOJ BYTHES RI REHAT SE PASKE EMRIN SI QENT E TERBACIT MOLOMEN OSE PSEUDONIMIN , PRANDAJ LAQIF RRI URT E MOS BEJ SHAMAT .

                2. M
                 Mara emigrante ne Itali

                 Per cfar inati politik se mos je politikan ti ,je nje hajdut dhe nje njeri qe ke perfituar nga te tjeret . Tani mbai ku te duash femijet e tu , shqiperia me Edin po shkon perpara . Cfar ke vjedhur do ta vjllesh surat mut .

                 1. L
                  Lugu gjat

                  Jo mor bastard. Gabimi I vetem I (regjimit) te Rames eshte se nuk te vuri dinamitin ty dhe soit tend te qelbur qe e ropet ate vend. Kylysh k..ve.

                  1. F
                   Fahriu Balliu

                   Ke 30 vjet qe vjedh kete vend o mut skrapari qe te qifte nenen gjithe Shqiperia ty dhe ilir mutajt .

                   1. S
                    Sem

                    Kapteri Hysenbelliu eshte i forte,ben dhe resorte pa leje,hajde kapterr hajde, rrace qelbur

                    1. t
                     tedi

                     Foto e studjuesit IRFAN HYSENBELLIU para bibliotekes personale!! IRFANI ka lexuar ( nese ka lexuar) vetem libra me figura se eshte thjesht nje kapter analfabet. Nuk eshte larg Irfanit dhe padroni i tij, spiuni Meta(j).

                     1. L
                      Luani

                      Ti je një krundje , intelektualisht ti je një kapter krundje, si biznesman je një ndotje që në rrethana të caktuara u gjende në atë vëndë , si si civilizim ti je një anadollak fshati , ju jeni si shtëpi anadollakë , kush ka biseduar me ty e di shumë mire sa gomari je në mëndësi , ti kur flet therret, kur ha , përdor duart jo servisin , shkurt je i ndotur, i pisët, i pabese , ..!!

                      1. k
                       kapter sot,kapter mot

                       sa te zot e hajdute dolen keta kapterat fytyre majmuna. u kthyen femijet e mi thote kapteri,po u kthyen qe te gezojne ato qe ke vjedhur ti me ilir spiunin.ju keni perlare cfardo e kudo per 5 leke.i lini keto prrallat me fjalen e lire se ju po llapni e genjeni me shume se sa duhet

                       1. j
                        jane paret e Thesarit te Shtetit vjedhur nga I.M

                        kur u bo edhe fshatari qelbet me u shit si ,ghahahaha ptuuuuuuu fare e ndyre ,zbritet nga malet me qelb Shqipnine . e vtmja gjo qe din me bo eshte vjedhja mashtrimi korrupsioni maskaralliku fshatar intrigant deri ne kock . Jane miljonat e vjedhura ktij populli ,se e vetmja gjo qe din me bo kto bajga jane stallat , u bo fshatari me medie hej hahahahaa

                        1. P
                         PD new born

                         Sta ka be Edi, se ai vetem bereqet ka nga lepija e bythes qe i ben ti kermes se Vicidolit! Do ti jepte fshehurazi vet leket ta financoje baglen, pa qene nevoja te fusje doren ne xhepin tend, se keshtu do mbreteronte i patrazuar ne pushtet, me opoziten ne arkivolin e kermes. Kush eshte ai budalla qe do pushtetin, qe nuk do donte ne opozite Sali Berishen ku eshte katandisur sot?! Po me siguri fermani erdhi nga amerikanet. Te paralajmeruan, por ti ju dole edhe me budalla dhe injorant. Eshte drama e haxhiqamilizmit shqiptar qe ka rene ne lek dhe nuk e kupton dot se Ke ka perpara dhe se sa i parendesishm eshte me gjithe parane e tij, katundari i trashe shqiptar. Irfan! Nese ke aq para sa te qish qeverine amerikane dhe te rinosh e kthesh Berishen nga arkivolin ku eshte nisur, Zoti ta befte mbare! Nuk e di pse, po historia jote tashme ka filluar ti ngjaje asaj te Kosta Trebickes.

                         1. T
                          Taulant

                          Shume e sakte prandaj dhe kerrici i Vucicit e varrosi Shqiperin e shpopulloi sa dhe Serbet do enderronin nje gje te tille.

                         2. S
                          Sula

                          Ilir Meta nuk flet nga frika. Hasanbelliu eshte pronar i emrruar me prokure.

                          1. P
                           Po

                           Ti duhet te arrestohesh, te dalesh para gjykates per ndertim pa leje dhe te paguash gjobe shpenzimet per heqjen e mbeturinave te hotelit por ky vende nuk ka shtet. Ju erdhi keq juve kur grabitet pronat e shtetit dhe te pronareve te ligjshem? Ti nuk ke "vene para" o plehre ti ke vjedhur e grabitur per llogarite e Metes. Pyeti njer kalamaqte e tu se cfare te bejne ne Angli per pronen.

                           1. A
                            Adi

                            yyy te qifsha robt katunar skrapari mire ta ben.

                            1. E
                             Eni

                             Mire ja beri por kshu do ju kpusi si prasi nje nga nje .....duroni.....

                             1. !
                              !!!

                              O ndyresire, kazani yt mediatik eshte ne pararoje te antiamerikanizmit dhe operacioneve per manipulimin e qytetareve e destabilizimin e vendit! Ustallaret monitorojne e mbajne shenim non-stop, edhe per financimet e pista e ruse qe thuhet se kane depertuar media.

                              1. t
                               tata luigji

                               Ty Irfan duhet shkerdhyer familja, djali juaj mor hajdut na del ne tv me nga 2 ore duke treguar pishinat nje katin e 15 dhe gardeorabat jeten e lukesit pa fund Ti jo kete hotel po cfare ke vendos ne menyer te palifjeshme te sekuestrohet dhe te shemben siq u be sot. Keto mor lac jane vjedhje dhe mashtrime me taksat nder vite. Kujdes se kete ta beri qeveria por mos harro se ke kusure pa paguar dhe me privatin more mdyrsire Ik qiu tani me gjithe femijet e shkolluar nelonder te qifsha familjen

                               1. Z
                                Zina sallaksja gjyqtare Peqinit

                                O kapterr Irfan mavria,po ne te gjithe e dime qe ti pastron dhe punon leket e Ilir spiunit. Po nxirre lejen e ndertimit? Ku e ke? Nuk eshte kaq trim Rama sa te prishe objekte me leje dhe rregulla, se i paguan si frengu pulen. Ti je bedel i Ilir spiunit. Ke ca miljona per te paguar drita,uje,taksa dhe tatime? Ik paguaj ashtu si paguajne ne te gjithe. Plere hajdut

                                1. P
                                 Profesoreshë Doktoreshë Mona

                                 Shpresoj shume te vazhdojne me shembje te tjera! Ne koken e te gjithe hajduteve dhe krimineleve! Keshtu u pafshim! Legena qe keni rrjepur popullin, 40 000 lek nje cader pale nje dhome aty? Mos i gezofshi!

                                 1. A
                                  ABC

                                  Një pyetje kisha. A do kompensohen lekët e prishjes së hotelit nga abuzuesi i pronës? Tër ai personel që vajti sot atje për të prishur godinën, materjalet dhe pastrimi i sheshit kush do e paguaj apo taksapaguesit? Se sa për Hysenbelliun po ta kishte me dokumente nuk do ja prishnin jo.

                                  1. Çekiçi

                                   As në Afrikë nuk ka kush te dojë te bëjë qka te dojë Vetem në Shqiperi krimineli Berishoviq Ilir Mutaj dhe ky skraparlliu i mutit janë bashkpuntorë në krim larje parash dhe ndertime pa leje Ju te tret e meritoni burgun e perjetshem e jo te viktimizoheni ju raca serbo ruso greke

                                   1. A
                                    Alpet

                                    Hakmarrje poilitke thote. Po ti je biznesman nuk je politikane. Cfare posti politik mban ti ne opozite? Per ty ata te medias (Nikolle Lesi) thone eshte burre i mire se eshte zemerbardhe. Po se si i ke miliardat ti nuk thone asgje.

                                    1. .
                                     .

                                     Duhet te jesh duke bere torrollakun ne menyre te vetedijshme se s'ka mundesi te jete njeriu idiot ne keto nivele sa te shkruaje nje koment kaq te trashe.

                                    2. S
                                     Shqiptari

                                     Larg qofte e mos e dhentë zoti të ketë Likja pjesë në Prestig resort?!Do ishte mekat i madh

                                     1. D
                                      Dita Kadrit

                                      Te shpronesohen edhe kapterret e tjere qe ngjajne si binjake me kete skrapalliun ne histori vjedhjesh dhe moszbatim ligji. Kapterrat tankist qe u nxin surrati dhe historia.

                                      1. 2
                                       25

                                       Te lumte goja shoqe! Te lumte ajo goje e mbushur me qumeshtin e shokut Edi, Ashtu te keqen! Te na rroje partia! Të na rrojë e Edi!

                                      2. D
                                       Dita Kadrit

                                       Te shpronesohen edhe kapterret e tjere qe ngjajne si binjake me kete skrapalliun ne histori vjedhjesh dhe moszbatim ligji. Kapterrat tankist qe u nxin surrati dhe historia.

                                       1. D
                                        Dita Kadrit

                                        Te shpronesohen edhe kapterret e tjere qe ngjajne si binjake me kete skrapalliun ne histori vjedhjesh dhe moszbatim ligji. Kapterrat tankist qe u nxin surrati dhe historia.

                                        1. 2
                                         25

                                         Bravo shoqja Dita! Vdekje fashizmit, liri popullit. ☭

                                        2. A
                                         Agustini

                                         Vetem dy Emra ne ter kete mori shkrimesh kundra Dhise se Skraparit Hysenbelliut,Pastruesit te Pareve te Likes nga Cepani,jane:Latifi dhe Taulanti.I pari duket nga emri dhe shkrimi qe eshte anadollak,po ky me emrin e bukur Ilir,Taulanti kerkon nje Moter tek PD Saliut,cfare Motren kerkon qe i ofendon te gjithe.Or PD Taulant,te kam shkruar dhe me pare ne disa shkrime te tjera,mos shkruaj si Tifoz i Saliut,po te shkruaj per te miren tende:Qetesohu Tau,eshte per te miren tende dhe te Sali Kerrmes:Populli nuk ju do me:Do vije nje kohe dhe do votojme dhe kundra Edit:Por per momentin po te lexosh komentet e kupton:Ky popull ka nje urrejtje te madhe ndaj dyshe Sala-Like,keshtu qe rri i qete Tau,dhe per nje 10 vjecar sa te vdesi Saliu ky popull do votoje per Edin,me mire nje tip Edi se sa nje Kriminel Vicidolli Sali.Tund Latif -Tau kerkon nje moter.

                                         1. T
                                          Tempkonase

                                          Mos....Buati e theu kukufkën e bojës së tushit nga inati . Prisni kur të na shulmojë më spicë . Hop'o ç'vete o...tëmpkënssë

                                          1. e
                                           eduart

                                           Vampir i pa ngopur ndertoni pa leje duke shkelur ligjet dhe krijoni medja per te mbrojtur hajduterine.

                                           1. k
                                            kasemi

                                            Me sa kuptoj nga pergjigjja e Rames kjo godine paska patur leje zhvillimi, por jo ndertimi. 1. Leja e zhvillimit nuk te jep mundesine te fillosh ndertimin.( por te mundeson lejen e ndertimit pothuajse menjehere) 2.Perse u la ky Irfani te fillonte ndertimin, ta mbaronte ndertimin dhe ta vente ne shfrytezim pa patur leje ndertimi dhe leje shfrytzimi? 3.Ku ishin ne gjithe keto vite inspektoret e IKMT qe lejuan kete ndertim dhe kete shfrytezim? 4.Asnje leje zhvillimi nuk jepet pa pronesine e tokes, mqs kete leje e paska marre, Irfani qenka pronar i tokes. 5.Me dhenien e lejes se ndertimit firma kerkuese duhet te paguaj taksen prane Bashkise perkatese. Pikerisht per t'ju smangur kesaj takse Irfani ne mbrojtje te qeverise ka vazhduar qofte ndertimin qofte shfrytzimin e ketij ndertimi. 6.Se fundmi qeveria beri nje VKM, e cila i jep mundesine ndertuesit pa leje te bleje me cmim reference objektin pa leje. 7. Nese nuk e blen shteti ia sekuestron. 8. Nese nuk eshte ne perputhje me plani rregullues shteti e shemb. 9.pyetjet qe lindin per ne jane : a iu afrua Irfanit ta blinte me cmim reference ndertimin? 10.mqs kishte leje zhvillimi do te thote se ishte ne perputhje me plani urbanistik, atehere pse duhej shembur ne vend qe te sekuestrohej nga shteti e me pas shteti ose e vinte ne pune ose e shiste?

                                            1. E
                                             Ethem Lalaj

                                             Bravosi E.Rama.Le të lehin QËNT E SB IM.Çdo ndërtim pa leje RRAFSHOJE,Pasi Sala bëri kërdinë me mjedisin urban për hir të VOTAVE duka prur MALOKËT,RRETHINAT në Qytete e zaptuan tokat ARË,PYJET,KANALET,LUMEJT..dhe kërkojnë dëmshpërblim nga Shteti kur përmbyten. FUT IKMT në GJIRIN E LALZIT LONG HILL,TEG,DHËRMI,e kudo për të vajtur haka te i ZOTI.

                                             1. S
                                              Sokrati

                                              Te gjithe hajdutet, burgaxhinjte, drogmenet dhe imoralet jane molepsur ne stanin pd-lsi-pl. Cdo gje e lidhin me politiken dhe me hakmarrjen personale. Zot, o Zot! Cfare po behet ne Albanistanin tone?! Vetem druri i Enverit paska qene ilaç per kete vend rrebelesh, ku secili kerkon te behet mbret dhe te diktoje te tjeret, jo ligji si ne te gjithe vendet e qyteteruar te botes. Hajdut irfani nuk eshte vetem, ka suport politik të metin agush meta dhe salehun mortal dhe kerkon te beje presion. E kam shkelur me kembet e mia vijen e ujit bregdetar ne Golem deri tek pasurite e hajdutit fane. Desha te vazhdoja me tej, por atje stop! Nuk mund te kalosh dot. Fane ''bossi'' kishte privatizuar edhe vijen bregdetare te ujit, duke e betonizuar dhe thurur me gardh teli me gjemba! Kete na e quan ndertim me leje! Te plasçin syte, o fane! Vuan nga babezia, pangopsia, je lamash dhe lakmon gjene, qe nuk te takon! Behu burre, ne je i tille, ngrihu mbi veten dhe thauj te verteten, jo te justifikohesh, se te paskan bere padrejtesi dhe paska inate personale Rama me ty! Kjo eshte ''demokracia'' e like cfurkut dhe sali mortalit: nje cope kapteri e ben politikan, biznesmen, me femije qe mbarojne shkollat ne Angli dhe vijne nga shkollimi ne Shqiperi per te bere ''investime'' ne biznes!!!

                                              1. b
                                               beni

                                               O Njerez leja (edhe ajo e ndertimit) behet e vlefshme mbasi paguhen detyrimet. Kush paguan leket i bien fyellit .Fanja nuk paguan taksat e lejes po nderton dhe e shrytezon objektin,Fanja nuk paguan miliona euro dogane dhe Tatime po leket qe mbledh nga shitja e birres i fut thjesht ne xhep .Fanja dhe ata qe e kane toleruar jane per tu plasur brenda tu sekuestrohen gjithe cfare kane nqs nuk dalin te nxjerrin krom ose pirit deri sa ti paguajne te tera

                                              2. A
                                               Alarm

                                               Ore duket se te gjithe VULLNETARET E ENVERIT jane kthyer ne VULLNETARET (patronazhistet) E EDVINIT .

                                               1. H
                                                Haha

                                                Nga 10 komente DUHET patjeter te shkruaje secili vullnetar i Edit , ndryshe i hiqet supa

                                                1. A
                                                 Arjani

                                                 Mendoj se me sup do jesh mesuar por injorant i shkund po te shkosh ne antalia resorti nga deti esht larg qe njerzit te ken mundesi te shetisin, e dyta esht ne tok shtet ku merret me qira per 60 ose 90 vjet nuk esht hani ndrios o shpellar por bota ka rregulla dhe nuk te le njeri te besh si do ti , mos te rafshoi vetem te fsne trapit por te gjitha pa dallim partiak se kan qen pishat dhe plazh publik dikur jo vin malokari cepanit dhe nderton , perbri tij esht pallati i alibeajt ku e ka len ne emer te kunatit, ka jozefina ndertes , dhe te tjer dhe do bej mir ti rafshoì te kujtdo si ne durres ,si ne vlor dhe kudo plazhet jan publike, po te shkosh ne florida, australi , i ke plazhet publike idjot ,po kur nuk njeh dhe nuk di flet idjotlliqe , supen haje dhe te befte mir po besoj ha corben e saliut dhe te irfanit .

                                                2. Alarm ,ktu na keni te gjithe Kunder sb_i.m

                                                 Nuk jemi Vullnetare por do duhej te ishim te tille si kudo ne Boten e Civilizuar qe te gjithe pamvaresishte Profesionit e Grades qe mbajne , behen te gjithe nji -Vullnetare kur e kerkon interesi i bashkesise dhe Atdheut te tyre ,mirpo injorante katunare e maloke si ju ,s'keni si ta dini e kuptoni Boten ! _ _____________ Eshte kohaq e saleh brrisha e ilyer mutaj __- te Tregojne Lejet e Pronesise ku kan Ndertuar Vilat ne Lalz __ dhe kjo kerkse e bere nga Populli Shqiptare nuk duhet te ndaloje deri sa ato Prona e Vila te Hetohen qe nga Financimi e deri ke Pronesia e Vilave - ne detaje nga e kame burimin Miljonat e Vilave dhe Dokumentacioni Bankare se nga ka rrjedhur paraja , deri sa te dali e verteta . Boll me me Heshtje dhe kakaritjen e dyshesh Toksike medieve ,duke na bo gangsterrin e fshatit .Eshte koha per Ballafaqimin me Ligjin !

                                                 1. T
                                                  Tanguli

                                                  Jeni ber si 28000 deshmoret fallco me keto komente,edhe vet Mero ju ka neveri.

                                                  1. m
                                                   mutrat e rames

                                                   HHAHAHAHA ja edhe krimbi i Enverit e nxorri koken, si per te vertetuar pershkrimin. O patronazhista!!! o nevojtore!!! E dijme qe ketu ju kemi, se ketu ka mut. Ketu vazhdoni te qendroni.

                                                  2. A
                                                   Allarmi per motren tende,

                                                   Alarm,,, enveri krimba si ty i shkelte me kembe, as do guxoje ti permende emrin,,,padronazhist thot bolja shtrember,Jan popull u hu gardhi qe duan ne Burg sali kermen e like hajdutin e disa Sherbetor te tyre si ky fshatari nga skrapari,,,ik o majmun tastiere...

                                                   1. P
                                                    Po cfare alarmi

                                                    E fitove byrekun nga irfani sot haaaa ushtaret e spiunit I.M

                                                    1. A
                                                     Ardian

                                                     Alarm si ke pseudonimin duhet te jesh nga truri kush esht qytetar 24 karat e di cfar do te thot qyteterim dhe plazhe publike qe te mos zien nga fanja i tmershem por ti ken njerzit te mos paguash idjot shozllonin 30 dhe 40 euro more vesh injorant dhe nuk esht vetem per fanen por per te gjith pa perjashtim sa per vullnetaret i ke tek saliu ai mer vullnetar per te plotesu numrin .mesohuni o injorant te shkund te dini cfar esht emancipi dhe qyteterimi .

                                                    2. F
                                                     FANE PRESIGI

                                                     O Fane ha mut tani me ilirin,se te semes do maresh.Se e ropet kete popull ooooo hajduter dhe keni bere gjithmone te fortin.Zoti vonon po nuk haron o lepires i pushteteve.

                                                     1. e
                                                      enter""

                                                      Po ndertimet e rilindjes a do prishen? Mire te ketyre te Sales dhe Likes. Por i bie qe qeveria tjeter pas Rames te beje te njejten gje, se plehrat e Rilindjes jane po njesoj mafioze si ata te Sales. YYYYYY po skeni faj, e ka fajin ky popull dele qe ju lepin bythet.

                                                      1. w
                                                       www.youngtribune.com

                                                       Kush then ligjjn te marri denimin qe meriton. Iku koha e uzurpuesit dhe te pandershkueshmerise.

                                                       1. L
                                                        Lasgushi

                                                        Kulmi o Shqipëri Saliu udhëheqës i vëndit,Ilirin kryeminister....dhe Irfani biznesmen. E si mundet të jetohet në Shqipëri? Ne që kemi rezistuar,duet të shpërblehet.

                                                        1. K
                                                         Kerrici i faros

                                                         Ore ky Fanja te jete kaq biznesmen i zoti me kete surrat apo jane verdhushkat e Likes e na ben viktimen . Pashe Monen ne nje vidio qe kercente si prishur nga trute , nuk besoj se e kishte nga gezimi por me duket se po u zien bytha , ka filluar te biere era shtet , kercen prifti nga belaja . Kete vend ne befte vetem EDI RAMA ndryshe po ra ne dore te Sali kriminelit dhe te spiunit-hajdut Mona-Like athere nga syte kembet jo me gomone po me not

                                                         1. 1
                                                          19

                                                          Rama e ka radhen mbas ktyre por tani po ben pun ultra me kta kurvat.sa te jen kta rama e ka te sigurte qeverine se jeni dyshja me e yryer ne ballkan .race e poshter .jeni si familje daum .

                                                          1. N
                                                           Nokja

                                                           Fanja nga Skrapari shkoi ne Lushnje ne kohen e Sillos, filloi puntore Bujqesie,ungrit u be ndimes traktorist mandej u be traktorist e mbylli karriren Brigadier Traktoristesh. Pra o njerz ku ka byth Fanja per keto pune ky analfabet. Keto tallen me popullin bizneset jane te Like Hajdutit...Mona Kurves Irfani pershesh po ha i shkreti Hajduti eshte Likja o Edo...!!!! Rrofte cifiti i haduteve Meta Kryemadhi...dhe Saliu qe i mbshtet.....

                                                           1. Z
                                                            Zyko

                                                            Vjen Sala ne pushtet prish ndertimet qe ben Rama (kam parasysh uren te zogu i zi); vjen Rama ne pushtet prish ndertimet qe behen nen qeverrisjen qorre te tij. Te dy perdorin tritolin. Kush eshte me i mire?

                                                            1. I
                                                             Irfani dhiti traktorin u be biznezen mrnmmm

                                                             Bravo Rama vazhdo suksese ... irfani nga katundar na doli bizezmen haaa traktoristi ku i gjeti paret ky traktorist shiti traktorin ? Kane mesuar hapim ne kazan tv gjejme 5 kurrva te ashtuquajtura gazetare dhe i bejme presion qeverise tani fute ne bythe kazanin tv se nuk funksionoje ....

                                                             1. A
                                                              Agron Shehaj

                                                              Ty or zagari i Ilir spiunit ska pse te vije keq ,se ato para qe jane hedhur aty nuk jane te tuat por te Ilir Spiunit ,prisni se skeni pare akoma ,do shikohen e vilat e Lalzit me cfare rroge jane bere

                                                              1. L
                                                               Likja i MONES...

                                                               Emrin e paske te bukur o zyko...por mendjen plloce guri,,..po' krahason nje veper shteterore Sic ishte zogu i zi, me nje resort privat,,,,cfar keni ne vend te truve farà kungulli.saliu prishi nje veper qe u ndertua nga taksapaguesit shqiptare,rama prishi nje resort pa' leje qe kishte shkaterruar natyren,,,mos ngaterro KEKUN me BYREKUN.

                                                               1. A
                                                                Ardian

                                                                Mos jua vi re se aq kuptojn me dru kan fjetur posht kokes skan tru kan zbrit si dhia me frena dore idjot te lind dhe te shkund ,shikoje komentin nuk do as mend as kalem cfar truri e ka ber.

                                                               2. N
                                                                Nick

                                                                Irfan Hysenbelliu ka kohe qe duhej te paguante.Ne vitin 1997 i volli pronarit (Sukit libanese) nje anije me oriz e nje me sheqer qe e kishin magazinuar ne fushe kruje e tha qe e kishin grabitur hajdutet nje gje qe ishte organizuar nga ai vete dhe kur i zoti i madhit i tha se donte te vinte ta verifikonte Irfani e kercenoj qe te mos u dukte ma ne Shqiperi.

                                                                1. Z
                                                                 Zina sallaksja baxhella e llorit

                                                                 Nxire lejen o katunar? U bone garip ti nen hyqmin e Ilir spiunit?? Pse si dime ne keto gjera? Ik shtriu tani plere muti

                                                                 1. s
                                                                  sabrima_ehhhh

                                                                  Prisni prisni se ky eshte vetem fillimi per Fanen!

                                                                  1. K
                                                                   Koli

                                                                   Mire ta bene se per Teatrin heshten mediat tuaja. Te gjithe nje fecke keni ju: shisni nder , parime e popull per para.

                                                                   1. S
                                                                    Shqipëtar!

                                                                    Çudi “alarmi” kazanit mediatik dhe “sejmenëve” të tyre, që heshtën kur u prish mbikalimi te Zogu i Zi?! Apo ai, “timonieri” i shkatërrimit të Shqipërisë “ta bëne ftyrën më të zi se kpica”..

                                                                    Lini një Përgjigje