Arrestohen dy policë në Tiranë, grabisnin qytetarët në zonën e Liqenit

26 Nëntor 2022, 10:01Kronika TEMA

Arrestohen dy policë në Tiranë, grabisnin qytetarët në

Muajt e fundit në komisariatin nr. 1 në kryeqytet, ishin rritur rastet e grabitjeve të celularëve apo sendeve me vlere në zonën e Liqenit Artificial, denoncuar nga qytetarë që dilnin për shëtitje.

Nga verifikimet rezultoi se autorë të këtyre grabitjeve ishin 2 policë. Te dyshuarit u mbajtën nën vëzhgim për disa javë dhe mëngjesin e sotëm u vunë në pranga.

Sipas TCH, si autor i këtyre ngjarjeve u arrestua polici Patrullës së komisariatit Nr1. Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak Sajmir Muzikanti 39 vjeç.

Për rastin është njoftuar dhe Agjencia e Mbikqyrjes Policore e cila po kryen veprimet.

6 Komente

 1. M
  Mia

  Cfare tmerri,te ndjehesh e frikesuar se mos te vjedh polici

  1. p
   petrit

   Bo bo bo, deri ketu kemi arritur? Duhet patjeter nje reforme e menduar mire te trupa policore.

   1. G
    Goni

    Nuk eshte ndonje cudi. Milet grabitqar. Nese rendi publik dobesohet ne nje moment gjysma e miletit vendosin corape ne koke dhe grabisin gjysmen tjeter. Police dhe grabites.... hajde rekrutime hajde.

    1. G
     Goni

     Nuk eshte ndonje cudi. Milet grabitqar. Nese rendi publik dobesohet ne nje moment gjysma e miletit vendosin corape ne koke dhe grabisin gjysmen tjeter. Police dhe grabites.... hajde rekrutime hajde.

     1. L
      Latif Dreqi

      Bravo çuna..kjo eshte policia qe duam, shteti qe duam! Ju lumte, ja dhe nje arritje tjeter e kesaj qeverie me ne krye skizofrenin..

      1. A
       Alex

       Ore këta kanë dalë totalisht nga binarët!

       Lini një Përgjigje