FOTO: Ky është shqiptari që vrau partneren 19-vjeçare me armë zjarri në Greqi

3 Dhjetor 2022, 17:56Kronika TEMA

FOTO: Ky është shqiptari që vrau partneren 19-vjeçare me

Ky që shihni në foton e mësipërme është shqiptari Qamil T., i cili ka vrarë me armë zjarri partneren e tij 19-vjeçare Krisjana B. në zonën e Pireut në Greqi. Fotoja e autorit të krimit të rëndë është bërë publike nga mediat greke.

Sipas informacioneve të bëra publike në mediat greke, viktima Kristjana B. është po ashtu me origjinë shqiptare.


Raportohet se krimi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës, kur të dy ishin kthyer në shtëpi pas punëve respektive. Pas vrasjes, autori i vrasjes, shqiptari Qamil T. shkoi vetë në polici dhe u dorëzua.

25-vjeçari shqiptar u tregoi hetuesve se kishte vrarë partneren e tij 19-vjeçare. Në dëshminë e tij ai ka thënë se ishte xheloz për të dashurën. Fillimisht ka patur një sherr mes tyre, sipas raportimeve nga mediat greke që i referohen burimeve policore për dëshminë e 25-vjeçarit. Më pas, e qëlloi dy herë me pistoletë 19-vjeçaren duke e lënë të vdekur në vend.

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shqiptari ka qenë edhe nën efektin e kokainës kur vrau partneren rumunëve një vit më parë.

Pas vetëdorëzimit të 25-vjeçarit, policia shkoi në banesën e çiftit dhe aty gjeti trupin e pajetë të 19-vjeçares shqiptare. Autori i krimit të rëndë Qamil T. është arrestuar.

Policia greke po heton rrethanat dhe shkaqet e plota të ngjarjes tragjike.

9 Komente

 1. D
  Doni

  Gabel nga Shqiperia jo shqiptar.

  1. l
   luli

   u vrana dejmt e ring per curvet , fatkeqesi per djemte,luli

   1. J
    Jorgo

    kelysh Haxhi Qamilesh nga surrati dhe nga tabiati.... e shkrete Kristiane

    1. ?
     ???

     Vrau shqiptaren apo rumunen, thirri mendjes se late nam.

     1. S
      Shqiptari

      Ngushellime per familjen e Kristjanes! Nje jete e prere ne mes shume heret, Vajza merrni kohe per t'i njohur mire djemte me te cilet shoqeroheni apo zgjidhni te martoheni, integriteti, karakteri dhe respekti per ju dhe jeten e njeriut ne pergjithesi duhet te jete para cdo gjeje tjeter, Mos i besoni askujt shpejt, merrni kohen tuaj per te kuptuar nese ia vlen kohen tuaj dikush sepse ndonje qe e paguan me jete. Per te gjithe djemte e frustruar xhelozia as nuk zgjidh dhe as nuk ka zgjidhur ndonjehere ndonje problem, perkundrazi i ka krijuar ato, ka krijuar konflikte, ka marre jete. Nese je xheloz dhe nuk i besoj me partneres tende, ndahu ta marre e mira, rritu dhe mos merr ne qafe veten dhe merr jete njerezish. Te vrasesh nje grua nuk eshte trimeri, eshte frikacakeri , cmenduri dhe turp.

      1. S
       Shkodrani

       Pse edhe vjet paska vrarë Qamili? Dhe Qamili qarkullonte i lire pas vrasjes se rumunes? Nuk arrij t'a kuptoj. Mendoj se është shkruar gabim. Po ç'duan Qamili e Haxhi Qamilët në Greqi? Pastaj partner me Kristjanën e shkretë? Po pse nuk shkojnë Qamilët në Turqi apo Kosovë p.sh?

       1. D
        Detari

        cdo dite nje sunit do kryej nje vrasje, se cfare pune kishte ky turk ne greqi vk

        1. Q
         Qeveri leshi

         Evgjit muti....behen trima me arme se kshu dhjesin ne breke...pthuuu plera

         1. j
          jam grekqiri gabel

          Nga surrati duket tipik grekqir gabel..

          Lini një Përgjigje