“Sigurohu që mos ta vjedhin buzëqeshjen” - Iku në lule të rinisë, kjo është 19-vjeçarja shqiptare e vrarë në Greqi

3 Dhjetor 2022, 20:29Kronika TEMA

“Sigurohu që mos ta vjedhin buzëqeshjen” - Iku në

Vajza që shihni në fotot e mëposhtme është 19-vjeçarja Kristjana Brakaj. Ajo u vra me armë zjarri pistoletë nga i dashuri i saj Qamil Taja, teksa qendronte në divan në banesë ku bashkëjetonin në lagjen Kaminia të Pireut, Greqi.

Krimi i rëndë ndodhi pas një debati për shkaqe xhelozie, teksa Taja ndodhej dhe nën efektin e kokainës. Sipas fqinjëve, marrëdhënia e tyre nuk ishte aq dhe harmonike, pasi mes tyre ka pasur debate, grindje të shpeshta.

Në një prej postimeve të saj në rrjete sociale, Kristjana shkruante: “Pavarësisht se sa shumë të lëndojnë ata përreth teje, sigurohu që të mos ta vjedhin buzëqeshjen”.

Ndërsa në profilin e saj shkruhej: E vërteta që shqetëson, vlen më shumë se një gënjeshtër që është e përshtatshme!

Ata punonin në lokale të ndryshme përgjatë natës dhe kanë nisur të debatojnë pasi u kthyen nga puna në shtëpi. 

Qamil Taja, nën ndikimin e kokainës, ka nxjerrë armën dhe teksa 19-vjeçarja po qëndronte në divan e ka qëlluar disa herë në kokë dhe në gjoks, duke i shkaktuar vdekjen. Ai ka marrë armën, e ka fshehur në frigorifer dhe menjëherë është larguar nga banesa duke ka dalë në rrugë.

“Kam bërë shëtitje për të qetesuar mendjen”, mësohet se ka thënë ai, por siç pretendon, sapo ka kuptuar se çfarë kishte bërë, ka shkuar në Komisariat dhe ka pranuar krimin.

“Është koha të dorëzohem sepse kam vrarë partneren time në banesë”, ka deklaruar ai me qetësi para efektivëve.

Policia ka shkuar me shpejtësi në shtëpinë e çiftit që ndodhet në rrugën Vamva dhe ka gjetur gruan fatkeqe të shtrirë të vdekur në një pellg gjaku. 

Sipas dëshmisë në polici, autori është shprehur se përleshja mes tyre nisi pasi ishte xheloz për partneren e tij. I zemëruar dhe nën ndikimin e drogës, e vrau me pistoletën që ia kishte marrë rreth një vit më parë disa rumunëve.

48 Komente

 1. "
  "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

  Nuk ka sesi te ket tjeter perfundim bashkjetesa ose ndarja e krevatit me nje sunitoshqipfoles te piset......vecse fund tragjik! Kjo eshte rraca perverse turkoshqipfolese keta njethundrake arabe nuk kane per tu bere kurre njerez..... pune arabesh

  1. T
   Taulant

   Produkt incesti specie ne zhdukje bastard serbo-grekofil . Pse ha mut ketu shko ne halen helenike .

   1. .
    .

    Talaaaaaaat o Turko-sperma e degjove këndimin ne Arabisht te Kur(v)anit sot ne Xhami ???? $$$$$$ E more 2 mij lekshin nga Hoxha i lagjes per komentet apo i preu fondet Erdogani (se ke shume kohe pa sharë Grekun) ????

   2. s
    shurupi

    O trap, bastard 300 evrosh! Lexo. Të tilla ndodhin kudo. Edhe në Radhën tënde. https://www.protothema.gr/greece/article/1314292/messinia-17hronos-katigoreitai-gia-viasmo-tis-9hronis-anipsias-tou/

    1. .
     .

     Si ne telenovelat Turke, ska si behet ndryshe ... vellezer (gjaku) sic me krenari deklaroj publikisht Ramuti Erdomutit.

     1. .
      .

      O shkērdh 2 mij leksh i xhamive Turke te Arnautistanit. $$$$$$$ Ndryshim eshte qe cdo 4.3 dite (sipas statistikave) ne Boten Islamike Skipetare ndodh 1 vrasje (pa llogaritur sherret, grabitjet dhe plagosjet).

     2. H
      Harramsi

      Qen-mali me pisqolle ne Athine. Nje tjeter sunite bukshkalur qe enderronte te pasuroheshe brenda nates! Nje tjeter sperme e tredhur ottomane me pashaporte shqiptare. Ptuu fare e keqe

      1. T
       Tirona

       te lumte pena

       1. T
        Tirona

        te lumte pena

        1. T
         Tirona

         te lumte pena

        2. A
         Adria

         Te njejten gje shkruan gjithmone, e di semundjen qe ke, quhet skizofreni. Ik tregoja psikiatrit keto qe shkruan qe te te bej receten, se na I shpife.

         1. Q
          Qamila dhe Bajramt veq keshtu dine të veprone

          Rrini, jetoni dhe martohuni me Qamila dhe Bajrama se jeta e juje do ket shume supriza deri diten që do ju qone në varre. Të paket Kjo nuke ka qëne shtazëna si ajo në Kosove. Ky ështe mentaliteti barbara,private Turko, islamike.

          1. Q
           Qamila dhe Bajramt veq keshtu dine të veprone

           Rrini, jetoni dhe martohuni me Qamila dhe Bajrama se jeta e juje do ket shume supriza deri diten që do ju qone në varre. Të paket Kjo nuke paska qëne shtazëna si ajo në Kosove. Ky ështe mentaliteti barbara,private Turko, islamike.

           1. Q
            Qamila dhe Bajramt veq keshtu dine të veprone

            Rrini, jetoni dhe martohuni me Qamila dhe Bajrama se jeta e juje do ket shume supriza deri diten që do ju qone në varre. Të paket Kjo nuke paska qëne shtazëna si ajo në Kosove. Ky ështe mentaliteti barbara,private Turko, islamike.

            1. Q
             Qamila dhe Bajramt veq keshtu dine të veprone

             Rrini, jetoni dhe martohuni me Qamila dhe Bajrama se jeta e juje do ket shume supriza deri diten që do ju qone në varre. Të paket Kjo nuke paska qëne shtazëna si ajo në Kosove. Ky ështe mentaliteti barbara,private Turko, islamike.

             1. B
              Black Jack

              Me ty ????

              1. T
               Toni

               Kristjana me Qamil. Pritej të ndodhte

              2. I
               I

               Edhe ty qe shkruan me emrin Sunitet,te shkerdhefshin gjithe Qamilet ,si ky Gamori i mesiperm,Nanen,Motren,dhe cfare ke ne fis ,Grek Shkerdhat.

               1. T
                Taulant

                Pergjigje shume e sakt ndaj bastardit te ndyre shprehje e hales-helenike ne Ballkan.

                1. B
                 Black Jack

                 Hey dude ! Ai mire e ka , ti se ke mire ,kjo lloj rrace qe ju mbroni ene na revoltoheni osht me ju fut n’kazon acidi , ose rezervat krokodilash , ok ,

                2. .
                 .

                 Γιασου Χαράλαμπε (Μπάμπι,Babi)

                 1. M
                  Momqirsi grekofoneve

                  Harallamb Karathana?! Oh… po ai eshte bythqire nga ata travestite e Leoforo Sigrou.

                  1. Hrallambi (bobby) eshte ai qe vrau gruan dhe thoshte qe ishin shqiptar

                 2. A
                  Alex

                  Po cdo present nga 90% e qamilve qe ka shqiperia Luftoi Skenderbeu me faren e keqe po nuk ja doli dot ,mjer kuy vend

                  1. Y
                   Y.H

                   Shikoni me vemendje fotot e kesaj vajze,dhe pastaj gjykoni.Po me vemendje ama.

                   1. .
                    .

                    Shikoj nje NJERI, nje krijes te Zotit o i pa Fe, qe ne te Krishteret ne Bibel na shkruhet "qe jeta merret vetem nga Zoti" (po vrave, po u vet-vrave, shkon ne Ferr). $$$$$$$$ Kurse Kurani .... "ka disa vleresime .." (po ofendove, po vodhe, po .. po ...po) $$$$$$$$ Ky eshte ndryshimi.

                   2. J
                    Jeten e shijon kure je i Sinqerte..

                    Fatekeqesi per vajzen.. Por dhe ne shume raste ,keto lloje vrimash ,duhan nga cdo te dashur vetem Kuleten .Se sju mjafton nje te dashur.. Meshkujt bien ne dashuri ,pastaj momenti per tradhtine perfundon Si ne kete raste...

                    1. k
                     koment

                     të drejtë ke ,por marrja e jetës për xhelozi nuk është zgjidhje,nuk të do ndaje ,ka plot vajza dhe djem që mund të zgjedhësh........

                    2. J
                     Jeten e shijon kure je i Sinqerte..

                     Fatekeqesi per vajzen.. Por dhe ne shume raste ,keto lloje vrimash ,duhan nga cdo te dashur vetem Kuleten .Se sju mjafton nje te dashur.. Meshkujt bien ne dashuri ,pastaj momenti per tradhtine perfundon Si ne kete raste...

                     1. G
                      Greku arab i zi

                      Qirje epirotis........nuk e vrau Babis ne athine gruan e tij para nje viti......edhe te paramenduar? Kriminelat njesoj jane ngado qe jane. Po te pakten eshte ne greqi, dhe do rrije me shume ne burg, se ne shqiperi del pas tre muajsh. Ke te drejte per keta sunitet shqiptare, se nuk kane lene prift grek pa qire ne byth. Na turperuan. Se pederastia eshte teknologji greke e vjeter! Feja e shqiptarit eshte shqiptaria!

                      1. .
                       .

                       Po mo arab i zi Xhamije, vella i Erdoganit .... e vrau perpara i viti dhe jo c'do 5 dite nga nje vrasje, perpara 15 ditesh ne Tiran, perpara, 10 ditesh ne Itali, perpara 5 ditesh ne Kosov, sot me Athine, neser ne El-basan, ne El-bajrak ... dhe ne pidh te kurves.

                       1. ?
                        ?

                        Sa mijra 9 vjecare perdhunohen nga ju…?

                        1. Z
                         Zaide

                         Sa per info: Para atyre 5 diteve ne ks (po s‘ke degjuar)masakroje tjetri gruan me sepate, po ashtu ne gjume!

                       2. D
                        Doni

                        Nuk e kuptoj cfare bejne keto vajza 19 vjecare. Perse bashkejetoni kaq heret me nje mashkull. Jetoni jeten prane familjes, shkollohuni e krijoni pavaresi , njihuni per nje kohe me mashkullin e pastaj filloni te jetoni bashke.

                        1. t
                         tetovari2

                         Që ta kuptosh, lexoje komentin më lart të Y.H. Nuk ka nevojë për analiza të mëtejshme.

                         1. R
                          Remo

                          O kafshe islamike e Tetoves , ti dhe komentuesi Yrysh Haxhi Qamil , i gjykoni te tjeret sipas asaj bajges qe keni ne koke. Gjithcka mund te kete qene ajo vajze e gjore , askush s'ka te drejte t'i marri jeten sikur te ishte nje zog pule. Kaq , eshte e thjeshte o mbetje te spermave osmane. Pt'huuuuuuuu maskarenj.

                        2. L
                         Ledio

                         Kisha vite vite qe nuk e kisha degjuar kete emer Qamil, monster parahistorik i pagdhendur

                         1. J
                          Jenny

                          Xheloz? Ajo ishte punetore seksi, si behet njeri xheloz kur ajo perdor seksin si mjet jetimi!

                          1. P
                           Pukjan KATOLIK

                           Nrast se kjo vajza ka pas vellezer ata duhet ti marrin gjakun 2fish sic thot Kanuni i Lekes

                           1. N
                            Ndroqi

                            Te qifsha ene puken ene kanunin thona ne nga anet tona mer pallosh….

                           2. K
                            Klimax

                            Përsëri shqiptar?!!!! Si ka mundësi që katër në pesë krime të ndodhura në Greqi janë protagonist shqiptar?!!!!

                            1. F
                             Fanolisti qe ju shkerdhen rracen grekerve

                             Klimax dhe gjithe Ju Haleja e Krimbave te Janullatos ,qe qelbni ktu ne cdo teme , jeni ber shume te neveritshem josepse nuk keni piken e kultures e njerzillikut ,qe me karin e pederasteve Grek ne goje , beni edhe Karagjozin ktu duke sprucuar shurre nga ato Gojat tuaja te Ndyra , por edhe sepse flisni gjuhen shqipe . Harram gjithcka keni perfituar nga Shqiperia e Zoti jua kthefte ashtusi edhe juve Shqiperise tone . Krimba te peshtire ,qe nuk komentuan njiher Temen ,por vetem spruconi helm ,pederaste te peshtire .

                            2. V
                             Vajzat duhet te jen nen Kontrollin e Prindit gjith

                             Vajzat duhet te jen ne Kontrollin (jo ate sens negativ te Kontrollit ) e Prinderive sidomos Nenes ,me te cilen s'eshte asnjiher gabim te flasi per jeten do dhe shoqerine ku ajo ben pjes ,konkretishte se me cilet shoqerohet dhe spjeguar si jane ata ! .Ndryshe ndodhin te papritura te pakendeshme si kjo Fatkeqsi ,qe asnji Prind s'e suporton dot dhe e vuan gabimin peer gjithe jeten . U prehte ne Paqe e ndjera . - Gocat sot duhet t'i ken trut ne koke se me ke i lejojne vehtesa te bejne shoqeri .Simpatia pa e njohur mir personin mashtron ne shume raste dhe shfrytezohet barbarishte nga meshkuj si ky Kriminelei i droguar

                             1. T
                              Tirona

                              Si ka mundesi gjithe keto vrasje, perdhunime, inceste dhe aksidente prej shqiptareve muslimane?! Mjafton te shohesh lajmet dhe te nxjerresh konkluzione me veten. Eshte shume e madhe % e krimit krahasuar me popullaten.

                              1. .
                               .

                               Krimet nga xhelozia jane te njohura ne te gjitha shoqerite ne te gjihta koherat dhe ne te gjithe kombet,por,te shkosh nje njeri te pambrojtur,te pa shoqeruar,te pa organizuar.ne hell se feston per skuadren e tij,eshte jashte c’do prakrike boterore

                              2. R
                               Rota Sanal

                               Do pyetur Andi Buati ai është ekspert panateomolomën .

                               1. x
                                xhuxhi Pillit te Lirise I-M

                                Rota Sanal , ke te drejte ,por ___________Andi ka oren ,qi bo Gojore salih b. dmth i masazhon bolet e fishkura Qelbsit te Shpelles , me e motivu Kunder Shqiperise

                               2. K
                                Kanunori

                                Femra e shqiptarit eshte me kanun thjesht nje plaçkë ndaj dhe me atë në mentalitetin e ketyre birbove mund të bësh gjithçka.

                                Lini një Përgjigje